دوچرخه برقی چیست؟ مهمترین نکات برای آشنایی با دوچرخه الکترونیکی

[ad_1]

فرقی نمی کند که بخواهید یک دوچرخه برقی بخرید یا در مورد این وسایل نقلیه بیشتر بدانید زیرا کمی پیچیده به نظر می رسند. چگونه از دوچرخه برقی استفاده کنیم؟ آیا این دستگاه ها باید بیمه شوند؟ با وجود اطلاعات متناقض، گیج شدن آسان است، بنابراین ما به برخی از مهم ترین سوالات در مورد دوچرخه های برقی پاسخ داده ایم. با ما بمان.

آیا می توان از دوچرخه برقی در باران استفاده کرد؟

آره ما نمی گوییم که باید از این دوچرخه ها در دریا استفاده کنید، اما بیشتر دوچرخه ها برای استفاده در آب و هوای بد طراحی شده اند و قطعات الکترونیکی مانند باتری ها و نیروی محرکه از ورود آب محافظت می شوند. به این ترتیب می توان از دوچرخه های برقی در باران شدید استفاده کرد.

اگر رکاب نزنم درایو به من کمک می کند؟

خلاصه نه حداقل در بریتانیا، درایو دوچرخه برقی فقط با پدال زدن راننده کار می کند. بنابراین اگر رکاب نزنید درایو خاموش می شود. برخی از مدل ها از دریچه گاز استفاده می کنند، اما برای استفاده از آن ها باید گواهینامه و بیمه مخصوص دریافت کنید. البته به دلیل چنین محدودیت هایی این دوچرخه ها چندان محبوب نیستند.

آیا می توانم از کارواش برای تمیز کردن دوچرخه برقی خود استفاده کنم؟

استفاده از یک کارواش قوی برای تمیز کردن می تواند به دوچرخه آسیب برساند، بنابراین استفاده از روش سنتی با یک سطل آب و صابون راه بهتری است. اگر دوچرخه خود را با بخار قوی بشویید، دوچرخه ارزش بیشتری نسبت به حالت عادی از دست می دهد. سیستم های الکترونیکی نیز ممکن است از کار بیفتند. هنگام شستن دوچرخه برقی، مطمئن شوید که محفظه شارژ بسته است و اگر به راحتی می توان باتری را جدا کرد، این کار را انجام دهید.

آیا برای راندن دوچرخه برقی به بیمه نیاز دارم؟

عدد. از آنجایی که محصولات مورد نظر در دسته دوچرخه قرار می گیرند، نیازی به بیمه نیست. البته اگر دوچرخه شما گران است می توانید بیمه سرقت بگیرید. برخی از شرکت های بیمه این کار را انجام می دهند.

حداکثر سرعت دوچرخه برقی چقدر است؟

نیروی رانش این دوچرخه ها می تواند به حداکثر سرعت 25 کیلومتر در ساعت برسد، اما با رکاب زدن می توانید سرعت بالاتری را تجربه کنید.

چیپ کردن چیست؟

تراشه اساساً حذف محدود کننده کمک پدال از دوچرخه الکتریکی است. با حذف محدود کننده، درایو الکتریکی می تواند سرعت بیشتری داشته باشد. همانطور که گفته شد حداکثر سرعت این موتورها 25 کیلومتر در ساعت است اما با حذف محدود کننده می توانید به سرعت بالاتری برسید. حذف این محدود کننده دوچرخه را در دسته مدل های S-Pedelec قرار می دهد که نیاز به گواهینامه و بیمه دارند. همچنین در حالی که این حرکت جذابیت خود را دارد، می تواند تاثیر بدی بر پیشرانه به دلیل تحت فشار بودن داشته باشد.

چرا قیمت دوچرخه برقی اینقدر بالاست؟

دوچرخه‌ها پیشرفت‌های بزرگی داشته‌اند و این پیشرفت‌ها در فناوری هزینه‌های بالاتری را به همراه داشته است، به‌ویژه در بخش پیشرانه و باتری. همچنین برخی از قطعات مانند زنجیر برای تحمل وزن و نیروی بیشتر باید دوام بیشتری داشته باشند و این به معنای هزینه بیشتر است. شما می توانید یک دوچرخه برقی مناسب با قیمت کمتر از 1000 هزار در بریتانیا بخرید، اما 10000 هزار مدل نیز وجود دارد.

چقدر می توانم با دوچرخه برقی بروم؟

بستگی به باتری و نوع رانندگی شما دارد. اگر مسیر شما شامل چندین شیب باشد، باتری زیاد دوام نخواهد آورد. میزان مسافت طی شده به سطح دستیار انتخابی نیز بستگی دارد. اگر از سطح دستیار بالاتر استفاده کنید، باتری سریع‌تر خالی می‌شود.

آیا در صورت خالی بودن باتری می توان از دوچرخه برقی استفاده کرد؟

تمامی مدل ها، اکثر دوچرخه های برقی بدون باتری و درایو قابل استفاده نیستند. وقتی باتری کم است، وسایل الکترونیکی به عنوان پیشرانه عمل نمی کنند، اما همچنان می توانید رکاب بزنید، که کمی سخت تر از حد معمول خواهد بود. اگر دوچرخه شما هم چراغ دارد، با خالی شدن باتری، چراغ ها خاموش می شوند.

آیا برای راندن دوچرخه برقی به گواهینامه نیاز دارم؟

خیر، این محصولات در دسته دوچرخه هستند و نیازی به گواهینامه ندارند.

[ad_2]

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.