محققان نرخ سرطان در میان افراد زیر 50 سال در حال افزایش است

[ad_1]

در سال‌های اخیر، گزارش‌هایی مبنی بر افزایش شیوع برخی از انواع سرطان در افراد زیر 50 سال، نگرانی‌هایی را در مورد بروز سرطان در جوانان ایجاد کرده است.

مطالعه ای که در جولای 2021 منتشر شد، افزایش بیش از 50 درصدی را نشان داد سرطان روده بزرگ در بزرگسالان زیر 50 سال، از دهه 1990 مشاهده شده است.

گزارش های جدید در مورد سرطان

اکنون یک مطالعه جدید نشان می دهد که بروز سرطان در گروه سنی زیر 50 سال در سه دهه گذشته افزایش یافته است. تنها در سال 2019، 1.82 میلیون تشخیص جدید گزارش شده است.

زیر 50 سال

این مطالعه در انکولوژی BMJ منتشر شده، این واقعیت برای 29 نوع سرطان از جمله سرطان سینه، کلیه و تخمدان معتبر است.

نویسندگان در مقدمه مقاله خود نوشتند:

بروز جهانی سرطان اولیه بین سال‌های 1990 تا 2019 79 درصد و تعداد مرگ‌ومیرهای زودهنگام سرطان 27.7 درصد افزایش یافته است.

این افزایش در سراسر جهان گزارش شده است که بیشترین تعداد موارد ابتلا در آمریکای شمالی، اروپای غربی و استرالیا و بیشترین تعداد مرگ و میر در آسیای مرکزی، اروپای شرقی و اقیانوسیه گزارش شده است.

عواملی که خطر ابتلا به سرطان را در افراد زیر 50 سال افزایش می دهد

عوامل متعددی می تواند در این افزایش نقش داشته باشد، از جمله تغییرات در عوامل محیطی ناشی از گرم شدن کره زمین و قرار گرفتن در معرض مواد سرطان زا مانند آلاینده ها.

علاوه بر این، مردم در سراسر جهان در حال افزایش وزن هستند و تعداد افراد چاق در حال افزایش است. چاقی یک عامل خطر برای بسیاری از انواع سرطان است، از جمله: سرطان روده بزرگ، سرطان پستان بعد از یائسگی و سرطان آندومتری است

در بسیاری از کشورهای توسعه یافته، مردم در اوج زندگی خود صاحب فرزند می شوند. تاخیر در فرزندآوری ممکن است خطر ابتلا به برخی سرطان ها مانند سرطان سینه و تخمدان را افزایش دهد.

انواع خاصی از سرطان نیز می توانند تحت تأثیر تغییرات هورمونی ناشی از استفاده از درمان جایگزینی هورمون قرار گیرند که امروزه محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

در نهایت، پیشرفت در فناوری پزشکی و افزایش آگاهی از علائم منجر به تشخیص بیشتر این بیماری شده است.

[ad_2]

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

تماس با ما