فروش تراشه به روسیه پس از تحریم های آمریکا متوقف شد | دیجیاتو

[ad_1]

شرکت های تراشه جهانی از جمله TSMC و اینتل آنها اعلام کردند که طبق تحریم های آمریکا فروش تراشه به روسیه را متوقف خواهند کرد. آمریکا چند روز پیش پس از حمله روسیه به اوکراین، تحریم های سنگینی را علیه اوکراین وضع کرد.

به گزارش واشنگتن پست، دولت آمریکا اعلام کرده است که می خواهد بیش از نیمی از واردات فناوری پیشرفته روسیه را مختل کند. در پی این خبر، یک منبع آگاه و ناشناس مدعی شد که TSMC، بزرگترین تولید کننده تراشه در جهان، تمامی محصولات خود را به ترکیه فروخته است. روسیه و واسطه های روسی را متوقف کرد.

خود TSMC در بیانیه ای رسماً اعلام کرده است که کاملاً متعهد به اجرای قوانین جدید است. کنترل صادرات خواهد بود. اینتل اعلام کرد که مشمول تمامی قوانین صادرات و تحریم ها، از جمله تحریم ها علیه روسیه خواهد بود.

TSMC

شرکت GlobalFoundries همچنین اعلام کرد که اعمال تحریم های جدید را آغاز کرده است. این شرکت سیستمی را برای ردیابی و مسدود کردن سفارشات روسیه راه اندازی کرده است. به گفته یکی از مدیران این شرکت، سیستم های آنها چیزی شبیه به این است: بایکوت هواوی در سال های اخیر مورد استفاده قرار گرفته است.

تحریم فروش تراشه می تواند ضربه سختی به روسیه وارد کند

تحلیلگران می گویند روسیه احتمالا به تحریم ها واکنش نشان خواهد داد حساس این به این دلیل خواهد بود که توانایی تولید تراشه در مقیاس بزرگ را ندارد. کشورهای اصلی در زمینه تولید نیمه هادی ها تایوان، کره جنوبی، آمریکا و ژاپن هستند. با این حال، همه شرکت ها از ایالات متحده است فناوری های آمریکایی آنها می خواهند تحت تحریم روسیه قرار بگیرند.

یک منبع آگاه نزدیک به TSMC می گوید یکی از تراشه هایی که این شرکت برای روسیه تولید می کند یک برند نیمه هادی است. البروس در خود روسیه طراحی شده است. ارتش و سرویس های اطلاعاتی روسیه از این تراشه ها استفاده می کنند و تحلیلگران بر این باورند که تحریم ها می تواند مشکل بزرگی برای این کشور ایجاد کند.

علاوه بر این، “انجمن صنایع نیمه هادیاین گروه که نماینده تراشه‌سازان بزرگ است، در بیانیه‌ای اعلام کرد که اعضای آن کاملاً تابع قوانین جدیدی هستند که پس از حمله به اوکراین اجرا شده است.

[ad_2]

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکورGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاه
تماس با ما