حمله روسیه به اوکراین، تحریم های غرب و چالشی جدید برای خودروسازان مطرح جهان


تهاجم روسیه به اوکراین این خبر به مهم ترین خبر دنیا تبدیل شده است و بسیاری از مردم جهان با نگرانی آن را دنبال می کنند. به خاطر اینکه تحریم های همه جانبه وضعیت تحمیل شده به روسیه از سوی کشورهای غربی برای برخی خودروسازان پیچیده به نظر می رسد. به عنوان مثال، شرکت های پیشرو فولکس واگن، رنو و استلانتیس آنها چندین کارخانه بزرگ در خاک روسیه دارند و تحریم های اعمال شده می تواند آینده آنها را تحت تاثیر قرار دهد.

شاید بدانید که گروه رنو سهام بزرگی در این شرکت روسی دارد. آوتواز دارد. این شرکت محصولات لادا، پرفروش ترین برند روسی را تولید می کند. به گفته مدیرعامل رنو، لوکا دی میو، اکثر قطعات این برند تولید داخلی و تحریم ها ممکن است تأثیر کمی بر ادامه فعالیت آن داشته باشد. اما مدیرعامل اتوواز گفت که اگر به دلیل تحریم های آتی در زنجیره تامین ریزتراشه اختلالی ایجاد شود، شرکت تماس خواهد گرفت. تامین کنندگان جایگزین خواهد بود.

تهاجم روسیه به اوکراین - لادا

اما گروه فولکس واگن و Stlantis کارخانه هایی در شهر هستند. کالوگا دارند. این شهر در 180 کیلومتری جنوب غربی مسکو و الف مرکز مونتاژ خودرو در نظر گرفته شده است. این شرکت آلمانی مدل هایی مانند تیگوان، پولو، اشکودا رپید، آئودی Q7 و Q8 را در این شهر جمع آوری می کند. آتلانتیس همچنین یک سرمایه گذاری مشترک با میتسوبیشی در این شهر دارد.

تهاجم روسیه به اوکراین - لادا

در کنار اینها، مرسدس بنز همچنین اخیراً 250 میلیون یورو در یک کارخانه روسی برای تولید مدل های کلاس E و شاسی بلند سرمایه گذاری کرده است. با وجود باامو در روسیه کارخانه مستقلی ندارد اما برخی از محصولات آن توسط اتوتور در کالینینگراد با واردات قطعات یدکی مونتاژ می شود. سخنگوی مرسدس در مورد این وضعیت ابراز نگرانی کرد و گفت که امیدوار است تنش ها هر چه زودتر پایان یابد. وی افزود: محدودیت‌های مربوط به فعالیت‌های این شرکت در روسیه در حال ارزیابی است.

تهاجم روسیه به اوکراین - مرسدس بنز

ناگفته نماند سایر خودروسازان، اجزاء افراد مشهوری مانند کانتیننتال، مگنا و ویستون نیز در کالوگا کارخانه دارند و به نظر می رسد حمله روسیه به اوکراین برای آنها نیز مشکلاتی ایجاد کند.

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency channelبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency tutorial