مربی بانوان ایرانی رم: سردار مشعل رحمان رضایی


کد خبر: 1964034
18 سپتامبر 1402 در 07:00
18.3 هزار بازدید |

2
چشم انداز

او می تواند سال ها در سری آ بدرخشد

علی عابدی سرمربی تیم بانوان رم ایتالیا معتقد است که سردار آزمون عوامل موفقیت در سری آ فوتبال را دارد.

مربی بانوان ایرانی رم: سردار مشعل رحمان رضایی

به گزارش “ورژش سی” به نقل از ایران ورزشی، فوتبال ایران در سال های اخیر لژیون های زیادی را به اروپا معرفی کرده است; بازیکنان، برخی از آنها در تیم های درجه یک اروپایی بازی می کنند و می درخشند، اما برخی دیگر فقط روی نیمکت هستند. سردار آزمون را می توان یکی از ژنرال های موفق فوتبال ایران دانست، بازیکنی که در زنیت روسیه عملکرد خوبی داشت و به بایرلورکوزن رفت اما مصدومیت مانع درخشش او در لیگ آلمان شد. ستاره تیم ملی ایران اکنون در رم و ایتالیا حضور دارد تا مهارت های خود را در سری آ به نمایش بگذارد.

سردار در باشگاهی در رم یک ایرانی را در کنار خود می بیند به نام علی عابدی. شاید بسیاری از فوتبالدوستان نام علی عابدی را نشنیده باشند و حتی با او آشنایی نداشته باشند. او اولین مربی تاریخ فوتبال ایران در ایتالیا است که در این کشور در بالاترین سطح فوتبال و فوتسال فعالیت می کند. او در تیم بانوان آ اس رم ایتالیا حضور دارد. عابدی درباره حضورش در ایتالیا به «ایران اسپورت» می گوید: در سال 2010 به ایتالیا آمدم، در لیگ برتر و دسته دوم و سوم ایتالیا فوتسال بازی کردم، سپس مدرک مربیگری فوتبالم را گرفتم و الان یک مدرک مربیگری یوفا B. من از فدراسیون فوتبال ایتالیا مدرک مربیگری بدنسازی و آنالیز فوتبال دارم و در این سال ها در باشگاه های رم و لاتزیو کار کرده ام و اکنون به عنوان مربی تکنیک و استراتژی برای بانوان آ اس رم مشغول به کار هستم. تیم برای سه فصل

وی در مورد حضور چند بازیکن ایرانی مانند رحمان رضایی و علی سامره در سری آ ایتالیا می گوید: به نظر من رحمان در سری آ خیلی خوب عمل کرده اما سامره نتوانسته آنطور که باید بدرخشد. در فوتبال ایتالیا برای فاز دفاعی ارزش قائل هستند و بیشتر تیم ها دفاعی بازی می کنند. برای رسیدن به موفقیت در این مرحله، آمادگی جسمانی بسیار چشمگیر است و به نظر من راز درخشش رحمان رضایی در خط دفاعی و فیزیک مناسب اوست. بازی در سری A بسیار محدود است، زیرا هر تیم فقط می تواند دو بازیکن غیر اتحادیه اروپا داشته باشد. بنابراین یک بازیکن برای جذب و ماندن در تیم باید عملکرد استثنایی داشته باشد.»

عابدی همچنین درباره بدنسازی وحشتناک ایتالیایی ها می گوید: در فوتبال ایتالیا مهمترین آیتم تمرینی دپارتمان بدنسازی است، در رشته بدنسازی هم فوتبال ایتالیا از ایران مهمتر است، اینجا آنقدر به بدنسازی اهمیت می دهند که سرمربی برای برنامه ریزی برنامه تمرینی تیمش ابتدا با مربی بدنساز تماس می گیرد و می پرسد چه گزینه های فعالیت بدنی برای تمرین فردا در نظر دارید؟و تمرین با توجه به فعالیت بدنی که مربی بدنساز دارد برنامه ریزی می شود. در فوتبال نه تنها فیزیک بدنی مناسب برای بازی در لیگ های معتبر اروپایی کافی است، بلکه مشکلات زیادی مانع از عملکرد بازیکنان غیراروپایی در این قاره می شود. مشکل اصلی فوتبال ما فوتبال پایه است و مربیان ما این کار را نمی کنند. از پایه تاکتیک بسازید مثلا بازیکنی که مستقیم از ایران به سری آ می آید خیلی از نکات تاکتیکی را نمی داند اگر می خواهید با جزئیات توضیح دهید مثلا نقش بازیکنی که در هافبک چپ بازی می کند چیست. موقعیت، ایرانی بازیکنان نمی دانند.

این مربی ایرانی که در سری آ حضور داشته، درباره نظر ایتالیایی ها به فوتبال ایران می گوید: ایتالیایی ها نظر مثبتی نسبت به فوتبال ایران دارند و از من می پرسند که تیم ملی ایران در آسیا چطور است؟ من می گویم تیم ملی در آسیا اول است اما هدف تیم ملی باید صعود از گروه مقدماتی جام جهانی باشد. ما می‌خواهیم اهدافمان را بزرگ‌تر کنیم و در هر جایی که تیم‌ها در جام جهانی ظاهر می‌شوند، تلاش می‌کنیم نتایج خوبی بگیریم. یک نتیجه خوب در جام جهانی یک امتیاز مثبت برای نشان دادن فوتبال ما به اروپا محسوب می شود.

عابدی در پاسخ به این سوال که آیا سردار آزمونه می تواند در فوتبال ایتالیا موفق شود، می گوید: سردار مولفه های لازم برای درخشش در سری آ ایتالیا را دارد که یکی از این عوامل سرعت بالا است که سردار به خوبی از آن استفاده می کند، علاوه بر این، قدرت ضربه زدن نیز وجود دارد. هم بسیار مهم است و او هم این فاکتور را دارد.اما مهمترین عامل تجربه حضور در فوتبال اروپاست.آزمون سال هاست در فوتبال اروپا بازی می کند و در این سال ها تجربیات خوبی کسب کرده است.به نظر من سردار می تواند مانند رحمان رضایی در فوتبال ایتالیا ظاهر شود و سال ها در سری آ می تواند بدرخشد.”

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances