مراکش در گذشته زلزله هایی را تجربه کرده است.


مایک آیوزاورلیان بریدن

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه و محمد ششم پادشاه مراکش در رباط، مراکش در سال 2018.اعتبار…کریستف آرشامبو/ خبرگزاری فرانسه — گتی ایماژ

سفارت فرانسه در مراکش حوالی ساعت 3 بامداد روز شنبه به وقت محلی این اطلاعیه را اعلام کرد – قبل از اینکه سایر دولت های اروپایی به طور علنی چیزی در مورد زمین لرزه بیان کنند. خط تلفن بحران باز شد.

ساعاتی بعد، شهردار شهر بندری مارسی در جنوب فرانسه، گفت این سازمان آتش نشانان را برای کمک به تلاش های نجات در شهر خواهرش مراکش اعزام خواهد کرد. سفیر فرانسه در مراکش همچنین گفت که هیچ یک از گردشگران فرانسوی که هر ساله از مراکش و آگادیر بازدید می کنند، زخمی یا کشته نشده اند.

این اظهارات نشان می دهد که چگونه دو کشور با بیش از یک قرن تاریخ و فرهنگ مشترک، نزدیک به هفت دهه پس از استقلال مراکش از فرانسه، پیوند خورده اند.

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه گفت: «همه ما از زلزله وحشتناک مراکش ویران شده‌ایم. در شبکه های اجتماعی گفته شد. فرانسه آماده کمک های اولیه است.

فرانسه از سال 1912 تا 1956 بر مراکش حکمرانی کرد. کنترل استعماری نسبت به الجزایر همسایه، که در آن دهه‌ها سلطه توهین‌آمیز فرانسه و جنگ تلخ استقلال منجر به خصومت دیرینه با فرانسه شد، کمتر گسترده و خونین‌تر بود. .

روابط فرانسه و مراکش از زمان استقلال عمدتاً صمیمانه بوده است و دو کشور روابط اقتصادی و اجتماعی قوی دارند. حدود 1.5 میلیون مراکشی در فرانسه زندگی می کنند که بسیاری از آنها تابعیت دوگانه دارند و فرانسه هنوز در مراکش به عنوان زبان تجارت، گردشگری و دیپلماسی صحبت می شود. سال گذشته، تاریخ مشترک آنها هنگام دیدار در نیمه نهایی جام جهانی به نمایش گذاشته شد. (فرانسه برد، اما سپس در فینال به آرژانتین باخت.)

روابط دو سال پیش زمانی تیره شد که فرانسه تعداد ویزاهای ارائه شده به مردم مراکش، تونس و الجزایر را کاهش داد و این سه کشور را متهم کرد که از پس گرفتن شهروندانی که از فرانسه به دلیل اقامت غیرقانونی در این کشور اخراج شده بودند خودداری می کنند.

همانطور که کاترین کولونا، وزیر امور خارجه فرانسه در آن زمان گفت، فرانسه پس از یک سال به محدودیت‌های ویزا برای مراکشی‌ها در تلاش برای «از سرگیری روابط کنسولی» پایان داد.

اما روابط دیپلماتیک به دلیل مسائل حل نشده مانند وضعیت صحرای غربی به هم خورده است. مراکش در ماه فوریه پس از تصویب قطعنامه الزام آور پارلمان اروپا مبنی بر ابراز نگرانی در مورد آزادی مطبوعات در مراکش و اتهامات رشوه خواری توسط مقامات مراکشی در پارلمان، سفیر خود را در فرانسه فراخواند که مراکش به شدت آن را رد کرد.Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances