دانشمندان برای اولین بار کلیه انسان را در خوک رشد دادند

[ad_1]

دانشمندان برای اولین بار موفق شدند کلیه انسان که در خوک این پیشرفت احتمال رشد اندام های انسان را در حیوانات افزایش می دهد.

به گزارش گاردین، در این تحقیق، دانشمندان یک جنین کایمرا با مخلوطی از سلول های انسان و خوک ایجاد کردند و سپس آن را به حیوان منتقل کردند. آنها سپس دریافتند که جنین در حال رشد دارای کلیه هایی است که بیشتر حاوی سلول های انسانی است.

کشت کلیه انسان در خوک

لیانگسو لای، نویسنده ارشد این مطالعه در موسسه سلامت و زیست پزشکی گوانگژو و دانشگاه وویی، توضیح می‌دهد:

تا به حال، اندام‌های موش در موش‌ها و اندام‌های موش در موش‌ها رشد می‌کردند، اما تلاش‌ها برای رشد اندام‌های انسان در خوک‌ها موفقیت‌آمیز نبود. بافتی که به ما اجازه می دهد اندام های انسان را در خوک ها رشد دهیم.

البته در این گزارش اشاره شده است که کلیه ها کاملاً انسانی نیستند، اما رگ های خونی و اعصاب آنها عمدتاً از سلول های خوک ساخته شده است و به همین دلیل در حال حاضر نمی توان از آنها برای پیوند استفاده کرد. همچنین مشخص نیست که آیا تکنیک های مهندسی ژنتیک کنونی می تواند به چالش ایجاد یک اندام کامل انسانی دست یابد یا خیر.

به غیر از کلیه ها، بخش بزرگی از جنین از سلول های خوک و تعداد بسیار کمی از سلول های انسانی در مغز یا سیستم عصبی مرکزی تشکیل شده است.

پروفسور دوسکو ایلیچ، دانشمند سلول های بنیادی در کینگز کالج لندن، که در این تحقیق شرکت نداشت، توسعه جدید دانشمندان را تشریح کرد، اما گفت که هیچ کاربرد بالینی برای آن در آینده وجود ندارد و چالش های زیادی وجود دارد. در این زمینه.. به گفته دانشمندان، رشد یک کلیه کاملاً انسانی در خوک احتمالا سال ها طول می کشد و خوک ها باید به روشی بسیار پیچیده آماده شوند.

نتایج یافته های دانشمندان در مجله Cell منتشر شده است.

[ad_2]

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

تماس با ما