به گزارش عملکرد سالانه داستان نگاهی بیندازید

[ad_1]

استوری که یکی از معدود اپلیکیشن هایی است که محتوای ویژه کودکان تولید می کند، با گزارش عملکرد خود که در پایان سال 1400 منتشر شد، اعلام کرد که مخاطبان مهمی برای کودکان 5 تا 7 ساله قرار داده است. بر اساس همین گزارش، محتوای مورد استفاده این کودکان نیز توسط بیش از 150 نفر در بخش های مختلف تولید می شود.

عایشه گزارش عملکرد سالانه خود را منتشر کرد و فرآیند طوفان فکری خود را برای شروع و ادامه کار خود به عنوان بستری برای ارائه داستان و کتاب های صوتی برای کودکان و نوجوانان شرح داد. بر اساس این گزارش، ایده داستانی در تابستان 1397 شکل گرفت و اولین داستان در زمستان 1397 منتشر شد.

خرداد 1398 با ظهور اپلیکیشن اندروید آیه به کاربران بیشتری اجازه دسترسی به محتوای آن داده شده است. روند کسب و کار را ادامه دهید آیه در دهه 1400 به پلتفرمی تبدیل شد که طیف وسیع تری از محتوا از جمله داستان و کتاب صوتی را برای کودکان و نوجوانان ارائه می کرد.

حدود 160 نفر در خط داستانی

اما یکی از جالب‌ترین بخش‌های هر پلتفرم یا حتی کسب‌وکار، نیروی کاری است که آن را در پشت صحنه، از مدیریت تا اجرا، هدایت می‌کند. بخشی از گزارش سالانه آیه به این موضوع پرداخته شده است.

جالب اینجاست که iStory با حدود 160 نفر برای تولید محتوای انحصاری برای کودکان و نوجوانان همکاری می کند. در این فرآیند، 60 نویسنده، 52 داستان نویس و البته 14 تصویرگر برای تولید محتوای نهایی با کمک 33 نفر دیگر از اعضای تیم در گروه های برنامه نویسی، تدوین، گرافیک، حسابداری و پشتیبانی حضور دارند.

از آنجا که آیه بیشتر شنیده می شود؛ انتخاب راه دسترسی به این محتوای صوتی یکی از نکات قابل توجه است. مطابق با این آیه و نمودارهای زیر مخاطب داستان نویس بیشتر از برنامه آن برای گوش دادن به داستان ها استفاده می کنند.

در مرحله بعد نرم افزارهای تحت وب انتخاب شده و در نهایت محیط های مختلف پخش پادکست انتخاب می شوند. این آمار جالب است. آیه بیش از 10000 دقیقه گوش داده شده و اپلیکیشن اندروید 150000 بار از گوگل پلی کافه بازار دانلود و نصب شده است.

مخاطب مستقیم داستان کودکان و اخیراً جوانان هستند. اما از آنجایی که نصب و استفاده از یک برنامه در گوشی های هوشمند کمتر توسط کودکان یا بهتر است بگوییم بیش از 50 درصد از مخاطبان انجام می شود. آیه آنها پدر و مادر هستند. علاوه بر این، یکی از داده هایی که از روی آن می توان رفتار مخاطبان کودک در این حوزه را بررسی کرد، این است که نسبت دختر به پسر در مخاطب بیشتر است. آیه کارگردان است.

کدام گروه سنی برای کودکان جذاب تر است؟

اکثر کودکان بیننده آیه 5 تا 7 سال سن دارند. این آمار یکی از دلایل بد به نظر رسیدن محتوا است. آیه کار آسانی نیست و باید در تولید محتوا تمامی نیازهای اجتماعی و روانی این گروه سنی در نظر گرفته شود.

بعد از بچه های 5-7 ساله نوبت به بچه های 7-10 ساله و در نهایت بچه های 3 تا 5 ساله می رسد که بیشترین مخاطب کودک را تشکیل می دهند. آیه دارد.

استفاده از برنامه ها و استفاده از تلفن های هوشمند برای دسترسی به این برنامه ها به همان اندازه وسوسه انگیز است، اما والدین را نیز نگران می کند. آیا این استفاده کودکان را بیش از آنچه باید درگیر استفاده از گوشی هوشمند می کند؟

با توجه به تحلیل های آماری انجام شده در گروه جالب است. آیه حدود 40 درصد از کاربران داستان های کودکانه کمتر از 30 دقیقه از تلفن همراه استفاده می کنند و کمتر از 10 درصد بینندگان بیش از 5 ساعت از تلفن همراه استفاده می کنند.

همین آمار اضطراب را در مورد نحوه استفاده و مدیریت گوشی های هوشمند کودکان به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

کاربران iStory در کدام شهرها و کشورها هستند؟

بیش از 88 درصد از کاربران آیه آنها در ایران زندگی می کنند و در کانادا و آلمان بیننده زیادی دارند. اگرچه تمرکز بیشتر کاربران در ایران طبیعی است. اما به نظر می رسد این فعالیت در حالت توسعه است آیهحداقل کودکانی که به دلیل مهاجرت در ایران زندگی نمی کنند نیز مخاطب خود را افزایش می دهند. آیه کمک.

انتظار می رود وارد بازارهای مهم و جهانی شود آیه برای دستیابی به این بخش از بازار برنامه ریزی کنید.

از سوی دیگر، برخی از نظرسنجی های استوری حدود 40 درصد از کاربران هستند. آیه آنها در تهران زندگی می کنند و این نشان می دهد که باید برنامه ریزی برای گسترش این رویه در شهرستان ها انجام شود.

این در حالی است که کودکان در تمام شهرهای ایران نیاز به دسترسی دارند داستانکسانی هستند که رشد فکری و شخصیتی را هدایت خواهند کرد. البته این موضوع هم باید تحلیل شود و چرا تعداد بیننده؟ آیه در شهرهای خارج از تهران کمتر.

آیا عیقسه به اندازه کافی برای دسترسی به محتوای خود در همه شهرها تبلیغ می کرد یا عدم دسترسی به اینترنت و گوشی های هوشمند منجر به تعداد کمی از کاربران در شهرهای خارج از تهران شد؟

استفاده خلاقانه از داستان سرایی شخصیت رد

شخصیت های انسانی آیه آنها به دور از جنسیت یا برتری نسبت به یک شخصیت دختر یا پسر، تقریباً نیمه دختر و نیمه پسر هستند. و همچنین آیه برای تقویت حس خلاقیت در مخاطب، 30 درصد از شخصیت ها حیوانات و 28 درصد دیگر اشیا، گیاهان و حیوانات هستند.

در چنین فرآیندی، کودکان نه تنها گرفتار کلیشه های جنسیتی رایج در جامعه می شوند، بلکه پیوند خلاقانه ای که با حیوانات و اشیا برقرار می کنند، روند قصه گویی را در ذهن آنها تقویت می کند.

محبوب ترین داستان ها

عایشه در گزارش پایانی 1400 خود نیز به 6 آیتم پرمخاطب در این برنامه اشاره کرد. درخت کریسمس که به عنوان پر بحث ترین داستان در این آمار انتخاب شد، پر شنیده ترین دونه انار نو. داستان 7 و پرطرفدارترین داستان تک قسمتی، داستان سوزن بود.

جوایز داستان ها و رویدادهای خارج از ایران

آیه او در هفته های گذشته اعلام کرده بود که با شعار «به دنیا توجه کن» از یونسکو حمایت خواهد کرد. داستان های صوتی او در زمینه خشکسالی و تغییرات اقلیمی منتشر خواهد کرد. همکاری با یونسکو در زمینه محیطی داستان شرایط زیر را ایجاد می کند: آیه باید بیش از هر زمان دیگری به مخاطبان غیرایرانی فارسی زبان معرفی شود که در گزارش ۱۴۰۰ این اپلیکیشن نیز به این موضوع توجه شده است.

آیه وی در آخرین قسمت گزارش سالانه به لیست جوایز این اپلیکیشن اشاره کرد. جوایز بین المللی توسط آیه نکته دیگری که وی مطرح کرده این است که این پلتفرم اکنون می تواند وارد بازار خارج از ایران شود. بنابراین، باید منتظر رویکرد او در برنامه ریزی آینده بود.

آیا کاربران iStory هنوز باید در ایران متمرکز شوند یا 88 درصد بینندگان ساکن ایران بدتر خواهند شد؟

[ad_2]

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorial