اتصالات جوشی رده ۴۰

اتصالات مانیسمان بنکن رده 40 از محصولات شرکت بنکن ژاپن است و از اتصالات بدون درز و مقاوم می باشد. زانو جوشی 90 درجه؛ متریال ساخت این اتصالات از کربن استیل است که برای تغییر مشیر لوله ها و تغییر شعاع و زاویه لول استفاده می شود. زانو جوشی 45 درجه؛ یکی از پرکاربردترین اتصالات که در سیستم لوله کشی گاز و آتش نشانی در ساختمان محسوب می شود. این نوع از اتصالات در تغییر مسیر لوله ها و تغییر شعاع مسیر لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از اتصالاتی که در صنایع مختلفی کاربرد فراوانی دارد، اتصالات بدون درز مانیسمان رده ۴۰ بنکن است. اما پیش از معرفی این محصول و کابردهای آن با اتصالات بنکن آشنا خواهید شد. اتصالات برای وصل کردن لوله‌ها  استفاده می‌شوند که با توجه به نوع آلیاژی که برای ساخت آن استفاده شده است، مدل لبه‌ها و نوع اتصال تقسیم‌بندی می‌شوند. یکی از این دسته‌ها  که کابرد فراوانی نیز در لوله‌کشی دارد اتصالات بنکن است. برای ساخت این نوع اتصالات از آلیاژ کربن استیل استفاده می‌شود و در ساخت آن‌ها  هیچگونه درز جوشی دیده نمی‌شود که در اصطلاح به این مدل مانیسمان گفته می‌شود. لوله و اتصالات جوشی مانیسمان رده 40 وارداتی توسط این مجموعه شامل انواع زانو مانیسمان شورتی و شعاع بلند بنکن،سه راهی مساوی و تبدیلی،تبدیل مانیسمان هم مرکز و غیر هم مرکز (تبدیل کج بنکن) و کپ جوشی میباشد.

خرید لوله گالوانیزه پایپ بازارلذا به منظور تامین لوله و اتصالات جوشی رده 80 در سایزهای بزرگ با چالش های زیادی مواجه هستیم و بحث عرضه محدود بر روی قیمت آن مخصوصا در سایزهای بزرگ تاثیر مستقیم میگذارد. وضعیت کیفیت ظاهری و مارکینگ اتصالات رده 40 چینی به نسبت اتصالات ایرانی مناسب تر است،همچنین تنوع محصول،سایز و رده کاری در اتصالات بنکن بیشتر بوده و مجموع این عوامل باعث شده است که اتصالات جوشی چینی از مشابه ایرانی خود گرانتر باشند. اتصالات جوشی بنکن چین و یا اتصالات مانیسمان اروپایی،در انواع آلیاژی با خواص مکانیکی و شیمیایی منحصر به فرد در پایپینگ صنعتی مورد استفاده قرار میگیرند. بحث عامل عرضه و تقاضا بیشتر خود را در قالب سیاست ارزش گذاری واردکنندگان لوله و اتصالات چینی به نمایش میگذارد،جایی که قیمت لوله و اتصالات رده 40 با موارد مصرف بیشتر و کاربرد گسترده تر،دارای تفاوت معناداری با سایزهای قبل و بعد خود دارد. سه راه تبدیلی استنلس استیل 304 و 316 نیز مانند سه راهی بنکن در رده های کاری SCH 160/SCH 80/SCH 40/SCH 10 و غیره وجود دارند که دو رده کاری استیل SCH 10  و SCH 40 دارای بیشترین موارد مصرف میباشند. سه راه تبدیلی جوشی در دو نوع درزدار و مانیسمان و در نوع مانیسمان بیشتر در انواع رده 20،رده 40،رده 80 و رده 160 در پایپینگ صنعتی مورد استفاده قرار میگیرند.

 • در کل این اتصالات رده 40 خود به دو دسته اتصالات لب جوش و ساکت ولد تقسیم می شوند.
 • سه راه تبدیلی جوشی درزدار Tee Reducer Seamed تا سایز 8 اینچ توسط کارخانجات و کارگاه های ریز و درشت ایرانی تولید میشوند.
 • شیر آلات میراب
  شیر کشویی میراب
  شیر پروانه ای میراب
  شیر چدنی میراب
  شیر کنترلی میراب
  شیر…
 • لوله های فولادی دارای خاصیت و ویژگی های خاصی است که برای انتقال مواد مایع و گاز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.
 • از نکات قابل توجه در مورد اتصالات مانیسمان رده 40 در هر دو نمونه مانسمان واقعی و درزمخفی باید به ضخامت آنها توجه کرد که طبق جدول استاندارد باشند، این امر هم شامل بنکن چینی و هم تولیدات داخلی میباشد.

کلیه اتصالات رده ۴۰ آریا ، از جمله زانو جوشی بنکن ، اتصالات مانیسمان واقعی و کاملا مطابق استانداردهای مراکز مرتبط می باشد. شما می توانید هر یک از محصولات رده ۴۰ مانند زانو رده ۴۰ و … شرکت آریا را به انتخاب خود به هر آزمایشگاه معتبر در سراسر ایران ارجاع فرمایید. خوشبختانه با تعامل بین شرکت آریا و آزمایشگاه متالوژی رازی، بخشی از قطعات شرکت آریا به فاصله های ۲۰ روز درمیان جهت تست و آزمایش به این آزمایشگاه ارسال می گردد. متاسفانه طی سالیان اخیر، بعلت عدم کنترل دستگاه های نظارتی، کالاهای نامرغوب و درزمخفی چینی، بخش زیادی از بازار را دربر گرفته است. عدم توجه به کیفیت کالاهای استفاده شده در شبکه گازرسانی ، می تواند فاجعه بار باشد. با توجه به خطر بالای لوله کشی گاز و لوله کشی آتش نشانی استفاده از متریال با کیفیت مانند اتصالات آریا ، جهت حفظ ایمنی ، بسیار تعیین کننده و حیاتی می باشد.

عایق لوله

اتصالات جوشی بنکن یا مانیسمان رده 40 یکی از با کیفیت ترین اتصالات در بازار است. به این معنی که با استفاده از حرارت بسیار و با ایجاد فشار به لوله به اتصالات تبدیل می شود. در اتصالات جوشی یا مانیسمان خطراتی که سیستم لوله کشی را تهدید می کند به صفر می رسد. اتصالات مانیسمان ساخته شده در این شرکت به صورت مستقیم از لوله مانیسمان است. هماهنگی در ضخامت، جنس، وزن و ساختار لوله و اتصال باعث استحکام و قدرت بیشتر سیستم لوله کشی می شود. اتصالات مذکور به دلیل کاربرد عبور سیال آب با فشار و دمای بالا در سایز بزرگ از کربن استیل ساخته شده اند.

با توجه به مطالب مطرح شده در بالا،تقریبا میتوان گفت لوله و اتصالات رده 160 موجود در بازار ایران تماما وارداتی میباشند. بنابراین نوع چینی و اروپایی و نو و استوک بودن بر روی قیمت لوله و اتصالات فولادی تاثیرگذار است. همچنین نوع فرآیند تولید،کشور تولید کننده آن،فابریک و استوک بودن و سایر متغیرهای اقتصادی و شرایط بازار که بصورت مستقیم و غیرمستقیم بر روی قیمت سه راه تبدیلی رده 80 بنکن تاثیرگذار است. سه راه تبدیلی مانیسمان رده 40 بنکن در ایران توسط تولیدکنندگان بسیاری تولید میشوند. قیمت لوله و اتصالات استیل 316L به دلیل موارد کاربرد خاص و خصوصیات فیزیکی و شیمیایی منحصر به فرد،از استیل 316 معمولی به مراتب گران تر است.

همان طور که قبلا اشاره کردیم این نوع اتصالات در رده های مختلفی تولید شده که یکی از پرکاربرد ترین آن ها اتصالات بنکن رده 40 است که بدون هیچ درز و جوشی در راستای بدنه اتصالات به تولید می رسد و از این جهت شباهت زیادی به لوله های مانیسمان دارند. برای تولید این نوع تجهیزات از درز جوش استفاده شده و از لحاظ تحمل دمایی و فشاری پایین تر از لوله های مانیسمان قرار می گیرند. با توجه به نوع ساخت اتصالات رده 40 از آن ها در سیستم های پتروشیمی، گاز و نفت استفاده می کنند. برای ساخت این نوع اتصالات از لوله های رده 40 مانیسمان استفاده می کنند. جهت خرید اتصالات رده ۴۰ بنکن و دریافت لیست قیمت انواع محصولات بنکن، با کارشناسان فروش فروشگاه بازار اتصال / گنجینه سازه تماس حاصل نمایید.

ضخامت اتصالات رده 40 جوشی وابسته به سایز بیرونی (دهانه) اتصالات از سایز 1/8 اینچ تا 24 اینچ، از 1.73 میلیمتر تا 17.48 میلیمتر میباشد. برای خرید اتصالات جوشی آسیا رده ۲۰ می توانید با کارشناسان فروشگاه ارتباط برقرار نمایید. از زانوی مانیسمان بنکن برای تغییر جهت جریان استفاده می شود ، زانوهای مانیسمان بنکن در دو زاویه 90 درجه و 45 درجه موجود می باشند.

در ارتباط با اتصالات جوشی بنکن با تغییر در این درصد تخفیف از انتشار چندین باره لیست قیمت محصولات بنکن جلوگیری بعمل می آورند. البته با توجه به موانع تولید در کشور ما بیش از این هم نمیتوان انتظار داشت که محصولات با کیفیت بالا و با تنوع سایز و رده کاری در ایران تولید شود،وگرنه آرزوی هر ایرانی است که متریال پایپینگ ایرانی در بازار خرید و فروش شوند. این روش تولید سه راه تبدیلی مخصوص تولید سه راهی با سایزهای بزرگ و ضخامتهای بالاست،جاییکه امکان تولید سه راهی جوشی به دلیل ضخامت بالای بدنه به روش های مرسوم و متداول مثل هیدروفرمینگ امکان پذیر نیست. پایین بودن قیمت اتصالات ، در کنار بالا بودن کیفیت و مشتری مداری، از مهمترین علت محبوبیت شرکت آریا می باشد. در کنار تمامی این مزایا، آریا تمامی تولیدات خود را گارانتی مادام العمر کرده است تا با خیال راحت اقدام به خرید لوازم لوله کشی ساختمان نمایید.

به دلیل اینکه این محصول بدون درز ساخته می‌شود احتمال اینکه در سیستم لوله کشی مشکلی ایجاد شود بسیار کم است. مدل لبه‌ها ی ابتدا و انتهای این اتصالات به صورت BEVELING است که با استفاده از مدل جوشکاری BUTTWELD ساخته می‌شوند. هنگامی‌ که این اتصالات در کنار لوله‌ها ی مانیسمان قرار می‌گیرند شکل V به خود می‌گیرند که در واقع این ناحیه برای جوشکاری است. اتصالات در طراحی یک سیستم تاسیساتی ، نقش بسیار مهمی را به عهده دارند، به طوری که بدون آن ها فرایند لوله کشی امکان پذیر نمی باشد.

اتصلات رده چهل بنکن

در جداول مربوط به تلرانش ابعادی،تلرانس هر یک از اندازه ها،میزان انحراف از مرکز و تلرانس ضخامت هر یک از اتصالات جوشی مشخص شده است. در قسمت وبلاگ سایت، می توانید اطلاعات جامعی راجع به تولید لوله و اتصالات بیابید. این نوع از اتصالات بنکن را با در نظر گرفتن مواردی نظیر زاویه، میزان طول، میزان شعاع و جنس آنها تقسیم بندی می کنند. با عرض پوزش به علت نوسانات ارزی قیمت محصولات تغییر کرده است لطفا برای موجودی و قیمت محصولات تماس بگیرید. شرکت رادوکو در قالب سهامی خاص و با سرمایه بخش خصوصی فعالیت خود را در زمینه واردات ، تامین و تجهیز انواع قطعات صنعتی آغاز نمود.

زانو مانیسمان رده ۴۰ ( بدون درز )  با نام Seamless elbow SCH 40 از مهمترین و  پرکاربردترین محصولات در امر لوله کشی گاز فشار قوی می باشد. برای تغییر جهت لوله در لوله کشی فشار قوی، از زانو رده ۴۰ استفاده می شود. زانو رده ۴۰ با نام های زانو مانیسمان رده ۴۰، زانو جوشی رده ۴۰، زانو بنکن، زانو جوشی بنکن، زانو فشار قوی، زانو جوشی فشار قوی و زانویی رده ۴۰ در بازار ایران شناخته شده است. مصرف زانو جوشی رده ۴۰ در اتصالات آتش‌نشانی و در اتصالات فشار قوی گاز ، بیش از دیگر اتصالات فشار قوی مثل سه راهی فشار قوی و تبدیل رده ۴۰ یا کپ رده ۴۰ بنکن می باشد. به دلیل نداشتن درز و ضخامت بالا، زانو فشار قوی مقاومت بسیار بالاتری نسبت به زانو جوشی درزدار و زانو مانیسمان رده ۲۰ دارد و فشار بالاتری را تحمل می کند.

استانداردهای اتصالات بنکن

کلیه ی ماشین آلات این شرکت، طراحی و ساخت مهندسین همین مجموعه می باشد. با اتکاء به روش های نوین علمی و تکیه بر سلامت اخلاق و نگرش فنی به تولید، سنگین ترین اتصالات موجود در بازار ایران، توسط این مجموعه تولید می گردد. در لوله کشی گاز توکار می توان از لوله سپاهان گاز ای پی آی استفاده نمود. برای اطلاع از قیمت لوله گاز سپاهان شاخه ای با کارشناسان آریا تماس بگیرید. این لوله ها دارای انواع مختلفی هستند که بر اساس ضخامت ورقه و نوع جوش تقسیم بندی خواهند شد.

قیمت زانو بنکن ۹۰ درجه، قیمت جوشی بنکن ۱۸۰ درجه و قیمت زانو فشار قوی ۴۵ درجه متفاوت هستند. برای خرید زانو مانیسمان رده ۴۰ با شبکه فروش اتصالات گاز آریا در ارتباط باشید. اتصالات بنکن یاهمان اتصالات جوشی بنکن در لوله کشی (پایپینگ) برای تغییر،انشعاب گیری ، انحراف یا مسدود کردن لوله استفاده می شوند. اتصالات جوشی بنکن مطابق استاندارد ASME B16.9 و با جنس ASTM A234 WPB در انواع زانو مانیسمان بنکن و سه راه مانیسمان بنکن و تبدیل مانیسمان بنکن و کپ مانیسمان بنکن در شرکت رادو نمایندگی فروش اتصالات بنکن عرضه می گردد. قیمت اتصالات بنکن و انواع اتصالات بنکن و ابعاد و مشخصات و اتصالات رده 40 بنکن و … در ادامه توضیح داده می شود. در کارخانه تولید اتصالات جوشی آریا، اتصالات لوله گاز فلزی اعم از اتصالات جوشی درزدار، اتصالات جوشی مانیسمان، اتصالات جوشی رده ۴۰، اتصالات سیاه دنده ای و انواع بست لوله تولید می گردد.

از بین این سه عامل اصلی بحث نوسانات نرخ ارز به دلیل ماهیت معاملات بین المللی که عمدتا با دلار انجام میشود،از بقیه نقش پررنگ تری داشته و نرخ دلار تاثیر مستقیمی بر روی قیمت انواع لوله و اتصالات جوشی مانیسمان دارد. سه راه تبدیلی جوشی استنلس استیل نیز در پایپینگ خطوط لوله صنایع نفت،گاز،پتروشیمی،صنایع غذایی،شیر و لبنی و کاشی و سرامیک و سایر صنایع نیز کاربرد دارند. در شرکت اتصالات گاز آریا زانویی مانیسمان ۱/۲ الی ۸ اینچ، یعنی در دوازده سایز تولید میگردد. زانو ۱ اینچ رده ۴۰ ، زانو ۲ اینچ رده ۴۰ و زانو ۴ اینچ رده ۴۰ از پرکاربردترین سایزهای زانو مانیسمان رده ۴۰ می باشند. در شبکه فشار قوی، علاوه بر استفاده از الکترود خاص ۶۰۱۰، عکس برداری از جوشکاری نیز توصیه می گردد . در آخر تست آب صابون و تست فشار در شبکه های لوله کشی بسیار حائز اهمیت است.

لوله و اتصالات مانیسمان رده 40 به دلیل کاربرد فراوان در پایپینگ آتش نشانی،سیستم های موتورخانه،گاز کشی صنعتی و ساختمانی،سیستمهای سرمایشی و گرمایشی و پایپینگ صنایع نفت،گاز و پتروشیمی مورد استفاده قرار گرفته و بیشترین موارد مصرف را به خود اختصاص داده اند. سه راه تبدیلی درزدار و مانیسمان رده 20 در کاربردهای با دما و فشار پایین مانند لوله کشی گاز و در بعضی از کاربردهای سبک صنعتی به همراه لوله درزدار یا لوله مانیسمان رده 20 قابل استفاده هستند. سه راه تبدیلی رده 40 بنکن تا سایز 24 اینچ به صورت روتین به ایران وارد میشود و این خانواده از اتصالات جوشی مانند سایر اتصالات بنکن در سایزهای کوچک دارای موارد مصرف و خرید و فروش زیادی بوده و در سایزهای بزرگتر دارای محدودیت هایی در تامین میباشند.

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

تماس با ما