بزرگترین پرونده ضد تراست وزارت دادگستری ایالات متحده در دو دهه اخیر. آزمایشی گوگل از روز سه شنبه آغاز می شود

[ad_1]

تقریبا یک دهه پیش، رقبا گوگل آنها استدلال می کنند که سیاست های شرکت قدرت آن را تقویت کرده است بازار موتورهای جستجو علیرغم این ادعا که بالاخره امروز وزارت دادگستری وجود دارد سهشنبه گوگل را به دادگاه می کشاند، برای اولین بار در بیش از 20 سال، شاهد یک پرونده ضد تراست وزارتی علیه یک غول فناوری خواهیم بود. آزمایش ممکن است 10 هفته طول بکشد.

شکایت وزارت دادگستری که در سال 2020 ثبت شد، ادعا می کند که غول فناوری بر موتور جستجوی محبوب گوگل تمرکز کرده است. 90 درصد سهم بازار از آن برای کنترل غیرقانونی رقابت در جستجو و تبلیغات مرتبط استفاده کرده است. اکنون، همانطور که واشنگتن پست توضیح می دهد، گوگل تلاش خواهد کرد تا یک قاضی فدرال را در روز سه شنبه متقاعد کند که پرونده وزارت دادگستری دروغ است.

اتهامات وزارت دادگستری علیه گوگل

در شکایت وزارت دادگستری، آمده است که گوگل به طور غیرقانونی به دنبال حفظ سلطه خود بر بازار جستجوی آنلاین با انعقاد قراردادهای انحصاری با سازندگان دستگاه، اپراتورهای تلفن همراه و سایر شرکت ها بوده و فرصت رقابت را از آن سلب کرده است. . در پرونده وزارت دادگستری آمده است:

دو دهه پیش، گوگل به عنوان یک استارت‌آپ سخت کوش با روشی نوآورانه برای کاوش در اینترنت در حال ظهور، محبوب سیلیکون ولی شد. اما این گوگل مدت زیادی است که از بین رفته است.”

وزارت دادگستری مدعی است که بزرگترین قربانیان استراتژی گوگل موتورهای جستجوی دیگری مانند صدای بلند مایکروسافت و داکداکگو کسانی هستند که هنوز سهم بازار قابل توجهی را در مقابل گوگل به دست نیاورده اند.

گوگل با 90 درصد سهم بازار در ایالات متحده و سراسر جهان، مسلط ترین موتور جستجوی جهان است. اکثر کاربران از طریق دستگاه های آیفون یا اندروید به موتور جستجوی گوگل دسترسی دارند.

دو دهه پیش، وزارت دادگستری ایالات متحده از مایکروسافت به دلیل تسلط بر بازار سیستم عامل با ویندوز شکایت کرد. اما اکنون این بزرگترین شکایت ضد انحصار وزارتخانه علیه یک شرکت فناوری بزرگ است.

[ad_2]

Cornelius Mcgrath

درونگرا. قهوه خور. کاوشگر. متخصص تلویزیون بشارت بیکن لاعلاج. طرفدار فرهنگ پاپ