آواتار 12 معرفی شد. طراح جدید نادر فکیه زاده برای برند تازه تاسیس چینی


برند آواتار که حاصل همکاری چانگان، CATL و هواوی است، دومین خودروی الکتریکی خود را در نمایشگاه IAA 2023 رونمایی کرد. این خودرو به جای دوازده نام، 12 نام دارد یک دو بیا تماس بگیریم! طراحی محصول جدید چینی زیبا و در دسته است کوپه چهار در نگهداری می شود آواتار یک دو به قوی ترین نسخه موتور 578 اسب بخار مجهز است

آواتار 12

با معرفی یک جفت، آواتار رسما وارد بازار اروپا می شود. این ماشین برقی طراحی بسیار پیچیده و مدرن است این چندان تعجب آور نیست. زیرا بخش طراحی برند آواتار “نادر فقیه زاده“جهت دار.

بیشتر از ماشین های چینی

آواتار 12 با بدنه ای روان با خطوط تیز و بدون زاویه، زیبایی خاصی دارد. چراغ های روز این خودرو بسیار باریک و مدرن هستند. چراغ های جلو نیز در یک قاب مثلثی در گوشه های سپر قرار گرفته اند. روی سپر حجم های بزرگ و آواتار 12 قرار دارد مدلی اسپرت و جذاب این امر نشان می دهد.

آواتار 12

بین کاپوت و شیشه جلوی آواتار 12، الف پنل ال ای دی وجود دارد این پنل که نمایشگر مخفی نام دارد می تواند پیام هایی را به اطرافیان خودرو نشان دهد.

از دیگر ویژگی های خاص آواتار وان دو در نمای خارجی باید به اندازه انتهای اتاق اشاره کرد. اگرچه این خودرو یک کوپه چهار در است، اما اتاق عقب شبیه یک مدل هاچ بک است.

آواتار 12

از نظر ابعاد باید گفت که آواتار برابر با دو طول است 5020 میلی متر و عرض آن 1999 میلی متر است. ارتفاع آن 1460 میلی متر و فاصله بین دو محور آن به 3030 میلی متر می رسد که رقم قابل توجهی است.

طراحی داخلی آواتار 12

در داخل کابین، آواتار 12 به نظر متعلق به آینده است. داشبورد این خودرو ساختاری یکپارچه با پنل درب تشکیل می دهد. از دیدگاه داشبورد فرم آواتار 12 یاد سفینه فضایی می اندازد. به هر حال داشبورد صفحه نمایشی باریک اما عریض دارد. یک برند جدید چینی با این نام نمایشی پنجره دیجیتال یاد آوردن این نمایشگر به عنوان آمپر پشت فرمان عمل می کند.

آواتار 12

قسمت میانی داشبورد میزبان نمایشگر بزرگ است در مورد ابعاد این نمایشگر صحبتی نشده است، اما می توان حدس زد که بزرگتر از 13 یا 14 اینچ باشد. نکته جالب اینجاست که در داشبورد آواتار 12 نمی توان ردی از دریچه های سیستم تهویه پیدا کرد، زیرا هوای سرد از طریق مجاری مخفی وارد کابین می شود. سقف این خودرو از شیشه الکتروکرومیک ساخته شده و راننده می تواند بین شفاف و مات یکی را انتخاب کند.

آواتار 12

مشخصات فنی آواتار 12

آواتار 12 با دو موتور روانه بازار خواهد شد. در مدل پایه، یک موتور وظیفه تامین برق را بر عهده دارد. این موتور 313 اسب بخار تولید می کند و نیروی آن فقط به چرخ های عقب منتقل می شود. اما به لطف نسخه دو موتوره ساخت هواوی 578 اسب بخار و هر چهار چرخ رانده می شود.

آواتار 12

هر دو نسخه آواتار دو نیاز انرژی برای بسته های خود دارند باتری 94.5 کیلووات ساعت آنها دریافت می کنند. طبق اعلام رسمی شرکت CATL این باتری را با توجه به نوع موتور آن توسعه داده است برد 650 و 700 کیلومتر آواتار برای 12 می آورد. البته مشخص نیست چینی ها با چه معیاری این ارقام را محاسبه کرده اند. از آنجایی که این ارقام خوش بینانه به نظر می رسند، اغلب بر اساس استانداردهای WLTP با CLTC محاسبه می شوند.

آواتار 12

آواتار 12 نیز مانند Polestar 5 فاقد شیشه عقب است و a دوربین مخصوص دید مستقیم از نمای عقب را در اختیار راننده قرار می دهد. اگر به تصاویر این خودرو دقت کنید، می بینید که آینه های جانبی جایگزین دو دوربین شده اند.

آواتار 12

آقای فقیه زاده در مراسم رونمایی از آواتار 12 اظهار نظر جالبی کردند:

“در دنیایی که اشیا فقط اشیاء هستند، آواتار دوست شما و همراه شما در سفر است زیرا ایده ها و جوهر درونی خود را منعکس می کنید.”

محصولی جذاب از چین 29 سنسور مختلف مجهز به سه حسگر لیدار است. سیستم رانندگی خودکار پیشرفته هواوی وظیفه پردازش داده ها را بر عهده دارد.

آواتار 12
آقای فقیه زاده در حال ارائه ویژگی آواتار 12; قبل از برند آواتار، آقای فکیه زاده در BMW کار می کرد

در حال حاضر مشخص نیست که آواتار 12 با چه قیمتی وارد بازار خواهد شد. اما از آنجایی که اولین محصول این شرکت یک SUV است آواتار 11 (یک به یک بخوانید) قیمت آن حدود 52 هزار دلار است، نباید انتظار رقم پایینی برای این کوپه چهار در زیبا داشت.

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances