ماتاورز چینی; تشدید 8 تریلیون دلاری چین برای مقابله با متاوارز – زومیت

[ad_1]

Metavars به ​​معنای “فراتر از جهان” است. این ایده جدیدی نیست، و اولین استفاده از این کلمه به کتاب علمی تخیلی «برف تصادف» در سال 1992 برمی گردد. با این حال، مارک زاکربرگاولین نماینده غول های فناوری برنامه فیس بوک شرکت خود را اعلام کرد که بعداً به “متا” تغییر نام داد تا متاوارز ایجاد کند و مدتی بسیاری از کاربران اینترنت در مورد متاوارز، زاکربرگ و رسوایی های فیس بوک شنیدند. .

اما به تدریج سایر بازیگران به ظرفیت بی پایان متاورز پی بردند و از برنامه های خود برای سهم گرفتن در نسل بعدی اینترنت صحبت کردند. در حالی که ویژگی های خاصی مانند Presence و Interoperability برای Metavars تعریف شده است، هنوز هیچکس شکل نهایی آن را نمی داند و در این بین، هر یک از شرکت های بزرگ فناوری در تلاش هستند تا نسخه مورد نظر خود را به عنوان آینده اینترنت معرفی کنند.

مقاله مرتبط:

به عنوان مثال، زاکربرگ که منتقدان زیادی دارد، مبتنی بر واقعیت مجازی است و دنیایی مانند “بازیکن شماره یک آماده” را تصور می کند که در آن افراد هدفون های خاصی را روی صورت خود قرار می دهند و حواس پنج گانه خود را با نسخه های دیجیتال جایگزین می کنند. با این حال، برخی از افراد، از جمله سازنده بازی پوکمون گو، آینده اینترنت را در «واقعیت افزوده» می بینند و معتقدند متافورز زاکربرگ یک کابوس است که تلاش می کند دنیای واقعی را جایگزین دنیای واقعی کند.

چندی پیش با برنامه های تحول مایکروسافت با پروژه Vortex آشنا شدیم که باید بر اساس «واقعیت افزوده» ساخته شود. برخی از کارشناسان بر این باورند که خرید 68.7 میلیارد دلاری اکتیویژن بلیزارد هدفی فراتر از رقابت با سونی و در واقع تلاش جدی مایکروسافت برای ورود به متوارز دارد.

اکنون، در این آشفتگی شرکت‌ها برای شکل دادن به متاوارس به روش خود، دومین اقتصاد بزرگ جهان بالاخره وارد عمل شد تا با سرمایه‌گذاری هنگفت 8 تریلیون دلاری، اقدامات پرهزینه رقبای خود را از بین ببرد.

مقاله مرتبط:

از این پس قضاوت در مورد ابرداده های چینی دشوار خواهد بود. اما همانطور که از اینترنت چین می دانیم، سانسور و قوانین سختگیرانه دولتی می تواند سایه بزرگی بر اقدامات شرکت های فناوری ایجاد کند. با این حال، متاوارس در معنای ناب خود یک دولت یا نهاد بین المللی نیست، بلکه یک جهان بینی غیرمتمرکز است که توسط کاربران و شهروندان آن کنترل و شکل می گیرد.

اما در عمل، با توجه به حضور عظیم غول های فناوری که کنترل تمام جنبه های زندگی کاربران را در دست گرفته اند، اجرای چنین مفهومی تقریبا غیرممکن به نظر می رسد. ظاهراً غول‌های فناوری چینی رویکرد محتاطانه‌تری نسبت به رقبایی مانند متا و مایکروسافت دارند. اما چه برنامه هایی برای نفوذ به متاوارس وجود دارد و قوانین دولتی چه تاثیری بر برنامه های آنها خواهد داشت؟

کدام شرکت های چینی در حال ورود به حوزه متاورس هستند؟

شرکت تنسنت

گزارش شرکت خدمات مالی آمریکا مورگان استنلی، بازار توسعه Metawares چین 52 تریلیون یوان (حدود 8 تریلیون دلار) ارزش خواهد داشت. به نظر می‌رسد شرکت‌هایی مانند Tencent، NetEase، ByteDance و Alibaba که مالک TickTock هستند، در خط مقدم شرکت‌های اینترنتی چینی در Metavars قرار دارند.

با توجه به گستردگی این شرکت ها، می توان پیش بینی کرد که متاوارز چینی در ابتدا بر روی واقعیت مجازی، بازی و رسانه های اجتماعی تمرکز خواهد کرد، جایی که کاربران احتمالاً می توانند اقلام مجازی در بازی ها را خریداری و بفروشند یا در آواتارهای تجاری شرکت کنند.

به گفته کارشناسان، آینده شبکه های اجتماعی یک دگردیسی است و همه غول های چینی در دنیای فناوری باید آن را در آغوش بگیرند تا توجه نسل بعدی کاربران اینترنت را به خود جلب کنند. به خصوص در شرایطی که مدل های کسب و کار در زمینه گوشی های هوشمند و اینترنت موبایل در حال تحول هستند.

غول های فناوری چینی در مورد متاوارز چه می گویند؟

آواتار دیجیتال در Metavars

هواتنگ مدیر عامل Tencent، بزرگترین شرکت بازی سازی جهان و اکنون ناشر بیش از 100 بازی موبایل و رایانه شخصی در چین، در ماه نوامبر گفت که Metavars فرصتی برای رشد صنایع موجود مانند صنعت بازی خواهد بود. Tencent همچنین مالک سرویس پیام رسانی WeChat است که بیش از یک میلیارد کاربر دارد. به گفته هواتنگ، شرکت او «فناوری و دانش زیادی» برای توسعه متاوارز دارد.

در همین حال، Baytodens سال گذشته با خرید استودیوی بزرگ بازی های موبایل Moonton به قیمت 4 میلیارد دلار، حضور خود را در زمینه بازی افزایش داد تا بتواند به طور جدی با Tencent رقابت کند. این شرکت که مالک شبکه اجتماعی Tikotak و نسخه چینی آن، Douyin است، در ماه آگوست شرکت سازنده عینک های واقعیت مجازی Pico را خریداری کرد تا با هدست واقعیت مجازی Oculus Meta رقابت کند.

مقاله مرتبط:

امسال، علی بابا اعلام کرد که قصد دارد یک بخش تولید عینک واقعیت افزوده برای شرکت در جلسات مجازی راه اندازی کند. این ممکن است اولین قدم برای ورود فروشگاه آنلاین به Metavars باشد. همچنین علی بابا «تأثیر مجازی» را برای المپیک زمستانی پکن نامگذاری کرده است. دانگ دانگ این یک آواتار دیجیتالی است که اطلاعاتی در مورد بازی های المپیک در اختیار کاربران قرار می دهد و محصولات مرتبط با بازی ها را در اپلیکیشن خرید آنلاین Taobao علی بابا تبلیغ می کند.

یکی دیگر از غول های بازی چینی، Netiz، واحدی را در استان هاینان در جنوب چین راه اندازی کرده است تا بر برنامه های کاربردی Metawares تمرکز کند. بایدو، یک غول موتور جستجو در چین، سال گذشته یک نرم افزار متا به نام XiRang راه اندازی کرد، دنیای مجازی که می تواند تا 100000 کاربر همزمان را میزبانی کند. با این حال، مدیران بایدو انتظارات از این برنامه را کاهش دادند و گفتند که بسیاری از جنبه‌های برنامه هنوز آنطور که انتظار می‌رفت توسعه نیافته‌اند و ممکن است شش سال طول بکشد تا به طور کامل در دسترس قرار گیرد.

با تمام این صحبت‌ها، به نظر می‌رسد شرکت‌های بزرگ چینی در حال آزمایش جنبه‌های مختلف متاوارز هستند و در حال تلاش برای برنامه‌ریزی برای ورود جدی به این فضا هستند. به گفتی چارلز مکبه دنبال زاکربرگ، Metavars چینی احتمالاً در ابتدا روی واقعیت مجازی و بازی‌های واقعیت افزوده و محیط‌های اجتماعی تعاملی که در فضای Metavars قرار می‌گیرند با ویژگی‌هایی مانند پرداخت‌های آنلاین و خدمات آنلاین مانند WeChat تمرکز خواهند کرد. .

قوانین نظارتی چین چه تأثیری بر متاوارس خواهد داشت؟

matavers چینی

با توجه به تمایل شرکت‌های فناوری چینی برای ساخت متاوارز، نظارت قوی دولت بر بخش فناوری در سال گذشته افزایش یافته است. به عنوان مثال، رگولاتور چین علی بابا را به دلیل نقض قوانین ضد تراست جریمه کرد. سپس در ماه اوت، قانون مهمی به تصویب رسید که همه شرکت های فناوری چین را ملزم می کند برای محافظت از داده های کاربران، از آن پیروی کنند.

در همان ماه، چین قانونی را تصویب کرد که افراد زیر 18 سال را از بازی بیش از سه ساعت در هفته منع می کرد. این قانون در مورد شرکت هایی که خدمات بازی آنلاین را به خردسالان ارائه می دهند نیز اعمال می شود.

تحلیلگران می گویند قوانین فعلی در مورد اینترنت چین به احتمال زیاد متاورز را تحت تاثیر قرار خواهد داد. البته قوانین جدیدی برای نظارت و کنترل هر چه بیشتر آن صادر خواهد شد. پای سانسور ناگزیر به روی متاوارهای چینی باز خواهد شد، بنابراین این احتمال وجود دارد که مدل چینی از متاوارهای جهانی جدا شود و تعریف کلی متاوارها را مخدوش کند.

دو ماه پیش، مقامات چینی مقرراتی را برای نظارت بر نحوه استفاده شرکت‌های اینترنتی از الگوریتم‌ها برای پیشنهاد محتوا تصویب کردند و پیش‌نویس قانون فناوری «سنتز عمیق» ارائه شد. Deep synthesis نرم افزاری برای ایجاد یا ویرایش تنظیمات صوتی، تصویری، تصویری یا مجازی است. تحلیلگران معتقدند همپوشانی بین این دو قانون تاثیر قابل توجهی بر شرکت های چینی خواهد داشت.

علاوه بر این، موضوع ارزهای دیجیتال و بلاک چین مطرح می شود. برخی از فعالیت‌هایی که در Metavars انجام می‌شوند، مانند خرید و فروش زمین یا اقلام مجازی مبتنی بر پرداخت‌های ارز دیجیتال، احتمالاً در چین مشکل‌ساز خواهند بود. زیرا دولت در تلاش است تا از انتشار ارزهای رمزپایه و معاملات آنها جلوگیری کند. به احتمال زیاد، هیچ ارز دیجیتالی در متوارز چینی یا یک ارز دیجیتال ملی به نام e-CNY وجود نخواهد داشت. ارز دیجیتال صادر شده توسط بانک خلق چین.

در پایان، شما چه کسی خواهید بود؟

هدست واقعیت مجازی Metavars

ما در حال حاضر یک ایده مبهم از آنچه می تواند به عنوان بخشی از Metavars نامیده شود داریم. به عنوان مثال، فضای بازی هایی مانند فورتنایت و رولکس که کاربران می توانند در قالب آواتار بنشینند و کنسرت خواننده مورد علاقه خود را تماشا کنند، به نظر می رسد فراروایتی باشد. علاوه بر این، ما کم و بیش می دانیم که شرکت ها برای ساخت آن چه برنامه ای دارند. اما ما هنوز نمی دانیم متاورز چگونه باید باشد.

وقتی نظریه پردازان قبل از معرفی زاکربرگ به متاوارز اشاره کردند، از آن به عنوان دنیای غیرمتمرکز یاد کردند که در آن هیچ دولت یا سازمان نظارتی وجود ندارد و محتوای آن توسط کاربران تولید و توزیع می شود. اما اکنون متا به ما می گوید که متاورز مکانی است که می توانید در خانه های مجازی و غیر واقعی زندگی کنید و حتی دوستان خود را به گذراندن وقت با هم دعوت کنید.

مایکروسافت همچنین می‌گوید که Metawares شامل اتاق‌های جلسه مجازی است که در آن می‌توانید کارمندان جدید را آموزش دهید یا با افراد دورکار چت کنید. سرمایه گذاری 8 تریلیون دلاری چین در ساخت Metavars رقم عظیمی است که به نظر می رسد نقش مهمی در آینده اینترنت ایفا کند. اما مقررات سختگیرانه دولتی می تواند متوارس های چینی را از متوارس های جهانی جدا کند، و به این ترتیب، اینترنت نسل بعدی نه تنها یک نسخه از متاورس، بلکه چندین نسخه از متاورز را میزبانی خواهد کرد.

نظر شما کاربران Zomite در مورد Metavars و غول های فناوری که تلاش می کنند بخشی از آن باشند چیست؟

[ad_2]

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکورGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاه
تماس با ما