روش مطالعه ادبیات کنکور :: مشاوره حرف آخر

این درس مهم در گروه رشته علوم انسانی، ضریب بالایی دارد و از ارزش ویژه ای برخوردار است. آموزش مفهومی و روش های تست زنی دروس اختصاصی رشته انسانی و دروس عمومی را شامل می شود. می شود گفت تنها بخشی است که از اشعار خارج از کتاب های درسی بیت و سوال طرح می شود و شما باید باتوجه به فهمی که از معنای ابیات دارید به پاسخ برسید . دراین روش دانش آموز می بایست مطابق برنامه آزمون و یا برنامه شخصی دروس کتاب درسی را تک به تک مطالعه کند و تمام قسمت های کتاب اعم از تاریخ ادبیات ابتدای درس واژگان و ارایه های متن و ابیات و درامدها و… از رتبه های برتر در درس ادبیات کنکور سراسری سوال بپرسید. برای این که بتوانید از پس تستهای این درس بربیایید، باید ابتدا قوانین عروض و قافیه را به خوبی حفظ کنید؛ بهتر است از روش یادداشت برداری کرنل (جدولی) استفاده کنید.

روش مطالعه ادبیات برای کنکور تجربی

روش مطالعه تاریخ ادبیات برای کنکور با مشاوران مجرب در این درس مشورت کنید. مباحث نگارش در ادبیات فارسی دارای اهمیت است و شما باید بتوانید طبق یک برنامه ریزی منظم اقدام به مطالعه نگارش ادبیات فارسی کنید تا بتوانید با تست زنی فراوان به یک وضعیت مطلوب دست پیدا کنید. چرا که مطالعه کنکوری درس ادبیات کمی متفاوت از پایه آن بوده و توجه به جزئیات بیان شده باعث افزایش موفقیت میشود. جزوه جامع فارسی دهم به طور مفصل تمام درس های ادبیات دهم را توضیح داده است و در هر بیت از اشعار تمام نکات قلمرو ادبی . سراغ کتاب های شعرا ی بزرگ بروید و آنها را بخوانيد؟ در هر دو صورت چیزی که کاملا واضح میباشد این است که با این روش شما قادر نخواهید بود همراه برنامه مدرسه و معلم و یا آزمون پیش بروید پس بهتر است قبل از شروع آزمون ها یا پیش از شروع مطالعه ی کنکوری یک دور ادبیات را بخوانید که حداقل روش مطالعه شما اختلالی در درصد های آزمون و برنامه تحصیلی شما ایجاد نکند.

روش های مطالعه ادبیات برای کنکور

تمام آرایه های ادبی که در کل دوران تحصیلی می آموزید چند آرایه است؟ بهتر نیست که اول کار خود را راحت کرده و کل آنها را بخوانيد و بعد فقط وقتتان را صرف بالا بردن تسلط و تست زدن کنید،؟ پس از پایان بهتر است چندین بار شعر حفظ شده را تکرار کنید تا در خاطر شما ماندگار شود. حفظ کردن برخی از اشعار مهم قبل از خواب به شما کمک میکند تا بتوانید قرابت معنایی مناسبی بین مطالب خوانده شده ایجاد کرده و کار تست زنی را سریعتر به انجام برسانید. به یاد داشته باشید که برخی از دروس کتاب زبان فارسی نیز به واژگان املایی اختصاص یافته اند پس مطالعه کتاب زبان فارسی برای مبحث املا نیز ضروری است . یک توصیه از مشاوران لایوآموز به شما، برای موفقیت در موضوع قرابت معنایی کنکور سراسری دفترچه ای تهیه کنید.

بهترین روش مطالعه ی ادبیات برای کنکور

روش مطالعه ادبیات در دوران مدرسه و کنکور تفاوت های خیلی زیادی داره و حتی اگر در دوران مدرسه بهترین نمرات رو کسب کنین دلیلی بر موفقیت در کنکور سراسری نیست، چون جنس سوالات ادبیات کنکور به خصوص در این سال های اخیر متفاوته و طبیعتا روش مطالعه خاص خودشو می طلبه اما این به این معنی نیست که کلا کتاب درسی رو کنار بگذارید. آزمون های آزمایشی را جدی بگیرید.

نحوه مطالعه ادبیات اختصاصی کنکور انسانی

قطعاً با افزایش مهارت تست زنی در کنکور آزمایشی میتوانید به یک قرابت معنایی مناسب دست پیدا کنید. خواهید دید که بسیاری از سوالات آزمون های آزمایشی به کمک همین فیش ها قابل حل خواهند بود. بنابراین باید این مباحث رو جزو مطالعه های روتین روزانه تون قرار بدین و سعی کنید روزانه ۱۵ الی ۳۰ دقیقه رو بهش اختصاص بدین.

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکورdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances
تماس با ما