مداخله دولت پرتغال در برابر توهین های نژادی طارمی

[ad_1]

کد خبر: 1964231
18 سپتامبر 1402 در 19:43
1.2 هزار بازدید |

0
چشم انداز

باشگاه پورتو خواستار شد

کارلوس خاویر، ستاره سابق اسپورتینگ که در حین انتقاد از طارمی به این ستاره ایرانی توهین نژادی کرد، از مهدی عذرخواهی کرد، اما پورتو می گوید اقدامات خاویر آنقدر جدی است که بدون مجازات باقی بماند.

مداخله دولت پرتغال در برابر توهین های نژادی طارمی

به گزارش “ورزش سای”، مهدی طارمی روزهای عجیبی را در پرتغال سپری می کند: از یک جنجال به جنجال دیگر. این در حالی است که تنها چهار هفته از شروع فصل جدید لیگ پرتغال می گذرد. به نظر می رسد فوتبال پرتغال جنبه عجیب و غریب خود را به ستاره ایرانی نشان می دهد.

در جدیدترین جنجال علیه ستاره ایرانی، کارلوس خاویر اسطوره باشگاه اسپورتینگ بود که به شدت از مهدی انتقاد کرد. انتقادات او به ماجرای رسوایی دیدار پورتو و آروکا برمی گردد. خاویر به طارمی توهین نژادی می کند و بعد می گوید که وقتی به پرتغال آمده شنا بلد نبوده اما حالا شیرجه زدن را خوب یاد گرفته است.

1922673

صحبت های جنجالی مدافع سابق اسپورتینگ در تلویزیون این باشگاه در همین رابطه بود:”عجیب است که این روزها تعداد کمی از مردم می توانند با این همه ابزار اشتباه کنند. اتفاقی که در آن بازی افتاد بسیار جدی بود. تنها راه حل برای یک بیماری همه گیر دیگر این است که هیچکس نتواند به استادیوم برود. اینطور. “داوران خیالشان راحت است. . داورانی هستند که با نزدیک شدن به ورزشگاه از ترس می لرزند و لرزان وارد ورزشگاه می شوند. جوی مشابه در ورزشگاه پورتو ایجاد شده است. این یک فضای شیطانی است.”

خاویر ادامه داد“VAR برای کمک به داور است. داور باید شجاعت نشان می داد و به بازیکن مسلمانی که در پرتغال شنا نمی توانست شنا کند و اکنون شیرجه زدن را خوب یاد گرفته است، دو کارت زرد نشان می داد. خیلی عجیب است که داوران در برخی از استادیوم ها می ترسند زیرا ترس از داوران در ورزشگاه ها وجود دارد. آنها می دانند که ممکن است مورد آزار و اذیت قرار گیرند.لیگ باید برای این موارد مجازات های سنگینی در نظر بگیرد.اگر اینجا انگلیس بود برخی مربیان حاضر به رفتن به ورزشگاه نبودند.اما اینجا ظاهراً از طرف پاپ خیلی ها عفو می شوند. و اجازه دارند هر کاری می خواهند بکنند… آنها می خواهند آن را انجام دهند.”

1922674

باشگاه پورتو به سخنان ستاره سابق ورزش واکنش شدیدی نشان داد و این باشگاه در توییتر از مقامات پرتغالی خواست تا در این موضوع مداخله کنند و مجازات سنگینی برای آنها اعمال کنند. پورتو سخنرانی خاویر را بیگانه هراسی، نژادپرستانه و نفرت انگیز توصیف کرد.

نوشته شده توسط باشگاه پورتو:” سازمان‌هایی مانند SOS Racismo، عفو بین‌الملل و کمیسیون اروپا در مورد سخنان بیگانه‌هراسی، نژادپرستانه و نفرت‌انگیز ارائه‌شده در تلویزیون اسپورتینگ چه فکر می‌کنند؟ آیا اینها برخلاف تمام استانداردهای قانونی در پرتغال نیست؟ چرا دولت سکوت کرده است؟ کمیسیون برابری و مبارزه با تبعیض و نژادپرستی ساکت است. چرا چنین است؟ این عمل آنقدر جدی است که بدون مجازات باقی بماند.”

پینتو دا کوستا، رئیس باشگاه پورتو نیز درباره این ماجرا صحبت کرد و گفت“یک کارشناس یک شبکه تلویزیونی به طارمی توهین های نژادپرستانه پرتاب کرد و گفت که چطور وقتی به اینجا آمدی شنا بلد نبودی اما اکنون شیرجه زدن را خوب یاد گرفته است. چگونه می توان به کسی اجازه این کار را داد؟ من نمی دانم چگونه شنا کنم. می دانم.کمیسیون ضد نژادپرستی و دیگران آیا نهادها واکنشی نشان می دهند یا نه؟نمی دانم.شاید اگر طارمی کاری مثل رئیس فدراسیون اسپانیا انجام می داد سوژه خوبی برای تلویزیون بود اما الان هیچکس اهمیتی نمی دهد. “

1922678

در نهایت فشار روی کارلوس خاویر بیشتر شد و او ضمن اعتراف به اشتباه خود از مهدی طارمی عذرخواهی کرد.

این ستاره سابق ورزش ضمن عذرخواهی از طارمی گفت:” من می خواهم بابت حرفی که چهارشنبه زدم عذرخواهی کنم. جای من نیست که اینطور کسی را بزنم. جای من نیست که از کلمات بیگانه هراسانه و نژادپرستانه استفاده کنم. من دوستانی از هر رنگ و مذهبی دارم. بنابراین از طارمی عذرخواهی می کنم. فقط می خواستم به سبک بازی او اشاره کنم، چون برای مستطیل سبزی که او در آن بازی می کند احترام زیادی قائل هستم، برای طارمی و کاری که او برای کشورمان انجام داد، احترام زیادی قائل هستم.”

[ad_2]

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

تماس با ما