اینکه از اول میخونم اشکالی داره؟

سلام دانشجوی روزانه ورودی 92 بودم و با وجود 7 ترم به علت یه سری مشکلات نتونستم حتی به حد نصاب کاردانی پاس کنم و درس رو رها کردم الان شرایط تحصیل مجازیدر دانشگاه دیگه برام پیش اومده ولی برای گرفتن مدارک دیپلم از دانشگاه پول ندارم آیا تبصره ای چیزی هست ک مشکل منو حل کنه؟ من ترم چهارم ارشد روزانه هستم اما به دلیل شرایط کرونا و محل زندگی نتونستم پایاننامه رو بردارم و با تلاشی که برای مرخصی بدون احتساب یا گرفتن واحد به جای پایاننامه کردم، تنها تونستم مرخصی با احتساب بگیرم و پاییز ۱۴۰۰ ترم ۵ ارشد میشم، میخواستم بدونم میتونم در دانشگاه دیگه۶ واحد درسی مهمان بگیرم که بتونم فارغالتحصیل بشم؟ شما برای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان نباید به تغهد خدمتی به ارگان نظامی یا دولتی داشته باشید. قبولی شما تا حدود زیادی به نحوه مطالعه شما بستگی خواهد داشت بنابراین در قدم اول بهتر است که نحوه مطالعه را به صورت دقیق آموزش ببینید. سلام باید از واحد آموزش پیگیری کنید .

مشاوره کنکور جدیدی نژاد

زمانی که ما در مشاوره کنکور هنر این موضوع را با داوطلبان مطرح میکنیم برخی از آنها میگویند که مسلم است برای قبولی و کسب یک رتبه خوب ما باید درصد های مناسبی داشته باشیم اما زمانی که شما درصدهای فرد قبول شده را مشاهده کنید این درصد ها می تواند به عنوان یک الگو برای شما باشند به همین دلیل تلاش می کنید تا خود را به حداقل فاصله با این فرد و گاهاً از آن پیشی بگیرد . ویا فرد باید همان دروس را دوباره در دانشگاه جدید بگذراند؟ مشکل سربازی دارم، برم پیام نور نمیشه دوباره انصراف بدم، میتونم برگردم دانشگاه خودم دوباره؟ میخواستم بدونم اگه انصراف بدم و کنکور 1401 شرکت کنم ، در صورت قبولی دوباره میتونم در مقطع کارشناسی تحصیل کنم ؟ در صورتی که می خواهید مجددا در این مقطع ادامه تحصیل دهید و از معافیت تحصیلی استفاده می کنید نباید مدرک معادل دریافت کنید.

سلام من دانشکده فنی تهران مقطع کارشناسی ناپیوسته قبول شدم و این ترم اولم بود و تو امتحانا هم شرکت نکردم و الان چون من خوزستانم حوصله ندارم برم تهران کارای انصرافم انجام بدم و برا ترم مهر امسال میخوام رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد شهر خودم ثبت نام کنم… با سلام من در سال ۸۵ در دانشگاه آزاد واحد مرودشت قبول شدم و ۲ ترم را ۴۰ واحد پاس کردم و به تهران میهمان شدم واسه ادامه درس که فقط ۱ انجاتن رو دادم ۳ واحد پاس کردم دیگه به دانشگاه نرفتم الان بعد از گذشت این سالها آیا میتونم کاری کنم که درسم رو ادامه بدم؟ شما باید مجدد در رشته مربوطه ثبت نام کنید با توجه به اینکه ده سال از دروس که شما پاس کردید گذشته است احتمال تطبیق واحد هم برای شما وجود ندارد. سلام من میخوام برای بار دوم انصراف بدم و برم سر بازی ایا بعد سربازی میتوانم درس هایی که پاس کرده بودم را تطبیق بزنم یا نه دفعه دوم کهانصراف بدم کلا درس هام هم میپره ؟ یا کلن ازین رشته محروم شذم؟

سلام امکان دارد اما باید هزینه انصراف را پرداخت کنید.

سلام من دانشجوی ترم ۳دوره روزانه هستم در صورت انصراف و قبولی در دوره ی روزانه ی رشته ی مد نظرم در کنکور اینده، آیا دانشگاه جدید با وجود روزانه بودن شهریه میگیرد؟ سلام من دانشجو شبانه دانشگاه دولتی هستم دو ترم خوندم و راضی نیستم میخوام برم یک دانشگاه غیر انتفاعی چکار باید بکنم؟ البته در دانشگاه دولتی باید از واحد مالی دانشگاه پیگیری کنید. سلام امکان دارد اما باید هزینه انصراف را پرداخت کنید. در پاسخ باید عرض کنیم که دروسی همچون ادبیات فارسی، فیزیک و شیمی که ضرایب آن ها در مقایسه با دیگر دروس بیشتر است به مراتب نیاز به زمان بیشتری برای مطالعه دارند و باید وقت بیشتری را برای آن ها بگذارید. تا الان حتی یک بار هم دروس انسانی رو نخوندم… اما در مورد این کارنامه، همانطور که از وجنات این کارنامه مشخص است، بایدها و نبایدها کنکور را به درستی اجرا کرده و انصافأ در دروس اختصاصی، درصدهای بسیار خوبی نیز کسب کرده است. کلی نگرانم کرده، با توجه به این که سال های قبل کنکور ثبت نام کرده بودم هیج مشکلی نداشتم و کد سوابق تحصیلی هم از همون زمان داشتم.

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.