فلوکستین – Fluoxetine – ام اس راهنما

از مصرف بازدارندههای مونوآمین اکسیداز مانند ایزوکاربوکسازید، لینزولید، متیلن بلو، موکلوبماید، فنلزین، پروکاربازین، راساجیلین، سافینامید، سلژیلین و ترانیلسیپرومین در زمان درمان با داروی فلوکستین اجتناب کنید. یا برعکس ، 5 هفته بعد از قطع هستید.MAOI مصرف فلوکستین مجاز به مصرف تیرودیزین یاهمچنین در صورت تجویز این دارو توسط پزشک، اگر دچار هر نوع آلرژی به دارو هستید یا مبتلا به سیروز کبدی، بیماری کلیوی، دیابت، صرع، افسردگی خفیف و یا سابقه سوء مصرف دارو هستید به پزشک اطلاع دهید.

 • ضربان قلب سریع، آهسته یا نامنظم
 • انرژی را به شدت افزایش یافته
 • قرص ناپروکسن-عبیدی 500 میلی گرم
 • بوی نامطبوع نفس
 • فوبیا (ترس)
 • هر آنچه که درباره فلوکستین باید بدانید

قرص فلوکستین 20 بدون توصیه پزشک، مصرف فلوکستین در دوران بارداری را شروع یا متوقف نکنید. با این حال، اگر اختلال مزمن در توجه و تمرکز که از دوران کودکی شروع شده باشد وجود دارد و مشکل در مطالعه و یادگیری به این دلیل بروز میکند، بهتر است با مراجعه به پزشک، وجود اختلال نقص توجه ارزیابی شود. توجه: مطلبی که مطالعه میکنید صرفا جنبهی افزایش آگاهی دارد و به هیچ وجه جایگزین توصیههای پزشک نیست.

پرسش:سلام و خسته نباشید خدمت خانم دکتر.همسرم اعتیاد به شیشه داره و یه دختر یک سال و نیم دارم و تحت هیچ شرایطی زیر بار نمیره ک مصرف کنندس و حاضر به همکاری نیس الان 4 ماهه منو از خونه انداخت بیرون و من با بدر و مادرم زندگی میکنم جدیدا متوجه شدم تعادل رفتاری نداره لازم هست به نظرتون کمپ اجباری بفرستمش یا خیر؟

 1. قرص الاکوئیت 2.5 میلی گرم
 2. قرص کلردیازپوکساید-عبیدی 10 میلی گرم
 3. احساس خستگی و ضعف
 4. تجارب اولیه جنسی

این داروها ممکن است افکار یا اعمال خشن و انتحاری را در کودکان و نوجوانان افسرده افزایش دهد بنابراین کودکان تحت درمان با این داروها باید به دقت از نظر بروز اثرات رفتاری ناخواسته زیر نظر باشند . 10. مصرف دارو را تحت نظر پزشک ادامه دهید تا پیشرفت درمانی شما بررسی گردد و آزمایشات لازم انجام گیرد. روان پزشک ممکن است گاهی اوقات دوز شما را تغییر دهد. الف- در درمان بیماری اسکیزوفرنیا، داروی اصلی یک داروی آنتیسایکوتیک است و در حالت معمول تنها از یکی از این داروها با دوز کافی استفاده میشود (مانند ریسپریدون، هالوپریدول و فلوانکسول). خانواده یا سایر مراقبین شما نیز باید نسبت به تغییر در روحیه یا علائم شما هوشیار باشند. در صورت مصرف تیوریدازین یا اگر تحت تزریق متیلن آبی نیز قرار دارید، نباید از فلوکستین 10 استفاده کنید. همچنین شما باید 5 هفته پس از قطع فلوکستین صبر کنید تا بتوانید تیوریدازین یا MAOI را مصرف کنید.

 • حساسیت به فلوکستین یا دیگر SSR ها
 • داروهای مسکن مانند فنتانیل و ترامادول
 • تهوع و استفراغ
 • ترشح بینی
 • مشکلات مربوط به هماهنگی

تیوریدازین را نباید با فلوکستین مصرف کنید. این دارو را در مقادیر بزرگتر یا کمتر یا بیشتر از مقدار توصیه شده مصرف نکنید. مقدار مصرف ممکن است با میزان کمتر شروع و به تدریج توسط پزشک افزایش یابد. فلوکستین با افزایش میزان سروتونین (یک ماده طبیعی در بدن) در مغز شما کار می کند.

همچنین استفاده از مواد مخدر نیز بسیار خطرناک می باشد.

در ادامه این مقاله باعوارض وموارد مصرف این قرص بیشتر آشنا خواهید شد. اطلاعات بیشتر در مورد داروی ضد افسردگی فلوکستین با روانپزشک مرکز مشاوره مکث به صورت وقت حضوری یا آنلاین امکان پذیر است. حال همین تشخیص در مورد بیشفعالی را میتوانیم تعمیم دهیم به تشخیصهای دیگر. بعضی از مراجعان نیز در هنگام استفاده از فلوکستین کاهش وزن را گزارش داده اند. همچنین استفاده از مواد مخدر نیز بسیار خطرناک می باشد. در چند سال گذشته فلوکستین بسیار معروف شده است زیرا با عوارض کم اثرات مفیدی را بر روی فرد داشته است. توضیح مفصلی نوشتهاید که تا حدودی وضعیت را نشان میدهد، ولی بدون دانستن علایم کنونی روانپزشکی، وضعیت جسمانی شما و سایر سوابق، قضاوت در مورد داروها دشوار است.

 • قرص ستریزین-عبیدی 5 میلی گرم (ستیریزین)
 • بیشتر یا سریعتر از حد معمول صحبت کردن
 • احساس خواب آلودگی
 • خونریزی بینی

لازم است بدانید که واکنش آلرژیک جدی در مورد داروی فلوکستین نادر است. بهتر است ابتدا درباره چگونگی کارکرد و عوارض آن هم بدانید. در این شرایط مضرات این قرص بیشتر از فواید درمانی آن است و به همین دلیل باید از مصرف آن اجتناب کنید. طبق تحقیقات مرکز مشاوره مکث مشخص شده است که اگر در 14 روز گذشته یک مهار کننده MAO مصرف کرده اید، نباید از داروی ضد افسردگی فلوکستین استفاده کنید. داروی ضد افسردگی فلوکستین را چگونه باید مصرف کرد؟ هم دیده شود که اگر درمان طبق نظر پزشک و با دوز کم شروع شود، این عوارض به حداقل رسیده و حتی در صورت بروز، پزشک می تواند آن را مدیریت کرده و از بین ببرد.

 1. استفراغ قهوه ای رنگ
 2. پایین بودن سطح سدیم خون
 3. کپسول کدیمکس
 4. ضعف یا خستگی غیرعادی

اگر تقریباً زمان دوز برنامه ریزی شده بعدی شما است، از مقدار از دست رفته خود صرف نظر کنید و لازم نیست بیشتر استفاده کنید. تنظیم مقدار سروتونین به سلولهای مغز کمک می کند تا پیام ها را به یکدیگر منتقل کنند. برای درمان اختلال دیسفوری قبل از قاعدگی، مقدار معمول فلوکستین یک بار در روز در حالی که پریود خود را انجام می دهید، یا 14 روز قبل از انتظار پریود شما است. با این حال اگر پزشک شما تشخیص داده که برای جلوگیری از حملهی قلبی یا پیشگیری از سکته آسپرین را، معمولا در دوزهای 81 تا 325 میلیگرم، مصرف کنید به استفاده از دارو ادامه دهید، مگر اینکه پزشک شما طور دیگری صلاح ببیند. چنانچه باردار هستید فقط در صورت نیاز ضروری قرص فلوکستین 10 و 20 را مصرف کنید.

 1. قرص پروپرانولول-عبیدی 20 میلی گرم
 2. قرص زیپتین 25 میلی گرم
 3. خونریزی یا کبودی غیرعادی
 4. درد مفاصل یا عضلات
 5. قرص ایروکاست 10 میلی گرم
 6. صحبت کردن بیشتر یا سریعتر از حالت عادی
 7. افزایش تولید انسولین در لوزالمعده

در هنگام کار با ماشین آلات و مواقعی که نیاز به تمرکز دارید حتما احتیاط کنید. هرگونه علائم جدید یا متفاوت را به روانپزشک خود گزارش دهید از جمله: تغییر خلقی یا رفتاری، اضطراب، حملات هراس، مشکل در خواب، یا اگر احساس تحریک، تحریک پذیری، آشفتگی، رفتار خصمانه، پرخاشگری، بی قراری، بیش فعالی (ذهنی یا جسمی) دارید یا فکرهایی در مورد خودکشی یا صدمه زدن به خود دارید. البته این بیقراری ممکن است دلیل دیگری از قبیل استرسهای جدیداً پیشآمده داشته باشد و یا گاهی بروز یک بیماری ساده جسمی، عامل بیقراری یا پرخاشگری فرد دچار ناتوانی ذهنی میگردد. پاسخ سایت روانپزشکان: انتخاب داروی مناسب برای کنترل رفتارهای پرخاشگرانه افراد دچار ناتوانی ذهنی در بیشتر موارد به کاهش این رفتارها منجر میشود. فلوکستین همراه الانزاپین برای درمان افسردگی که با داروهای دیگر برطرف نمی شود و درمان افسردگی در بیمارانی که اختلال دو قطبی نوع یک دارند( اختلال افسردگی شیدایی، دوره های شیدایی و سایر حالات غیر طبیعی)، استفاده می شود.

 • اختلالات خونی
 • غدد متورم یا دردناک
 • قرص خط دار سیتاکس 40 میلی گرم
 • مصرف این دارو همراه با الکل عوارض بسیاری همراه دارد
 • درمان اختلال روانی همچون درمان بیماری جسمی است
 • قرص لوتیوا 100 میلی گرم
 • بدون دستور پزشک به نوجوانان زیر 18 سال فلوکستین ندهید
 • در صورتی که تحت درمان الکتروشوک هستید (ECT)

دوز متوسط: 20 میلی گرم روزانه در طول فاز لوتیال (دوره فعالیت جسم زرد در تخمدان) سیستم قاعدگی(14 روز پیش از شروع قاعدگی) تجویز شده این دوز در طول شش ماه درمان موثر می باشد. حالا با کمبود یا نبود دارو، روانپزشکان هم دچار نگرانی شده و تا حد امکان در برابر کاستیها مقاومت کردهاند. این دارو را در مقادیر کمتر یا بیشتر و یا طولانی تر از حد توصیه شده مصرف نکنید. حالت تهوع، خوابآلودگی، سرگیجه، اضطراب، مشکل در خواب، از دست دادن اشتها، خستگی، عرق کردن بیش از حد و خمیازه کشیدن مکرر از جمله عوارض جانبی مصرف داروی فلوکستین است. در صورت ابتلا به دیابت، وابستگی به الکل یا بیماریهای کبدی احتیاط کنید. نوشیدن الکل می تواند عوارض جانبی فلوکستین را افزایش زیادی می دهد. این مقاله شامل تمامی تداخلات دارویی ممکن نیست لذا لیست همهی داروهای مصرفیتان را با پزشک یا دکتر داروخانه در میان بگذارید و بدون صلاحدید پزشک شروع به مصرف، قطع یا تغییر دوز داروی فلوکستین نفرمایید.

 • این دارو را از نور دور نگه دارید
 • کاهش شدید تهویه تنفسی
 • احساس درد یا فشار در سینه
 • اختلال دوقطبی
 • داروهای موثر بر ضربان قلب
 • اختلال وسواس فکری عملی
 • درد در ناحیه معده
 • زیر 18 سال هستید

این لیست شامل تمامی تداخلات دارویی فلوکستین نیست. فلوکستین (this article) برای استفاده توسط افراد کمتر از 18 سال مورد تأیید نیست. فلوکستین برای افراد زیر ۱۸ سال مجاز نیست. اگر یکی نشانه ای زیر را داشتید به پزشک اطلاع دهید. از روان پزشک خود بپرسید که چگونه با خیال راحت جلوی استفاده از فلوکستین را می توان گرفت.

 • تنفس سریع و پی در پی
 • شیدایی علائم شامل موارد زیر است
 • سایر شرایط پزشکی شما
 • صرع و یا تشنج

بنابراین می توان گفت که فلوکستين يک درمان موثر و کوتاه مدت قابل تحمل براي بيماران مبتلا به روده تحریک پذیر یا IBS با غلبه درد و يبوست است. حداکثر میزان مصرف قرص برای درمان اختلالات قبل از قاعدگی و پریود ، ۸۰ میلی گرم و در موارد حاد می باشد .مقدار مصرف قرص در کودک و نوجوان ۱۰ میلیگرم در روز بوده و می توان تا ۲۰ میلی گرم در روز به صورت افزایش با فاصله دو هفته ، افزایش داد . مصرف دارو فلوکستین در دوران بارداری ممکن است باعث مشکلات جدی ریه یا سایر عوارض در کودک شود. دارو را طبق دستورالعمل استفاده کنید و در صورت عدم بهبود علائم خود به پزشک بگویید. اما اگر تقریباً دوز هفتگی به طور منظم برنامه ریزی شده در هفته است، دوز از دست رفته را رد کنید و مقدار دوم را طبق دستورالعمل مصرف کنید.

قرص فلوکستین ۱۰برای چیه

دوز متوسط: 20 تا 60 میلی گرم روزانه تقسیم می شود به 1 تا دو قسمت در روز. حداکثر دوز مصرفی در کودکان و در شرایط بسیار حاد ۶۰ میلیگرم در روز میباشد که باید در وعده های مخلف روز تقسیم شود . در صورتی که عوارض جانبی بسیار جدیای مانند مشاهدهی خون در مدفوع، مدفوع تیره، استفراغی که مانند تفالهی قهوه به نظر میرسد، ضربان قلب سریع و نامنظم، کمردرد، تشنج، مشکلات کلیه مثل تغییر در میزان ادرار، درد و تورم و قرمزی چشم، گشاد شدن مردمک چشم، تغییرات بینایی مانند دیدن رنگینکمان در اطراف نور در شب و تاری دید را مشاهده کردید به سرعت به پزشک مراجعه کنید. نیمه عمر فلوکستین بسیار بیشتر از سایر داروهای ضدافسردگی و حدود 5 روز است. من به شدت کم اشتهام و اونم عصبیه.ولی این قرص رو که میخورم تهوع ندارم و تازه میل و انگیزه ام به غذا بیشتر میشه.

قرص فلوکستین ۱۰

قبلا تدریجی کم کردم زیر نطر دکتر بودم الان دیگه چنسال نمیرم فقط گفت هرموقع استرس داشتی پروپرانولول بخور الان میخوام تدریجی بزارم کنار روششو بهم بگین قبلا سابقه ترکشو داشتم و الان اضطراب ندارم دکترم برای قطع همین ی دارو میگه تلفنی ج نمیدم با وجود اینکه مریضش بودم من از پزشک داخلی پرسیدم گفت ۲۰ میخوردی ۱۰ بخور چنروز بعد نصف کن بعد ۱چهارم بزار کنار دیگه نگفت کلا جنروز چ جوری هرروز باید این روشو انجام بدم یا هی فاصله بندازم ؟ از دکتر داروخانه نحوهی استفاده از داروها را سوال کنید. برای نگهداری صحیح داروی فلوکستین آن را در دمای اتاق و به دور از حرارت و رطوبت و خارج از دسترس کودکان قرار دهید. اگر دوز مصرفی داروی فلوکستین را فراموش کردید در اولین زمان ممکن آن را مصرف کنید اما اگر نزدیک به مصرف دوز بعدی به یاد آوردید که دارو را مصرف نکردهاید نیازی به مصرف دو برابر داروی فلوکستین نیست؛ فقط دوز مقرر را مصرف کنید.

 • بدتر شدن افسردگی
 • خواب های غیر عادی
 • اختلال در نفس کشیدن
 • دوز معمولی: 20-30 میلی گرم در روز
 • کشش عضلانی
 • بوسپیرون ضد اضطراب
 • تشدید هیپوگلیسمی
 • مشکلات شدید خواب

داروی فلوکستین ممکن است تفکر یا واکنش شما را مختل کند. فلوکستین یک داروی تجویزی است که برای درمان اختلال افسردگی اساسی ، پرخوری عصبی (اختلال خوردن) ، وسواس فکری ، اختلال هراس و اختلال نقص پیش از قاعدگی (PMDD) استفاده می شود. لازم به ذکر است داروها برای افراد دچار افسردگی می باشد نه افرادی که مشکلی ندارند. اگر پس از مصرف قرص فلوکستین دچار تغییرات روحی غیرمعمول مثل انرژی غیرعادی، هیجان، بیقراری یا افکار خودکشی شدید، لازم است در اولین فرصت با پزشک خود تماس بگیرید. برای ارزیابی افسردگی و تجویز فلوکستین داروی ضد افسردگی در صورت لزوم با ما تماس حاصل کنید. دقت داشته باشین که تمام داروهای ضد افسردگی را دقیقاً مطابق نسخه روانپزشک خود مصرف کنید.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم