خودروهای ضد گلوله تا چه مدت می توانند آتش را تحمل کنند؟

[ad_1]

مشاغلی که نیاز به همراهی مهمانان مهمی مانند افراد مشهور، مدیران و مقامات نظامی دارند با گزینه های حمل و نقل زیادی روبرو هستند که بارزترین آنها خودروهای زرهی و ضد گلوله است. با وجود فناوری ضد گلوله، خودروهای زرهی در سال های اخیر بسیار محبوب شده اند. آخرین پیشرفت های فناوری باعث شد تا محصولات زرهی و ضد گلوله اینکاها بسیار محبوب شوند. این خودروها یک گزینه سرمایه گذاری عالی برای کسانی هستند که امروزه به دنبال ورود به صنعت حمل و نقل ایمنی هستند.

خودروهای ضد گلوله اساساً مدل های معمولی هستند که از مکانیسم ها و ویژگی های اضافی مانند صفحات زرهی چند لایه و شیشه های ضد گلوله بهره می برند. این خودروهای زرهی از نظر ظاهری با نسخه های استاندارد تفاوتی ندارند. اکنون که مفهوم و اهمیت جلیقه ضد گلوله را یاد گرفتید، وقت آن است که یک سوال واقعی بپرسید:

شیشه ضد گلوله چند گلوله را تحمل می کند؟

برای این سوال پاسخ یک کلمه ای وجود ندارد و بستگی به توانایی خودرو در تحمل آسیب دارد. بنابراین جلیقه های ضد گلوله را می توان به ده دسته تقسیم کرد. از آنجایی که جنس این شیشه ها متفاوت است، درجات ضخامت و چگالی هر سطح امنیتی نیز متفاوت است.

بسته به سطح امنیت و حفاظتی که نیاز دارید، می توانید شیشه ایده آلی را برای نیاز خود انتخاب کنید. بسته به میزان محافظت شیشه، می توانید از خود و محتویات آن در برابر خطر محافظت کنید.

به عنوان مثال، اگر می خواهید حفاظت سطح 1 داشته باشید، پس مواد مهم نیست و خودرو می تواند به راحتی از شما در برابر حداقل سه گلوله 9 میلی متری محافظت کند. اگر محافظ سطح 2 را انتخاب کنید، شیشه حداقل 3 گلوله مگنوم 357 را تحمل می کند.

اگر محافظت سطح 5 را می خواهید، به طور خودکار محافظت بیشتری در برابر گلوله خواهید داشت. این عینک به راحتی در برابر گلوله های مسلسل 7.26 میلی متری مقاومت می کند.

در حفاظت سطح 8، به راحتی می توانید انتظار داشته باشید که 5 شلیک از یک مسلسل را تحمل کنید. شما باید چنین چیزهایی را در فیلم ها می دیدید، اما باید بدانید که واقعیت کمی متفاوت است. بسته به سطح حفاظتی که می خواهید می توانید شیشه را انتخاب کنید.

قوی ترین شیشه دارای سطح حفاظتی 10 است. این شیشه می تواند در برابر شلیک مسلسل تک تیرانداز دوربرد 50 BMG مقاومت کند. البته ساخت این شیشه بسیار دشوار است و بنابراین برای رسیدن به این سطح از محافظ اکسی نیترید آلومینیوم استفاده می شود.

[ad_2]


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم