فیلتر هوا با پوشش ضد میکروبی می تواند ویروس کرونا را در 30 ثانیه از بین ببرد | دیجیاتو

[ad_1]

نظرسنجی ها پوست ها را نشان می دهد «کلرهگزیدین دی گلوکونات” یا (CHDG) فیلترهای نصب شده روی فیلتر هوا از جمله فیلترهای هپا عملکرد بسیار خوبی در جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در هوا دارند و حتی می توانند ویروس را در کمتر از 30 ثانیه از بین ببرند.

این راه حل برای محیط های شلوغ مانند مکان های عمومی می تواند بسیار موثر باشد.

ماسک‌هایی که امروزه برای محدود کردن شیوع استفاده می‌کنیم ذرات ویروسی ذرات هنگام تنفس در هوا ویروس کرونا – در نظر گرفته شده است. اما این ماسک ها محدودیت هایی دارند. این ماسک ها علاوه بر اطمینان از اندازه صحیح صورت، باید قطرات رها شده هنگام تنفس، صحبت کردن یا عطسه و سرفه را نیز فیلتر کنند. شرکت ها، بانک ها، بیمارستان ها و غیره با افزایش تعداد افراد در محیط های بسته، سیستم های تهویه داخلی و فیلتر هوا برای جلوگیری از انتشار ویروس کپی شده است.

مطالعه اخیر منتشر شده در Scientific Reports در مورد تأثیر استفاده از فیلتر هوا مجهز به پوشش ضد ویروسی یا ضد میکروبی برای از بین بردن ویروس ها، باکتری ها و سایر عوامل بیماری زا که ممکن است در هوا وجود داشته باشند. علاوه بر شرایط آزمایشگاهی، این فیلترها در قطارهای بریتانیا نیز آزمایش شده اند، جایی که دانشمندان معتقدند استفاده از فیلتر هوا از اهمیت بالایی برخوردار است.

فیلتر هوا و اماکن عمومی

این مطالعه خطر ابتلا به بیماری‌های ویروسی مانند کرونا را در مکان‌های عمومی با تهویه مناسب بررسی می‌کند. محققان دریافته اند که عفونت های تنفسی پس از کرونری در افرادی که به طور روزانه از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنند، شایع تر است. این امر اهمیت استفاده از فیلتر هوا را دو چندان می کند.

فیلتر هوا

تا پیش از این تصور می شد که فیلترهای HEPA گزینه مناسبی باشند، اما در این مطالعه جدید، دانشمندانکلرهگزیدین دی گلوکونات” یا (CHDG) دستگاه های نصب شده بر روی فیلتر هوا عملکرد بسیار خوبی در جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در هوا دارند.

محققان دریافتند که پاتوژن‌های معلق در هوا – ویروس‌ها، باکتری‌ها و میکروب‌ها – به سرعت از بین می‌روند که از فیلتر عبور می‌کنند و در برخی موارد مشاهده می‌شود که ویروس‌ها تنها در 30 ثانیه پس از تماس با پوشش می‌میرند. شایان ذکر است که چنین پوششی می تواند از انتشار ویروس جلوگیری کند. ویروس کرونا همچنین آن را در محیط مسدود کنید. استفاده از چنین فیلترهایی نه تنها به بهبود کیفیت هوا در محیط های بسته کمک می کند، بلکه به حفظ سلامت افراد نیز کمک می کند.

[ad_2]


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم