امواج مغزی انسان اولین بار در هنگام مرگ دیجیاتو ثبت شد

[ad_1]

مغز انسان حتی با نزدیک شدن به پایان عمر خود بسیار فعال و هدایت شده است. اکنون در مطالعه گروهی از محققان، فردی امواج مغزی را در زمان مرگ ثبت کرده و فعالیت های شناختی مشابه رویاها یا مدیتیشن را مشاهده کرده است.

ممکن است فن آوری این به ما کمک می کند حتی پس از مرگ هم زنده بمانیم، اما هنوز مطمئن نیستیم که وقتی کسی بمیرد چه اتفاقی برای او خواهد افتاد. اکنون این امکان برای ما وجود دارد که به فعالیت مغز در مرگ نگاه کنیم.

در این مطالعه، یک مرد 87 ساله پس از سقوط در اورژانس در استونی بستری شد. بیمار به اتاق عمل منتقل شد، اما پس از عمل 12 تشنج داشت. پزشکان بیمار را زیر نظر بگیرند الکتروانسفالوگرافی مداوم یا EEG برای تشخیص تشنج قبل از حمله استفاده می شود. متأسفانه در این بین بیمار یک حمله قبلی داشته و آن را از دست داده است.

با این حال، نوار مغزی مداوم از مغز این پیرمرد 87 ساله، اولین اطلاعات را در مورد فعالیت مغز انسان در زمان مرگ در اختیار ما قرار داد. فعالیت مغز با نوسانات EEG کنترل می شود و به دسته های مختلف به نام های آلفا، بتا، دلتا، تتا، گاما و گروه های دیگر تقسیم می شود. انتشارات دسته گاما تمرکز به فعالیت های شناختی درجه بالاتری مانند خواب دیدن، مدیتیشن، یادآوری حافظه، پردازش اطلاعات و ادراک آگاهانه مربوط می شود.

محققان انواع امواج مغزی را در نوار مغزی بیمار مشاهده کردند، اما امواج گاما بسیار قوی‌تر از سایر گروه‌ها بودند. محققان در این مطالعه دریافتند که علت امواج گامای قدرتمند در آخرین لحظات زندگی است به یاد آوردن خاطرات بوده است.

خاطرات قبل از مرگ

درست همانطور که برخی از افراد تجربیات نزدیک به مرگ دارند، مغز نیز می تواند رویدادهای مهم زندگی را در این لحظات پایانی به خاطر بسپارد. در حالی که نتایج این مطالعه اولین موردی است که امواج مغزی انسان را قبل از مرگ ثبت می کند، محققان قبلاً چنین امواجی را ثبت کرده بودند. موش آن را هم دیده بود

با توجه به تغییرات گسترده در امواج مغزی قبل از مرگ، دانشمندان نظریه زیر را ارائه کردند: مغز مسئول تمام فعالیت های بیولوژیکی بدن است و حتی مغز همه گونه های جانوری با این دقت کار می کند. البته این یک فرضیه دور از ذهن نیست، زیرا هر سلول بدن یک روز می میرد.

با این حال، محققان هنوز به یک نتیجه کلی نرسیده اند و این مطالعه به این نتیجه رسیده است فقط تایید این تئوری است. همچنین از آنجایی که بیمار قبل از مرگ دچار مرگ مغزی شده بود و چندین بار تشنج داشت، نتیجه گیری کلی بر این اساس عجله داشت.

[ad_2]


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم