جنگ روسیه و اوکراین؛ شروع یک جنگ سایبری در سراسر جهان دیجیاتو

[ad_1]

تحقیقات جدید نشان می دهد که حجم حملات سایبری از آغاز حمله روسیه به اوکراین به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. مقامات اوکراینی تخمین می زنند 400 هزار هکر شرکت های چند ملیتی برای مقابله با حملات دیجیتال روسیه داوطلب شده اند. از سوی دیگر، انتظار می رود که مسکو نیز در این جنگ سایبری با کشورهای متحد اوکراین مقابله کند.

شرکت تحقیقاتی Check Point Software می‌گوید تعداد حملات سایبری توسط روسیه و اوکراین یا از طرف آن به طور قابل توجهی افزایش یافته است. لوتام فینکلشتاین، رئیس واحد تهدید ایست بازرسی در ایست بازرسی گفت: «برای اولین بار در تاریخ، هر کسی می‌تواند به مبارزه بپیوندد. ما می توانیم همه آن را ببینیم جامعه سایبری آنها در این درگیری شرکت دارند و بسیاری در کنار روسیه یا اوکراین قرار گرفتند.»

جنبش های مردمی، قیام های جهانی

سه روز پس از آغاز حمله نظامی به اوکراین، حملات آنلاین به ارتش و دولت اوکراین 196 درصد افزوده شده است. یووال والمن، رئیس CyberProof گفت: “داوطلبان مردم باعث قطعی های گسترده ای مانند نوشتن یادداشت برای رسانه های روسی و افشای اطلاعات برای دیگران شده اند.” ما هرگز نیروهای غیر مرتبط با جنگ را در این سطح ندیده‌ایم که وارد درگیری شوند.»

حملات سایبری به اوکراین

اکنون، سه هفته پس از آغاز جنگ، اوکراین همچنان مورد حمله آنلاین قرار دارد و اکثر سازمان های دولتی و ارتش را هدف قرار می دهد. البته مسکو بارها نقش خود را در جنگ سایبری یا کمک به این حملات ایفا کرده است. قرمز انجام شده. سفارت روسیه در واشنگتن اخیراً در توییتر اعلام کرد که این کشور هرگز در فضای سایبری عملیات مخرب انجام نداده و نخواهد کرد.

با این حال، داده های بازرسی نشان می دهد که حجم حملات علیه روسیه در این مدت افزایش یافته است. کمتر بوده است. چندین دلیل احتمالی برای این وجود دارد. مسکو ممکن است شواهد حملات سایبری را از بین برده یا اقدامات دفاعی ویژه ای برای جلوگیری از چنین حملاتی انجام داده باشد.

ارتش سایبری اوکراین

میخائیل فدوروف، وزیر دیجیتال اوکراین، در یک پست توییتری از داوطلبان دعوت کرد تا در پاسخ به حملات روسیه به این کشور بپیوندند. از آن زمان در مورد 308 هزار نفر آنها در یک گروه تلگراف به نام “ارتش سایبری اوکراین” جمع شدند.

یکی از اعضای این گروه گاندی گلنتر، یکی از بنیانگذاران شرکت فناوری اطلاعات پرووکتوس است. که تمرکز این گروه بر غیرفعال کردن وب سایت های روسی است و از ارسال اطلاعات نادرست خودداری کنیدبرای ارائه گزارش های دقیق به شهروندان روسیه.

ارتش سایبری اوکراین

گلنتر می‌گوید که او به‌عنوان یک فرد با گروه کار می‌کند، نه از طرف شرکت، اما شک دارد. یکی از تاکتیک های این گروه استفاده از آن است. انکار حمله های سرویسی (DDoS) باعث از کار افتادن سایت ها می شود. او می گوید این یک نوع هول گرایی یا اوباشگری است.

اما او همچنین نگران است که تلاش‌هایش در برابر قابلیت‌های سایبری روسیه کافی نباشد. گلنتر می گوید که این تلاش ها نباید با تبلیغات یا اطلاعات غلط غربی اشتباه گرفته شود، زیرا هدف آنها دقیقاً مخالفت با چنین رویکردی است.

تلافی احتمالی از سوی مسکو

انتظار می رود مسکو و حامیانش علیه اوکراین و متحدانش اقدام کنند. ایلان ماسک پیش از این در توییتی اعلام کرده بود که معرفی اینترنت ماهواره ای در اوکراین احتمال هدف قرار گرفتن آن را بیشتر می کند. به همین دلیل است که کارشناسان هشدار می دهند که تلافی می تواند حریصانه باشد. جنگ سایبری گسترش جهانی بین روسیه و غرب.

جنگ سایبری روسیه

با توجه به شکست های نظامی روسیه در خاک اوکراین و تحریم های غرب علیه کرملین، این کشور ممکن است آخرین کشور باشد. ابزار جنگ سایبری را جدی تر بگیرید. ولمن: کرملین چه ربطی به تحریم ها دارد؟ می گوید. ابزارهای اقتصادی در دسترس نیستند. برخی بر این باورند که پاسخ سایبری ممکن است محتمل ترین پاسخ روسیه باشد.»

آغاز درگیری بیشتر؟

جنگ روسیه و اوکراین ممکن است بر دیگران تأثیر بگذارد درگیری های بلند مدت منطقه ای قاطی کردن. استارت آپ های فناوری تایوانی AutoPolitic و QSearch هفته گذشته اعلام کردند که برای مقابله با تبلیغات روسیه در رسانه های اجتماعی، فناوری های کمکی رایگان را در اختیار حامیان مالی آنلاین اوکراین و اوکراینی در سراسر جهان قرار خواهند داد.

راجر دو، یکی از بنیانگذاران AutoPolitic، می‌گوید: «به عنوان یک تایوانی که دائماً در معرض دید قرار می‌گیرم. تبلیغات من با تهدید همسایه‌مان زندگی می‌کنم و با اوکراینی‌ها و خشم آنها نسبت به متجاوزان بسیار نزدیک هستم.»

[ad_2]

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکورGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاه
تماس با ما