اپل با حذف شارژر و هدفون از قاب آیفون – زومیت 6.5 میلیارد دلار صرفه جویی می کند

[ad_1]

چه زمانی مینگچی کودر ژوئن 2020، اپل اعلام کرد که قصد دارد شارژر و هدفون را از قاب آیفون حذف کند، که بسیاری از کاربران را شگفت زده کرد. اپل اعلام کرد که این اقدام برای حفاظت از محیط زیست انجام شده است. وی همچنین خاطرنشان کرد: با کاهش سایز قاب آیفون، اکنون می توان 70 درصد دستگاه بیشتری را در هر پالت حمل این محصول قرار داد.

به گفته فون آرنا، قرار دادن جعبه های بیشتر روی یک پالت به اپل این امکان را می دهد که همزمان گوشی های بیشتری را برای کاربران ارسال کند و در نتیجه استفاده از جعبه های کوچکتر باعث کاهش انتشار کربن تا دو میلیون تن در سال می شود. از سوی دیگر می توان گفت با خروج 500 هزار خودرو از جاده سالانه 2 میلیون تن کربن کمتر تولید می شود.

با این حال، همه معتقد نیستند که شارژرها و هدفون های قاب آیفون باید به محافظت از محیط زیست کمک کنند. این افراد معتقدند که دلیل سبز این اقدام اپل در واقع به رنگ پول مربوط می شود. شایان ذکر است که پس از مدتی شرکت های دیگری مانند سامسونگ نیز شارژر را از جعبه گوشی خود خارج کردند.

مینگچی کو متوجه شد که اپل قصد دارد با عرضه آیفون 12 شارژ را از جعبه حذف کند. سوال اینجاست: آیا اپل تصمیم گرفته است تا هزینه های اضافی از جمله مودم 5G و سایر قطعات را با خارج کردن شارژر و گوشی از جعبه پوشش دهد؟

شارژر آیفون 20 وات

به گزارش دیلی میل، اپل با برداشتن شارژر و گوشی از قاب آیفون در مجموع 5 میلیارد میلیارد دلار (6.5 میلیارد دلار) صرفه جویی کرد. البته این شرکت با حذف لوازم جانبی قاب آیفون، قیمت این گوشی را پایین نیاورد. بسیاری از خریدارانی که می‌خواستند از فناوری شارژ سریع در آیفون‌های خود استفاده کنند، فقط آداپتور 5 واتی را داشتند که در جعبه مدل‌های قدیمی‌تر عرضه می‌شد. بنابراین این کاربران برای خرید یک شارژر 20 واتی باید 19 دلار و برای خرید هدفون 19 دلار دیگر هزینه می کردند.

به این ترتیب، مشتریان اپل اگر بخواهند هدست و شارژر مناسب گوشی خود را خریداری کنند، باید 38 دلار اضافی به قیمت دستگاه بپردازند. با توجه به اینکه اپل سالانه میلیون‌ها آیفون به فروش می‌رساند، پرداخت این هزینه‌های اضافی قطعاً برای این شرکت کوپرتینویی پول زیادی به همراه خواهد داشت.

مقاله مرتبط:

همچنین، کاهش اندازه قاب آیفون و قرار دادن 70 درصد دستگاه‌های بیشتر روی هر پالت به اپل کمک می‌کند تا هزینه‌های حمل و نقل را تا 40 درصد کاهش دهد و به شرکت‌های کوپرتینویی اجازه دهد قیمت آیفون‌ها را برای مصرف‌کننده نهایی کاهش دهند. برخی از تحلیلگران محاسبه کرده اند که با این تغییرات، اپل 35 دلار از فروش هر آیفون صرفه جویی خواهد کرد. با این حال ما شاهد کاهش قیمت در مدل های آیفون نبودیم.

همانطور که گفته شد، خریداران آیفون نه تنها هنگام عرضه جدیدترین آیفون خود، در استراتژی اپل صرفه جویی کردند. در عوض، آنها باید برای خرید یا تعویض لوازم جانبی مورد نیاز خود هزینه اضافی بپردازند.

در نهایت، صرفه جویی 6.5 میلیارد دلاری اپل با حذف شارژر و هدست از قاب آیفون، مستقیماً سود این شرکت را افزایش داد و ارزش سهام آن را افزایش داد.

[ad_2]


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم