دانشمندان هیچ ایده ای در مورد ظهور مگالودون شکارچی بزرگ ماقبل تاریخ – زومیت ندارند.

[ad_1]

اقیانوس های جهان زمانی محل زندگی یک شکارچی ترسناک و بزرگ بود. ما این شکارچی را از روی دندان ها و مهره های موجود در فسیل ها می شناسیم. این شواهد نشان می دهد که Otodus megalodon بسیار بزرگ بوده است. بسیاری از دندان ها به اندازه دست انسان هستند. در خاتمه، می توان نتیجه گرفت که مگالودون بزرگترین کوسه تمام دوران است، با معده ای که به راحتی می تواند یک انسان کامل را ببلعد.

کوسه ها بافت نرم تری دارند و بدن آنها به جای استخوان از غضروف ساخته شده است. بیشتر بقایای کوسه ها برای 3.6 میلیون سال زنده نمانده اند. بنابراین، ما باید ظاهر آنها را فقط بر اساس مهره ها و نخ ها حدس بزنیم. آیا مگالودون شبیه یک کوسه سفید بزرگ بود؟ آیا به اندازه یک کوسه آبی لاغر بود یا به اندازه یک کوسه اجنه تیز؟ آیا می توان گفت این کوسه دو سر دارد؟

بر اساس تحقیقات جدید، بهترین پاسخ به این سؤالات این است که ما دقیقاً نمی دانیم. واضح است که زمان تجدید نظر در بازسازی شکارچیان باستانی فرا رسیده است. به رهبری گروهی از محققین فیلیپ استرنززیست شناسان دانشگاه کالیفرنیا ریورساید می نویسند:

حقیقت این است که هیچ مدرک علمی برای تایید یا رد صحت هر یک از اشکال بدن مگالودون منتشر شده وجود ندارد.

بر اساس شواهد فسیلی، طول مگالودون بین 11 متر تا بیش از 40 متر تخمین زده می شود. اما معمولا بین 15 تا 18 متر است. در نتیجه، طول دقیق این موجود یک راز باقی می ماند. اما اگرچه طول دقیق آن را نمی دانیم، می توانیم محدوده طولی را دقیق تر کنیم.

طبق بسیاری از مدل ها، ظاهر مگالودون شبیه کوسه سفید بزرگ (Carcharodon carcharias) است که یکی از مهیب ترین اقیانوس ها و شکارچیان بزرگ امروزی است. کوسه سفید بزرگ متعلق به گروه کوسه های سفید (Laminidae) است که شامل پنج گونه است.

دندان های مگالودون و دندان های کوسه سفید بزرگ

سمت چپ: دندان کوسه بزرگ سفید، راست: دندان کوسه ماقبل تاریخ مگالودون

کوسه های سفید بسیار سریع شنا می کنند و نسبتا خون گرم هستند. یعنی خون وریدی آنها توسط ماهیچه هایشان گرم می شود. به این ترتیب ماهیچه های شناور و مغز گرم نگه داشته شده و متابولیسم این موجودات تسریع می شود. در نتیجه، این کوسه‌ها می‌توانند سریع‌تر شنا کنند، در محیط‌های سردتر زنده بمانند، و غذا را به طور مؤثرتری شکار و هضم کنند.

مگالودون به خانواده کوسه سفید تعلق نداشت. با این حال، دانشمندان معتقدند که یکی از بستگان نزدیک آن و یکی از شاخه های کرتاسه است. همچنین تصور می شود که این موجودات خونگرم بودند و بنابراین به اندازه اقوام فعلی خود ماجراجو بودند. بنابراین، مگالودون عضوی از خانواده کوسه ها است که کوسه های سفید زیر مجموعه ای از آن هستند.

به دلیل ارتباط نزدیک مگالودون با کوسه‌های سفید، دانشمندان مگالودون‌ها را در کوسه‌های سفید مطالعه کردند تا ظاهر آنها را بیشتر بررسی کنند. با انتخاب مجموعه ای از صفات کوسه سفید، آنها به ظاهر احتمالی مگالودون ها در دریاهای باستانی رسیدند.

مقالات مرتبط:

استرنز و همکارانش اشکال پنج گونه کوسه سفید مورد استفاده برای بازسازی مگالودون ها را در مطالعه قبلی مورد بررسی قرار دادند و آنها را با سایر کوسه های خونسرد در خانواده کوسه ها مقایسه کردند و از طرح های راهنمای دو بعدی استفاده کردند. آنا سر، باله‌ها، دم و بدن را مقایسه کرد و هیچ الگوی واضحی برای کوسه‌های سفید پیدا نکرد. استرس می گوید:

دما لزوماً برای کوسه تفاوتی ایجاد نمی کند. من دانشمندان دیگر را تشویق می‌کنم تا ایده‌هایی را برای شکل بدن کوسه و جستجوی گنجینه فسیلی حفظ‌شده مگالودون جستجو کنند. در عین حال، این نتیجه سردرگمی یافته های قبلی را برطرف می کند و راه را برای ایده های دیگر باز می کند.

به نظر می رسد برای یافتن ترسناک ترین شکارچی اقیانوسی به راه جدیدی نیاز داریم. اما این تحقیق احتمالات جالبی را نیز مطرح می کند. کنشو شیماداآسیب شناس دانشگاه دوویل می گوید: «درباره همین است.

این تحقیق ممکن است یک گام به عقب در علم باشد. اما ادامه این رمز و راز، دیرینه شناسی، مطالعه زندگی ماقبل تاریخ را به یک رشته علمی هیجان انگیز و جذاب تبدیل می کند. این واقعیت که ما هنوز ظاهر مگالودون را نمی دانیم، تخیل ما را حفظ می کند. این دقیقاً همان چیزی است که دیرینه شناسی به عنوان یک رشته هیجان انگیز دنبال می کند. در نتیجه، ما همچنان به دنبال سرنخ هایی در پرونده فسیلی خواهیم بود.

[ad_2]


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم