عواقب و خطرات ورود به دارک وب چیست؟ | دیجیاتو

[ad_1]

دارک وب یا تاریک وب یا اینترنت تاریک یک دامنه اینترنتی است که تقریباً هیچ قانونی بر آن حاکم نیست و ورود به این دامنه می تواند عواقب ناگوار و جبران ناپذیری برای شما داشته باشد. در این مقاله، عواقب ورود به دارک وب، مهمترین دلایل خطرناک بودن ورود و لزوم اجتناب از آن را توضیح خواهیم داد.

اگر می‌خواهید دقیقاً بدانید که دارک وب چیست، چگونه به آن دسترسی داشته باشید و موارد دیگر، چه ویژگی‌هایی دارد، و هر اطلاعات دیگری که باید در مورد آن بدانید، مقاله «هر آنچه باید درباره تاریکی بدانید» در دیجیاتو را بررسی کنید. خواندن.

عواقب ورود به دارک وب

بدون شک سایت ها شبکه سطحی یا اینترنت (وب سایت هایی که به راحتی در دسترس عموم قرار دارند) به راحتی می تواند تمام نیازهای قانونی آنلاین شما را برآورده کند و نیازی نیست. وارد دارک وب شوید در دسترس نیست؛ بنابراین ورود به فضا وب تاریک شما فقط خود را در معرض اقدامات مخرب سایبری بسیار خطرناک قرار می دهید، و انجام این کار می تواند عواقب بالقوه بدی برای شما داشته باشد. خطراتی که در ادامه با آنها آشنا می شویم، مهم ترین خطرات احتمالی فضای تاریک وب است.

مقابله با کلاهبرداری رمزارز

کلاهبرداری رمزارز

اگر اخبار جرایم سایبری را دنبال می کنید، این را می دانید. کلاهبرداری رمزارز (Crypto Scams) نیز در اینترنت بسیار رایج است و حتی این مشکل فیس بوک را در سال 2018 مجبور کرد نمایش ارزهای دیجیتال را به طور کامل ممنوع کند (اگرچه این ممنوعیت به طور کامل اجرا نشد). اما این نوع نرخ کلاهبرداری سایبری در دارک وب چیزهای بیشتری نسبت به سرفیس وب وجود دارد و جای تعجب نیست.

همان ابزارهای مورد استفاده در سرفیس وب برای کلاهبرداری های ارزهای دیجیتال در این زمینه استفاده می شود. اما همانطور که گفتیم، تقریباً هیچ قانونی در این زمینه وجود ندارد و بنابراین هیچ علاقه ای به ارزهای رمزنگاری شده در شبکه های تبلیغاتی، انجمن ها و سایر مناطق ایجاد شده در دارک وب که در آن چنین جنایاتی انجام می شود وجود ندارد و این فعالیت های غیرقانونی هر روز قربانی می شوند. آنها بیشتر می گیرند.

کلاهبرداری فروشگاه اینترنتی دارک وب (خروج از کلاهبرداری)

فروشگاه های اینترنتی دارک وب

دست از تقلب بردارید نوع دیگری از کلاهبرداری سایبری فروشگاه های اینترنتی دارک وب کارگردان است. این نوع تقلب زمانی رخ می دهد که یک فروشگاه آنلاین ارائه محصولات را متوقف کند. اما همچنان سفارش می‌گیرید و از کاربران پول دریافت می‌کنید.

اگر شما در معرض چنین کلاهبرداری هستید، نمی توانید شکایت کنید یا درخواست غرامت کنید. تقریبا تمام محصولات ارائه شده در فروشگاه های دارک وب اسلحه، دارو، سموم کشنده و غیره است. زیرا محصولات غیرقانونی مانند طبیعتا برای خرید این گونه کالاها نمی توانید به مراجع قانونی شکایت کنید و در صورت انجام این کار ابتدا متهم به خرید اجناس غیرمجاز از این گونه فروشگاه ها خواهید شد!

علاوه بر این، تقریباً همه افراد فعال در دارک وب، از جمله صاحبان فروشگاه های آنلاین در این بخش از اینترنت، به صورت ناشناس کار می کنند و خرید در چنین فروشگاه هایی اغلب با موارد زیر همراه است: بیت کوین و دیگران ارزهای دیجیتال غیر قابل کشف؛ بنابراین امکان ردیابی مقصد فروشنده و ارز منتقل شده وجود ندارد. تنها در یک مورد کلاهبرداری Exit Scam، ۱۲ میلیون دلار بیت کوین به سرقت رفت.

همچنین باید بدانید که حتی اگر فروشندگان این فروشگاه‌ها محصولاتی را که خریداری کرده‌اید برای شما ارسال کنند، معمولاً این محصولات در مرز توسط مرزبانان شناسایی و غیرقانونی ثبت می‌شوند و کاربر نمی‌تواند برای بازیابی اقدام قانونی انجام دهد. محصولات توقیف شده .

در صورت شناسایی فروشگاه های اینترنتی دارک وب توسط پلیس سایبری، فعالیت آنها فوراً متوقف و وب سایت آنها بسته خواهد شد. بنابراین سابقه طولانی این گونه فروشگاه ها دلیلی بر اعتبار آنها نیست و این فروشگاه ها تنها به دلیل فرار از قانون موفق به فعالیت برای مدت طولانی شده اند. به همین دلیل توصیه می کنیم از فروشگاه های دارک وب کاملا دوری کنید.

مواجه با اعمال فریبنده

عواقب ورود به دارک وب

اعمال فریبنده در سراسر تاریک وب مانند مین های زمینی در کل میدان نبرد پخش شد. اقدامات فریبنده در این زمینه به روش های مختلف و با ترفندهای مختلف انجام می شود. مجرمان سایبری همواره به طرق مختلف سعی در فریب و باج خواهی مردم عادی دارند. به عنوان مثال برخی از فروشگاه های اینترنتی دارک وب راهنمای زندگی جاودانه و جاودانگی دارند که راه خوبی برای فریب دادن مردم است!

همچنین در برخی موارد مجرمان با وعده دادن اطلاعات بسیار مهم و بسیار محرمانه به کاربران مبالغ هنگفتی را دریافت می کنند. در برخی موارد، کاربرانی که می خواهند افرادی را برای جاسوسی یا انجام مقاصد مجرمانه استخدام کنند، توسط مجرمان سایبری فریب داده می شوند تا چنین افرادی را در وب تاریک پیدا کنند.

سایت های قمار و شرط بندی آنلاین در فضای تاریک اینترنت یکی دیگر از راه های رایج برای اخاذی از افراد ساده لوح یا حریص است. اگر قربانی این کلاهبرداری ها شوید، هیچ کاری نمی توانید انجام دهید و حتی اگر شناسایی شوید، می توانید به دلیل فعالیت های غیرقانونی توسط مجرمان سایبری دستگیر یا حتی زندانی شوید.

مواجهه با محتوای غیر انسانی و غیر اخلاقی

محتوای غیر انسانی

در صورت ورود برخی وب سایت های تاریک ممکن است با محتوایی مواجه شوید که روحیه شما را خراب می کند. اینها شامل محتوای غیراخلاقی مانند تجاوز زنده و مداوم یا سوء استفاده جنسی از زنان و کودکان، یا محتوای بسیار خشونت آمیز مانند شکنجه و آسیب های شدید بدنی به افراد و حیوانات، مانند شکنجه و قطع عضو و حتی قتل است. به طرز مشمئز کننده ای ممکن است

صحنه های شکنجه و آزار فیزیکی زندانیان سیاسی نیز در دارک وب آپلود می شود. همچنین می توانید صحنه های دردناک قاچاق انسان برای فروش خود یا اعضای بدن خود را مشاهده کنید. البته اگر روحیه حساسی داشته باشید با دیدن چنین مطالبی بسیار ناراحت می شوید و حتی ممکن است دچار بیماری و ناراحتی های روحی شدید و یا ترس های شدید و شدید شوید.

مقابله با اقدامات و اهداف تروریستی

اقدامات تروریستی در تاریک وب

بدون شک دامنه وب تاریک بهترین گزینه برای رسیدن به اهداف من است. تروریست ها اعتقاد بر این است که با پیشرفت خوب در این زمینه، اعضای گروه های تروریستی می توانند بدون نگرانی از تعقیب به اهداف غیرقانونی خود برسند.

با دسترسی به وب‌سایت‌های دارک خاص، می‌توانید به گروه‌های تروریستی بپیوندید یا ناخواسته اطلاعاتی را در اختیار آنها قرار دهید که می‌تواند منجر به فجایع تروریستی و کشته یا زخمی شدن تعداد زیادی از مردم بی‌گناه شود.

چنین اقداماتی علاوه بر ایجاد احساس گناه جدی، مجازات سنگینی نیز دارد و در صورت تشخیص قانونگذار، ممکن است به حبس های طولانی مدت یا حتی اعدام محکوم شوید.

مواجهه با حملات فیشینگ

عواقب ورود به دارک وب

فیشینگ (کلاهبرداری های فیشینگ) به اندازه کلاهبرداری رمزارز در سرفیس وب رایج است و بسیاری از مردم در سراسر جهان قربانی این نوع کلاهبرداری سایبری می شوند. اما میزان این حملات در فضای تاریک وب به دلیل عدم نظارت قانونی بسیار بیشتر است. حملات فیشینگ به هکرها این امکان را می دهد که به اطلاعات حساسی مانند هویت و اطلاعات شخصی کالاهای خصوصی، مشخصات کارت بانکی و نام کاربری و رمز عبور حساب های کاربری مختلف دسترسی پیدا کنند.

اگر قربانی فیشینگ شوید، این احتمال وجود دارد که تمام اطلاعات دیجیتال شما به سرقت برود. برای جلوگیری از این اتفاق، هرگز این اطلاعات را با افراد غریبه فعال در دارک وب به اشتراک نگذارید. همچنین از وارد کردن این اطلاعات در سایت های دارای پیوست پیاز اکیداً خودداری کنید.

آلوده شدن به ویروس و بدافزار سیستم

عواقب ورود به دارک وب

وب تاریک مملو از ویروس ها و بدافزارهای مخرب است که می توانند به راحتی سیستم های آسیب پذیر را آلوده کنند و بدون نرم افزارهای ضد ویروس و فایروال های قدرتمند یا سیستم عامل های امن و به روز به تمام اطلاعات ذخیره شده در رایانه و حتی رایانه شما دسترسی پیدا کنند. .

اگر این اتفاق بیفتد، هکرها می توانند به راحتی به وب کم و میکروفون رایانه شما دسترسی پیدا کنند و از شما جاسوسی کنند. هکرها حتی می توانند صفحه کلید را هک کنند تا بفهمند کدام کلید را فشار داده اید و دسترسی آسان به اطلاعاتی مانند اطلاعات حساب بانکی، نام کاربری و رمز عبور را فراهم می کند.

برای هکرها نیز امکان پذیر است. باج افزار آنها کامپیوتر شما را هدف قرار خواهند داد و شما باید برای دسترسی مجدد به اطلاعات ارزشمند خود باج زیادی بپردازید. هکرهایی که به سیستم‌های باج‌افزار نفوذ می‌کنند نیز اغلب رمز عبور می‌خواهند، بنابراین ردیابی آنها غیرممکن است.

فریب خوردن توسط افراد شرور و مجرمان سایبری

تقلب در دارک وب

برخی افراد ممکن است شما را با ارتباطات صریح و صریح فریب دهند و از شما به عنوان ابزاری برای به دست آوردن اطلاعات مورد نظر خود استفاده کنند. حتی ممکن است ابتدا شما را مجبور به انجام یا گفتن چیزهایی کنند که ممکن است باعث دردسر شود و سپس به میکروفون و وب کم شما دسترسی پیدا کنند، صدا و فیلم شما را ضبط کنند و شواهد مخربی علیه شما به دست آورند و در آینده از آن به عنوان ابزار استفاده کنند. از آن برای تهدید یا وادار کردن شما به انجام کاری غیرقانونی یا غیراخلاقی استفاده کنید. بنابراین هرگز به افراد غریبه در وب تاریک اعتماد نکنید و صمیمی نباشید. به خصوص اگر فکر می کنید دستگاه شما توسط آنها هک شده است.

عده ای مجروح می شوند

آسیب در دارک وب

این یکی از بدترین عواقب ورود به دارک وب است. وقتی وارد دارک وب می شوید ممکن است به دلایل مختلف با فردی که نمی شناسید بحث کنید و طرف مقابل تصمیم بگیرد با اقدامات تلافی جویانه به شما آسیب برساند. از آنجایی که افراد در وب تاریک عموما ناشناس هستند و به راحتی می توانند افرادی را برای آسیب رساندن به دیگران استخدام کنند، اگر شخصی در وب تاریک دشمن شما شود، می تواند با هک کردن دستگاه های دیجیتال شما به راحتی موقعیت مکانی شما را هک کند.

[ad_2]


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم