بیشترین تعداد منظومه سیارکی با سه قمر همراه دیجیاتو کشف شد

[ad_1]

سیارک 130 الکترا اخیراً به عنوان متراکم ترین سیارک شناخته شده تا به امروز شناخته شد. ستاره شناسان کشف کردند که این سیارک دارای سه همراه یا قمر است که بزرگترین سیستم سیارکی شناخته شده است. علاوه بر این، این منظومه نشان می‌دهد که ممکن است سیارک‌های دیگری با قمرهای بیشتر از آنچه در آینده انتظار داریم پیدا کنیم.

بین مریخ و مشتری، کمربند سیارکی، یکی از جالب ترین ویژگی های منظومه شمسی قرار دارد. این کمربند پر از سیارک های عجیب و غریب است که از اجزای سازنده منظومه شمسی سرچشمه می گیرند. یکی از این سیارک ها 130Elektra است که اخیرا تبدیل به ابزار شده است. کره تلسکوپ بسیار بزرگ توسط آژانس فضایی اروپا در شیلی عکاسی شده است.

قبلاً مشخص بود که دو قمر به دور این سیارک می چرخند، اما اکنون گروهی از ستاره شناسان کشف کرده اند که قمر سومی نیز وجود دارد. بر اساس این کشف جدید، الکترا اولین منظومه سیارکی چهارتایی شناخته شده در منظومه شمسی است.

الکترا مون سوم 130 الکترا

ماه سوم جدید S / 2014 (130) 2 نام آن در نزدیکی سیارک مادرش و 350 کیلومتری آن قرار دارد. این تیم از داده های کلی آرشیو علمی آژانس فضایی اروپا برای یافتن ماه کوچکتر با فرآیندهای جدید استفاده کرد. این کشف به اخترشناسان کمک می کند تا نحوه شکل گیری این قمرها را بهتر درک کنند و اطلاعات بیشتری در مورد شکل گیری سیارات زمینی منظومه شمسی به ما خواهد گفت.

این تیم تحقیقاتی با دقت فوق‌العاده اسفیر و روش‌های پردازش داده‌های خاص خود توانستند این ماه جدید را پیدا کنند. ابزار SPHERE یا همان طور که از نامش پیداست «ابزار بررسی طیفی قطبی با کنتراست بالا برای فرازمینی ها» ابزاری قدرتمند برای یافتن سیارات فرازمینی است. اختلالات جوی یکی از چالش های پیش رو تلسکوپ های زمینی است که باعث می شود ستاره ها چشمک بزنند و تصویری تار به ما می دهند. این دستگاه از یک سیستم نوری تطبیقی ​​قدرتمند استفاده می کند که می تواند فورا اعوجاج جوی جو زمین را اصلاح کند.

[ad_2]

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکورGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاه
تماس با ما