بزرگترین توربین بادی جهان رکورد تولید برق در یک روز را شکست. برق کافی برای تامین برق 170 هزار خانه!

[ad_1]

بزرگترین توربین بادی جهان به نام Goldwind GWH252-16MW در استان فوجیان چین رکورد تولید برق در یک روز را شکست. برق تولید شده توسط این توربین معادل انرژی مورد نیاز برای تامین انرژی 170000 خانه یا 38 میلیون LED است.

این توربین غول پیکر با قطر 252 متر در روز اول سپتامبر 384.1 مگاوات ساعت برق در 24 ساعت تولید کرده است. این توربین رکورد تولید 364 مگاوات ساعت برق توسط یک توربین در دانمارک را شکسته است.

برق تولید شده توسط توربین های چین برای تامین انرژی 170000 خانه یا 38 میلیون LED یا رانندگی یک خودروی الکتریکی 2.2 کیلومتر کافی است.

بزرگترین توربین جهان در هنگام طوفان نیز کار می کند

اکثر توربین ها نمی توانند در طول طوفان (نوعی طوفان استوایی) کار کنند و طوفان هایکوی بسیاری از مزارع بادی را تعطیل می کند. با این حال، Goldwind می تواند تیغه های خود را در پرواز تنظیم کند و به آن امکان می دهد حتی با افزایش سرعت باد برق تولید کند.

بزرگترین توربین بادی جهان

بزرگترین توربین جهان مجهز به روتوری به قطر 252 متر (معادل 2.5 زمین فوتبال) است و هر یک از پره های آن می تواند به سرعت بیش از دو سوم سرعت صوت برسد.

چین پیشرو جهان در تولید انرژی از آسیاب های بادی است. در سال 2021، این کشور بیشترین میزان را به ظرفیت تولید برق بادی فراساحلی خود اضافه کرد. سال گذشته، چین 49 درصد از 64.3 گیگاوات انرژی بادی فراساحلی جهان را تولید کرد که از سهم 47 درصدی اتحادیه اروپا پیشی گرفت.

چین همچنین می خواهد بزرگترین مزرعه بادی جهان را بسازد. نیروگاهی که می تواند کشوری مانند نروژ را به طور کامل تامین کند. چین این پروژه را قبل از سال 2025 آغاز خواهد کرد.

کارشناسان می گویند اگرچه چین در زمینه انرژی های پایدار در جهان پیشتاز است، اما این کشور در حال افزایش سهم خود در جهان در زمینه انرژی های فسیلی است. البته با وجود همه اینها، چین می خواهد تا سال 2025 یک سوم نیاز برق خود را از طریق انرژی های تجدیدپذیر تامین کند و البته تا سال 2060 تولید کربن خود را به پایین ترین سطح برساند.

[ad_2]

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

تماس با ما