سود اپل از حذف شارژر و هدفون از قاب آیفون 6.5 میلیارد دلار است | دیجیاتو

[ad_1]

برداشتن شارژر و هدفون از قاب آیفون جنجال های زیادی را برای اپل ایجاد کرده است و به نظر می رسد که ارزش برد را داشت. در حالی که اپل این حرکت را به مسائل زیست محیطی نسبت می دهد، گزارش جدید اکنون ادعا می کند که کوپرتینویی ها توانسته اند 6.5 میلیارد دلار (5.5 میلیارد) سود را با حذف وسایل جانبی خود به حساب های بانکی خود منتقل کنند.

اگرچه برای اولین بار در سری آیفون 12، حذف شارژر از جعبه گوشی توسط کوپرتینویی ها واکنش های متفاوتی را به همراه داشت، اما گزارشی نیز منتشر شد که سود مالی حاصل از این کار را توضیح می داد.

سود کلان اپل از جعبه گشایی شارژر و هدفون

حال گزارش جدیدی منتشر شده است که ابعاد جدیدی از این ماجرا را آشکار می کند. بر اساس این گزارش کوپرتینوسی ها 6.5 میلیارد دلار این کار به جیب زده شده است. اپل این سیاست را دو سال پیش اتخاذ کرد. این شرکت گفت که دلیل این روند است جلوگیری از انتشار حدود 2 میلیون تن دی اکسید کربن خوبه این رقم معادل است خروج 500000 دستگاه خودرو از جاده هاست

اپل از حذف شارژرها و ایرپادها سود می برد

با این حال، منتقدان معتقد بودند که این امر باید منجر به کاهش قیمت آیفون ها شود، اما اپل همچنان قیمت گوشی های خود را پایین نیاورد. سیب دو سال پیش حدود 19 دلار از هر شارژر آیفون جدا فروخته می شود.

با برداشتن شارژر از قاب آیفون، هزینه اپل برای بسته بندی آیفون ها می شود حدود 40 درصد کاهش پیدا شد. کاهش سایز جعبه آیفون 70 درصد افزایش تعداد دستگاه ها توسط بار حمل می شوند. همه این دلایل برای کاهش قیمت آیفون کافی بود اما اپل راضی به کاهش سود خود نشد.

اپل بعداً این تصمیم را تقریبی کرد. 190 میلیون دستگاه آیفون فروخته شد. 6.5 میلیارد دلار اضافی در حساب کوپرتینویی سرمایه گذاری شد، با در نظر گرفتن سود اپل از حذف شارژرها و هدفون ها و هزینه های ارسال کمتر.

اپل قصد خود را اعلام کرد سال 2030 تولید کربن صفر در صنایع شما در حالی که برداشتن شارژر و هدفون از جعبه آیفون نیز یک اقدام احتیاطی برای محافظت از محیط زیست است، افزایش سود ممکن است نقش بیشتری در این تصمیم داشته باشد.

[ad_2]


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم