الماس خالص: محصول شرکتی که جواهرات خود را با دی اکسید کربن اتمسفر می سازد | دیجیاتو

[ad_1]

سازندگان الماس اغلب به این سنگ های درخشان توجه بیشتری می کنند تا دی اکسید کربنی که در جو آزاد می کنند. اما اکنون یکی از شرکت‌های تولید الماس در تلاش است تا الماس‌های خود را با کربن موجود در جو تولید کند و محصول خود را بخشی از واکنش گرمایش جهانی کند.

«اترAether، یک استارتاپ، اخیراً 18 میلیون دلار از هلنا، یک سازمان جهانی حل مشکلات، جمع آوری کرده است. امروزه تولید الماس های مصنوعی به یکی از پرطرفدارترین محصولات تبدیل شده است و شرکت های تولید کننده آن مدعی هستند که چنین الماس هایی با طبیعت سازگارتر و حتی اخلاقی ترند. حتی شرکت هایی غیر از اتر از دی اکسید کربن اتمسفر برای محصولات خود استفاده می کنند. با این حال، اتر ایده های دیگری در ذهن دارد.

این شرکت علاوه بر استفاده از انرژی پاک در فرآیند تولید، الماس از هر قیراط تولید می کند. 20 تن دی اکسید کربن از جو جمع می شود. در حالی که هزینه جمع آوری این مقدار دی اکسید کربن برای یک شرکت سیمان گران است، یک شرکت الماس به راحتی می تواند این کار را انجام دهد. و جهان به کسب و کارهایی نیاز دارد که بتوانند این کار را انجام دهند.

امتیاز تصویر: شرکت اتر

استفاده از دی اکسید کربن اتمسفر در برنامه های شرکت اتر از بدو تاسیس. رایان شیرمن، مدیرعامل اتر، این شرکت را در سال 2017 با کمک همکارش دانیل ووجنو تأسیس کرد. آنها با مطالعه روش های استخراج کربن از هوا و نحوه تولید الماس با آن تشویق به راه اندازی چنین شرکتی شدند و امیدوار بودند تا حد امکان وارد بازار فناوری شوند. حذف کربن از جو کمک. از آنجایی که این فناوری بسیار گران است، شرکت های کمی قادر به خرید آن هستند.

در حال حاضر، مایکروسافت 600 دلار به ازای هر تن دی اکسید کربن به Climeworks می پردازد. اتر نیز با Climworks کار می کند، اما در مورد بودجه کربن این شرکت اظهار نظری نکرده است. اما این شرکت می تواند هر تن دی اکسید کربن جذب شده را به یک الماس میلیون دلاری تبدیل کند. الماس تولید شده توسط این شرکت نوع IIa آنها در طبیعت به سختی یافت می شوند و بین 5000 تا 10000 دلار به فروش می رسند. این الماس ها به دلیل فناوری تمیزی که در تولید آن ها استفاده می شود، گرانتر از رقبای مصنوعی خود فروخته می شوند.

این الماس ها چگونه ساخته می شوند؟

فرآیند تولید این الماس ها در Climworks در سوئیس آغاز می شود. دی اکسید کربن جمع آوری شده به ایالات متحده فرستاده می شود و شرکت اتر آن را در فرآیند خود به متان با خلوص بالا تبدیل می کند. گاز متان مستقیماً به ماشین آلات تولید الماس منتقل می شود. “رسوب بخار شیمیایی” (رسوب بخار شیمیایی) در داخل این دستگاه ها، الماس ها هفته ها طول می کشد تا رشد کنند.

در فرآیند رسوب شیمیایی بخار، گاز متان تا دمای بسیار بالایی در خلاء گرم می شود که به انرژی زیادی نیاز دارد. اتر این فرآیند را با انرژی پاک مانند انرژی خورشیدی و هسته ای انجام می دهد. پس از تولید الماس، سورات هند آنها فرستاده می شوند تا بریده شوند و برای فروش به نیویورک بازگردانده شوند.

امتیاز تصویر: شرکت اتر

اتر ادعا می کند که هیچ دی اکسید کربنی در کل فرآیند تولید و برش الماس و حتی در مرکز فروش نیویورک و حمل و نقل هوایی و آبی این سنگ ها تولید نمی شود. این شرکت با تولید الماس از دی اکسید کربن اتمسفر به لیست شرکت های کربن منفی راه پیدا می کند.

مدیرعامل این شرکت گفت: ما فکر می‌کردیم با این فناوری می‌توانیم بهترین الماس‌های موجود در بازار را با بهترین کیفیت در بازار به فروش برسانیم و اثرات منفی فرآیند استخراج الماس یا حتی تولید الماس مصنوعی نداشته باشیم.

امروزه اکثر الماس های مصنوعی سوخت های فسیلی آنها تولید می شوند و حتی گاز متانی که استفاده می کنند با سوخت های فسیلی تولید می شود. اتر برای ساختن الماس تنها به چند گرم دی اکسید کربن نیاز دارد. با هر قیراط الماسی که می فروشد، این شرکت می تواند با ترکیب روش های جذب کربن اتمسفر و روش های کاهش کربن سلسله مراتبی، 20 تن دی اکسید کربن بیشتر در جو آزاد کند.

آیا مشکل گرمایش زمین اکنون حل شده است؟

بر اساس گزارش های زیست محیطی، هر آمریکایی حدود 16 تن دی اکسید کربن در سال این شرکت تولید می کند و مدیر عامل شرکت اکنون می گوید اکثر مشتریانش می توانند با خرید هر الماسی از آنها، ردپای کربن خود را به مدت یک سال پاک کنند. این شرکت اولین الماس خود را در اوایل سال 1399 به خریداران تحویل داد. اتر سال گذشته صدها قیراط الماس تولید کرد و اکنون قصد دارد در سال جاری هزاران قیراط الماس تولید کند.

علاوه بر پروژه شرکت اتر هزینه جذب دی اکسید کربن همچنین کاهش حقوق بشر فراموش شده در استخراج الماس طبیعی از جو. اما این شرکت نمی تواند تمام چالش های جداسازی کربن از جو را حل کند و حتی ترسیب کربن نیز نمی تواند تمام مشکلات گرمایش جهانی را حل کند. با این حال، این گامی به سوی سایر شرکت های ثروتمند است که به حل مشکلات زیست محیطی فعلی کمک می کنند.

[ad_2]

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکورGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاه
تماس با ما