اسپیس ایکس 48 ماهواره دیگر استارلینک را با موشک فالکون 9 پرتاب کرد | دیجیاتو

[ad_1]

فضای X موشک فالکون 9 از مرکز فضایی کیپ کاناورال فلوریدا پرتاب شد. این موشک 48 ماهواره جدید استارلینک را به اضافه 2000 ماهواره در مدار قبلی حمل می کند.

این چهارمین پرتاب موشک فالکون 9 بر روی یک پهپاد پس از رساندن محموله به مقصد بود.عدم وجود گراویتاسدر اقیانوس اطلس فرود آمد.

در حالی که این پرواز یک ماموریت جدید برای SpaceX نیست – این شرکت امسال هفت ماموریت Starlink دیگر را تکمیل کرده است – یک شوخی جالب وجود داشت.

مدیر پرتاب اسپیس ایکس، قبل از دستور پرتاب گفت: «زمان آن رسیده که جاروبرقی آمریکایی بلند شود و صدایش شنیده شود.

این بیانیه در واکنش به حمله دیمیتری روگوزین، رئیس آژانس فضایی روسیه بیان شد.روزکاموسوی بیان می کند که هفته گذشته آمریکا اعلام کرد که از فروش موتورهای موشکی منع می شود. او پس از اعلام این خبر در یک برنامه خبری گفت: «اجازه دهید با جاروهایشان به فضا بروند.

اتصال ستاره

اگرچه موشک های فالکون 9 موتور هستند «مرلین“این فقط اسپیس ایکس است، آنها از آن برای نیروی محرکه استفاده می کنند، اما دیگر موشک های آمریکایی – به طور خاص.”اطلس V“و”اعضا– نیروی محرکه توسط موتورهای روسی تامین می شود. در حالی که ULA می‌گوید موتورهای کافی در انبار و در دست ساخت برای پرتاب‌های آینده دارد، Northrop Grumman در مورد تأثیر تحریم‌ها بر مأموریت‌ها اظهار نظری نکرده است.

در هر صورت اسپیس ایکس که بیشترین پرتاب موشک های آمریکا را به خود اختصاص داده است، از جاروهای خود برای افزایش تعداد ماهواره های Starlink استفاده کرده است.

پرتاب بعدی اسپیس ایکس، ماهواره استارلینک یک ماموریت فضایی با خدمه پرواز نیست. ماموریت Axiom-1 که برای پرتاب در 30 مارس برنامه ریزی شده است، اولین پرتاب کاملا خصوصی به ایستگاه فضایی بین المللی خواهد بود. فضای X او در حال حاضر تجربه کمی از پرواز با خدمه دارد. این شرکت چهار خدمه را برای یک ماموریت به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاد. همچنین، ماموریت الهام 4همچنین توسط این شرکت ساخته شد، جایی که یک خدمه کاملا غیر نظامی چندین روز را در یک کپسول به نام «.خدمه اژدهاآنها جهان را احاطه کردند.

[ad_2]


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم