ردپای کربن در فعالیت های ورزشکاران حرفه ای؛ وای بر زمین! | دیجیاتو

[ad_1]

ردپای کربن این ورزشکار چیزی است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه فعالان طبیعت بوده است. لیگ های ورزشی حرفه ای همچنین دارای ردپای کربن هستند که می تواند تاثیر آن را کاهش دهد و به ورزش پایدارتر ادامه دهد.

ردپای کربن یک ورزشکار به چه معناست؟

یکی از مسائلی که مدیران تیم های ورزشی باید به آن بپردازند، ولخرجی ها و اسراف هایی است که نمی توان لیگ های بزرگ را روی آن ساخت. این در حالی است که همه این افراد در دوران دبستان آموزش های لازم را در مورد گرمایش زمین دریافت کردند. همه ما اهمیت کاشت درخت، دوچرخه سواری کربن، بازیافت و جلوگیری از هدر رفتن مواد غذایی را می دانیم، اما در عمل این موضوع را نمی بینیم و ردپای کربن ورزشکاران حرفه ای را به وضوح می بینیم.

اکثر لیگ های ورزشی با جت شخصی سفر می کنند که ردپای کربن عظیمی در طول سفر و حتی پس از آن باقی می ماند. آمارها نشان می دهد که لیگ های ورزشی آمریکایی ردپای کربن زیادی در جهت مخالف زندگی سبز پایدار بر روی زمین به جا می گذارند. اکثر این لیگ ها این مسائل را در تبلیغات خود در نظر می گیرند و خود را به عنوان حامیان شرکت های سبز معرفی می کنند. اما در عمل، رفتار بسیاری از ورزشکاران کاملاً با زندگی سبز و پایدار ناسازگار است و مملو از تجملات اضافی است که نمی تواند ردپای کربن ورزشکاران حرفه ای را از زمین دور نگه دارد.

ردپای کربن ورزشکار
بسکتبال یکی از محبوب ترین ورزش ها در جهان است.

سابقه تمرین در تولید کربن

کاهش انتشار گازهای گلخانه ای از سفرهای هوایی نزدیک به سفرهای ورزشی در مسابقات لیگ های مختلف یکی از سخت ترین کارها است. این کاری نیست که دیگران انجام می دهند و آنها می توانند ویدئو کنفرانس داشته باشند، و ما از شما انتظار نداریم که لیگ های حرفه ای مخابراتی انجام دهید. با این حال، امکان کاهش انتشار گازهای گلخانه ای وجود دارد. محققان برخی از تغییراتی را که می توان در یک مقاله تحقیقاتی در مجله Environmental Science and Technology بررسی کردند.

در سال 2020، اتحادیه ملی بسکتبال، لیگ ملی هاکی، لیگ برتر بیسبال لیگ برتر و لیگ ملی فوتبال برنامه‌هایی را برای کاهش احتمال ابتلا بازیکنان و کارکنان به کووید انجام دادند. در واقع بر اساس این برنامه می خواستند سالم ترین سفر ممکن را برای این لیگ ورزشی تدارک ببینند. محققان دریافتند که با انجام این کار، ردپای کربن ورزشکاران حرفه ای خود را از سفرهای هوایی تا 22 درصد در هر بازی کاهش دادند. پس از بازگشت به برنامه های تمرینی و مسابقات عادی، انتشار گازهای گلخانه ای دوباره افزایش یافت.

این اغلب نشان می‌دهد که اگر واقعاً بخواهیم اقدامی انجام دهیم، راه‌های امیدوارکننده‌ای برای کاهش ردپای کربن و اثر گلخانه‌ای فعالیت‌های انسانی وجود دارد. در این صورت، قطعاً می‌توانیم سبزترین راه را برای انجام کسب‌وکارمان به پایدارترین راه انتخاب کنیم. از ورزش گرفته تا کارهای روزمره، ورزشکاران باید رفتار سبز را تحسین کنند تا ردپای کربن خود را کاهش دهند.

ردپای کربن برای ورزشکاران
ردپای کربن ورزشکار

اقدامات انجام شده برای کاهش ردپای کربن

اتحادیه ملی بسکتبال در آستانه شکست برای بازی ستارگان 2022 است که نقطه میانی فصل است. در حالی که امسال برای تغییر هر چیزی با توجه به وضعیت مسابقات و بحران همه گیر بسیار دیر شده است، NBA در موقعیت خوبی برای ایجاد برخی بهبودهای منطقی است که به طور قابل توجهی ردپای کربن آن را کاهش می دهد.

برای مثال، لیگ ممکن است برنامه‌ای تنظیم کند که بیشتر شبیه به آنچه که لیگ بزرگ بیسبال به طور کلی انجام می‌دهد باشد:

به جایی پرواز کنید، چند بازی انجام دهید، سپس به جای دیگری پرواز کنید. این ساختار زمان‌بندی به این دلیل است که انتشار گازهای گلخانه‌ای بیسبال نصف نسبت بسکتبال در سال 2018 با وجود دو بار بازی در سال است. در واقع چند بازی با یک پرواز در بازی های بیسبال انجام می شد و سپس پرواز نهایی انجام می شد. اما در رشته های دیگر مانند بسکتبال، هر بازی نیاز به پرواز جداگانه دارد. بنابراین هر پرواز مسئولیت یک بازی یا یک تمرین را بر عهده داشت. این دقیقاً همان چیزی است که باعث می شود آلودگی هر پرواز به بیسبال در بازی های بسکتبال برسد.

آلودگی و ردپای کربن ورزشکاران حرفه ای از باقی مانده های بازی های بسکتبال در سال های اخیر است و باید به سرعت فکری برای این آلودگی کرد، در غیر این صورت نه تنها به بازیکنان آسیب می رساند بلکه اثرات جبران ناپذیری بر طبیعت نیز خواهد داشت. سالها زمان و تلاش در جهت سودمند نیاز دارد.

این موثرترین تغییری است که لیگ می‌تواند با برنامه‌ریزی برای استفاده حداکثری از بازی با کمترین پرواز ایجاد کند، زیرا پرواز می‌تواند ردپای کربنی عظیمی از خود به جای بگذارد و جبران آن زمان زیادی طول بکشد. همچنین توجه داشته باشید که در همه موارد نمی توان آن را به طور کامل جبران کرد. این حتی ممکن است برای طرفداران NBA که عادت دارند تیم خود را هر چند روز یک بار در شهر دیگری ببینند، شوکه کننده باشد.

ردپای گازهای گلخانه ای را می توان با اجرای برنامه های جدید برای برگزاری مسابقات سبز و پایدار کاهش داد. در طول فصل معمولی 2020، NBA تنها 10٪ از بازی های متوالی را در برابر همان حریف انجام داد. به این ترتیب او 42 درصد از بازی های لیگ ملی هاکی را انجام داد. هر یک از این بازی‌ها منجر به پروازهای کمتری برای آلودگی هوا شد.

ردپای کربن ورزشکار
سفرهای لوکس را کاهش دهید

آیا کاهش ردپای ورزشکاران به معنای توقف مسابقات است؟

اغلب مردم اغلب در مورد این بحث شروع می کنند زیرا ورزشکاران حرفه ای فکر می کنند که کاهش ردپای کربن یا کاهش آلودگی به این معنی است که اجازه نمی دهند بازی ها برگزار شود و بازی های بسکتبال دوباره تکرار شوند. اما این کاملا اشتباه است زیرا یکی از ورزش هایی است که طرفداران خاص خود را در سراسر جهان دارد و توسط بسیاری تماشا می شود، بنابراین باید سعی کنند ردپای کربن کمتری در محبوبیت خود باقی بگذارند. ورزش و اخلاق حرفه ای لیگ ورزشی حرفه ای یکی از مواردی است که ردپای کربن آن را افزایش می دهد، اما اگر کمی برنامه ریزی را تسریع کنیم می توانیم به نتایج بهتری برسیم.

ردپای کربن ورزشکار
رد پای کربن را کاهش دهید

راهکارهای ساده برای حفاظت از طبیعت

یکی دیگر از راه های ساده برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، برنامه ریزی بازی های بیشتر بین تیم های همسایه است. در NBA، تیم ها به کنفرانس های غربی و شرقی تقسیم می شوند و تیم هایی که در این بازی شرکت می کنند بیش از هر تیم دیگری بازی می کنند. بنابراین، در حالی که یک لیگ جاه‌طلبانه همیشه می‌تواند کارها را انجام دهد، اکنون برنامه‌ها نسبت به NFL یا MLB بهینه‌تر شده‌اند. تصور کنید مسابقات منطقه ای بین تیم های مختلف شروع شود که در این صورت می توان گاز گلخانه ای و ردپای کربن ورزشکاران را تا حد زیادی کاهش داد.

در بازی های محلی معمولاً هر فصل دو تیم که به هم نزدیک هستند با هم بازی می کنند. بنابراین نیویورک نیکس بازی های بیشتری مقابل بروکلین نتس دارد و هیچ یک از این بازی ها نیازی به پرواز ندارند. این یک گام بزرگ برای پایداری مسابقات ورزشی است که نقش مهمی در کاهش ردپای کربن در جهان دارد. این عمل کوچک می تواند اثرات متفاوتی داشته باشد.

ردپای کربن ورزشکار
رد پای کربن

از پروازهای ساده تر استفاده کنید

راه های دیگر کاهش کربن عبارتند از حذف بازی های نمایشگاهی در خارج از کشور، کوتاه کردن فصل عادی و پرواز با هواپیماهای کوچکتر. (پروازهای کوچکتر به این معنی است که بازیکنان باید صندلی هایی برابر با امکانات کلاس تجاری برای پروازهای معمولی داشته باشند، نه میزهای ماساژ درجه یک). کاهش 10 بازی NBA باعث صرفه جویی بیش از 5000 تن یا متریک تن دی اکسید کربن در سال می شود. این معادل تولید 2200 خودروی سایز متوسط ​​در سال است. برای جبران از دست دادن درآمد حاصل از مسابقات حذف شده، موسسات ورزشی می توانند یک رویداد بزرگ میان فصل برگزار کنند. البته، این مقدار زیادی به انتشار گازهای گلخانه ای اضافه نمی کند، مگر اینکه شهر بزرگی مانند شیکاگو یا اوکلاهاما سیتی را انتخاب کنید.

با مسابقات محلی فاصله را کوتاه کنید

این تغییرات در ورزش و حتی در سبک زندگی ورزشکاران نه تنها برای محیط زیست مفید است. کاهش زمان سفر بازیکنان می تواند عملکرد آنها را بهبود بخشد. وقتی صحبت از کوتاه کردن فصل ها یا سریال های بیسبال می شود، بازیکنان به جای سفر برای استراحت، تمام روزهایی را که می توانند استفاده کنند صرفه جویی می کنند. زمانی که بازی‌های محلی باعث آسیب دیدگی و عملکرد بدتر می‌شود، از پروازهای طولانی و تغییرات میدانی اجتناب می‌کنند. برای لیگ‌هایی مانند NBA، که حضور در استادیوم توسط فوق‌ستارگانی که به شهر می‌آیند کنترل می‌شود، کاهش آسیب‌ها یک ملاحظات مالی مهم است. با حامیان مالی و برگزارکنندگان چنین بازی‌هایی همراه باشید.

اما اکنون که راه‌های رایجی برای کاهش ردپای کربن وجود دارد، چرا لیگ‌ها مدت‌ها پیش این سیاست‌ها را اتخاذ نکردند و زمان آلودگی هوا و ردپای کربن بیشتر را تا این حد طولانی نکردند؟ تا حدودی به دلیل رده بندی لیگ خود، آنها تیم های محبوبی را که در روزها و زمان هایی بازی می کنند که تماشاگران زیادی را جذب می کنند، در اولویت قرار می دهند. در واقع، به همین دلیل است که علاوه بر ردپای کربن خود مردم، رد پای پیروان آنها ضربه ای قدرتمند به پیکر نیمه جان طبیعت است.

نمودار ردپای کربن
رد پای کربن

منظور از مسابقات محلی برای ورزشکاران حرفه ای چیست؟

این بدان معنی است که یک تیم کالیفرنیا ممکن است یک روز در یوتا باشد، اما روز بعد در نیویورک برای یک بازی بزرگ که هم لیگ و هم بازیکنان می دانند مردم آن را تماشا خواهند کرد. وقتی نوبت به برنامه ریزی می رسد، حتی با سلامتی و عملکرد بازیکن نیز مانند یک نیمکت رفتار می شود. اگر شما تیم بدشانس NBA هستید، ممکن است از شما خواسته شود که چهار بازی در پنج روز انجام دهید و حتی ممکن است هر بازی در منطقه زمانی متفاوتی باشد!

اما این فقط در مورد رتبه بندی نیست. سوگیری وضعیت کنونی نیز در تصمیمات اخیر در موضوع آلودگی هوا نقش دارد. به عنوان مثال، جین باس، مالک تیم معروف لس آنجلس لیکرز، می گوید که تمایلی به کوتاه کردن فصل NBA ندارد زیرا مقایسه آمار در طول سال ها را دشوار می کند.

ردپای کربن ورزشکاران حرفه ای خراب شد!
مسابقات ورزشی بسکتبال

سوخت های پایدار به جای سوخت های فسیلی سنتی

تغییر با توجه به اهداف رقابتی مالکان، بازیکنان و مسئولان لیگ دشوار خواهد بود. همانطور که لیگ ها متوجه می شوند، یک سهم مهم نهایی که امتیازات ورزشی می تواند داشته باشد وجود دارد: قرارداد با شرکت هواپیمایی برای سوخت پایدار هوانوردی (SAFs) در هر پرواز. اینها جایگزین سوخت های معمولی جت هستند. آنها را می توان از دی اکسید کربن سنتز کرد یا از گیاهان یا روغن های پخت و پز استفاده کرد، اما در هر صورت آنها ردپای کربن کوچکتری دارند.

این در واقع آخرین سنگر دفاع از طبیعت در برابر ضربات احتمالی ورزش به سلامت طبیعت و زمین است. در واقع پیشرفت در مراحل کوچک انجام می شود، اول از همه باید بازی های زیادی را در فواصل نزدیک انجام دهیم تا پروازها را به حداقل برسانیم. در نهایت، اگر این کار جواب نداد، می توانیم از سوخت های جایگزین استفاده کنیم. این می تواند منجر به نتایج بهتر در فرآیند آلودگی و ردپای کربن شود. با این حال، این یک راه حل دائمی نیست و برای بسیاری حتی مقرون به صرفه نیست.

SAF ها ناقص هستند و هنوز در حال تحقیق و گرانی هستند، اما انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش می دهند و ما باید تولید آنها را افزایش دهیم. ارزش یک سال سفر هوایی NBA تقریباً به پنج میلیون گالن SAF نیاز دارد که تقریباً به اندازه قرارداد شش میلیون گالنی امضا شده توسط آمازون ایر است. برای شرکت هایی که به شهرت سبز خود اهمیت می دهند و پولی برای پس انداز دارند، چرا بخشی از رشد یک فناوری آب و هوای حیاتی نباشند؟

ردپای کربن ورزشکار
ورزش محبوب بسکتبال

آخرین کلمه

در اکتبر 2019، لبرون جیمز، یکی از شناخته شده ترین نام های NBA، مجبور شد خانه خود در کالیفرنیا را تخلیه کند. زیرا او از آتش سوزی هایی که توسط یک سیاره بیش از حد گرم شده بود، فرار می کرد. تغییرات آب و هوایی در حال حاضر بر بازیکنان تأثیر می گذارد.

به طور کلی لیگ های ورزشی از این پس باید تغییرات بزرگی را در نظر بگیرند. با بدتر شدن بحران آب و هوا، انجام کارهای کوچک و برداشتن گام‌های کوتاه دیگر برای سالم‌تر کردن طبیعت کارساز نخواهد بود. یافتن ردپای کربن در ورزشکاران به طور کلی می تواند اثرات جبران ناپذیری بر طبیعت داشته باشد.

[ad_2]

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.