انویدیا 10 میلیارد دلار برای استفاده از فرآیند TSMC 5 نانومتری – Zomit سرمایه گذاری می کند

[ad_1]

توان عملیاتی کافی برای موفقیت پردازنده‌های گرافیکی RTX 4000 Nvidia حیاتی است. اینها تراشه هایی هستند که ما انتظار داریم تابستان امسال وارد بازار شوند. گیمرها از عرضه سری RTX 3000 راضی نبودند، اما گفته می شود که این شرکت در تلاش است تا با پرداخت مبلغ قابل توجهی این موضوع را برای پردازنده های گرافیکی آینده خود تغییر دهد.

در نوامبر 2021، شایعه شد که انویدیا قصد دارد از فرآیند TSMC 5 نانومتری برای ساخت پردازنده‌های بعدی سری GeForce RTX 4000 خود (Ada Lovelace) استفاده کند. انتظار می‌رود سری تراشه‌های گرافیکی انویدیا بسیار سریع‌تر و قدرتمندتر از کارت‌های گرافیک فعلی این شرکت باشد، اما مشکل بزرگ‌تر، ظرفیت تولید کافی است.

انویدیا RTX4000

طبق گزارش HardOrts، انویدیا مایل است پول زیادی برای ایجاد ظرفیت برای پاسخگویی به تقاضای رو به رشد برای کارت‌های گرافیک قدرتمندتر بپردازد. قابل ذکر است که انویدیا ۱۰ میلیارد دلار برای استفاده از ظرفیت پنج نانومتری TSMC سرمایه گذاری کرده است. سایر شرکت های بزرگ مانند اپل، AMD و بیت کوین نیز از فرآیند TSMC 5 نانومتری استفاده می کنند.

مقاله مرتبط:

انویدیا قبلاً از فرآیند هشت نانومتری سامسونگ برای ایجاد پردازنده‌های گرافیکی سری Ampere استفاده کرده است. فرآیندی که به دلیل مصرف بالای انرژی شهرت منفی پیدا کرده است. این شرکت همچنین احتمالاً بازده تولید نسبتاً پایینی را در پردازنده‌های گرافیکی سری RTX 3000 خود تجربه خواهد کرد، بنابراین تغییر به یک رندر کوچکتر ممکن است این مشکل را برطرف کند. با این حال، انتظار می‌رود گره‌های TSMC 5 نانومتری بسیار گران‌تر باشند، ویژگی که می‌تواند قیمت کارت‌های گرافیک Nvidia را افزایش دهد.

با پردازنده‌های گرافیکی سری Arc اینتل، انویدیا کاملا منطقی است که به در دسترس بودن پردازنده‌های گرافیکی RTX 4000 آینده بپردازد. در حالی که زنجیره تامین تراشه در حال تکامل است، اکثر رهبران صنعت بر این باورند که کمبود تراشه و اجزای سازنده تا سال 2023 ادامه خواهد داشت.

[ad_2]

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکورGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاه
تماس با ما