سازمان جهانی بهداشت: نوع دلتا آمیکرون جای نگرانی در مورد دیجیاتو نیست

[ad_1]

مدتی است که محققان از وجود ترکیب جدیدی از ویروس کرونا نوع Amicron و ویروس جدید SARS-CoV-2 با ویژگی های ژنتیکی نوع دلتا خبر داده اند. با این حال، کارشناسان سازمان بهداشت جهانی (WHO) اعلام کرد که آنها انتظار چنین ترکیبی از ویروس کرونا را دارند و جای نگرانی نیست.

ترکیب ویروس کرونا دلتا آمیکرون، اوایل زمستان امسال فرانسه شیوع پیدا کرد، اما تعداد موارد بسیار کم بود. البته تعدادی از موارد در دانمارک، آلمان و هلند گزارش شده است. سازمان جهانی بهداشت (WHO) در یک کنفرانس مطبوعاتی این هفته گفت که داده‌های نوع جدید هیچ خطری را نشان نمی‌دهد و دلتا آمیکرون علائم جدی ایجاد نمی‌کند.

با این حال، محققان در حال انجام تحقیقات بیشتری برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این نوع جدید، درست مانند انواع قبلی هستند. شناخته شده است که کروناویروس‌ها چندین گونه را در یک جهش جدید ترکیب می‌کنند و محققان دقیقاً همین را یافته‌اند. سارس-کو-2 منتظر بودند.

ترکیبی از انواع

چنین ترکیباتی هستند گونه وارد بدن انسان می شوند و به سلول حمله می کنند. در چنین حالتی، زمانی که هر دو نوع سعی می کنند با یک سلول کپی های بیشتری از خود بسازند، سلول به طور تصادفی ویژگی هایی را از هر دو تولید می کند و ترکیبی از دو نوع را ایجاد می کند.

انواع مختلف کرونا

از انواع آمیکرون و دلتا سرعت انتقال بیشتر آنها راحت تر سر راه یکدیگر قرار گرفتند. علاوه بر این، از آنجایی که انواع آمیکرون و دلتا کاملاً متفاوت بودند، یافتن ترکیبی از این دو نوع برای محققان آسان‌تر بود.

با این حال، تشخیص ترکیبی از این دو نوع ممکن است دشوار باشد. اگر عفونت دیگری وجود داشته باشد و ترکیب رخ ندهد، یا فرآیندهای آزمایشگاهی اگر آلودگی وجود داشته باشد، تشخیص ترکیبی از انواع دشوارتر می شود.

اگرچه تعیین ترکیب دلتا آمیکرون ویروس شناسان به ظاهر خطرناک گفتند که این ترکیب بی خطر خواهد بود. هر جهشی که در یک ویروس رخ می دهد لزوماً به معنای قوی تر بودن آن نیست. جهش های بعدی ویروس لزوماً خطرناک ترین ویژگی های ویروس قبلی را منتقل نمی کند و ویروس ممکن است ضعیف تر شود.

[ad_2]


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم