مزدا یک موتور مدرن دو زمانه را معرفی کرد.

[ad_1]

مزدا یک موتور دو زمانه جدید مجهز به سوپرشارژر ساخته است. به گفته شرکت ژاپنی موتور جدید این شرکت از نظر مصرف سوخت و آلایندگی عملکرد بسیار خوبی دارد.

ما دو نوع موتور احتراق داخلی داریم که به طور کلی مجهز به پیستون هستند. موتور 4 زمانه و موتور 2 زمانه.

موتور مزدا دو زمانه

یک موتور 2 زمانه دو برابر یک موتور 4 زمانه برای همان تعداد چرخه قدرت تولید می کند.

اکثر موتورهای دو زمانه معمولی میل بادامک، سوپاپ یا هر نوع محرکی در بالای موتور ندارند. این باعث می شود موتور سبک تر، ارزان تر و ساده تر شود.

علاوه بر این، موتور 2 زمانه به دلیل وزن کمتر از انرژی ویژه بالاتری برخوردار است. انرژی ویژه از نسبت مقدار قدرت تولید شده توسط موتور به وزن آن به دست می آید.

موتور مزدا

موتورهای 2 زمانه مخصوصاً در موتورسیکلت ها رایج هستند. به جای دریچه هوا، یک پورت وظیفه انتقال هوا و سوخت به محفظه احتراق را بر عهده دارد. فشار زیر پیستون نیز فشرده شده و آزاد می شود.

در موتورهای دو زمانه روغن و سوخت با هم ترکیب شده و می سوزند. در واقع روغن در محفظه موتور است و سیستم روغن کاری جداگانه ای وجود ندارد.

این خود باعث ایجاد آلودگی می شود.

موتور مزدا

برای حل این مشکل با استفاده از مکانیک موتورهای 4 زمانه تلاش شده است.

شرکت های استرالیایی Orbital و Ford در دهه 1990 روی این نوع موتور کار کردند.

با این حال موتور مزدا بیشتر شبیه یک موتور 4 زمانه است و با استفاده از وسایل الکترونیکی مدرن بر محدودیت های طراحی های قبلی غلبه کرده است.

مانند موتورهای چهار زمانه Skyactiv-X مزدا، هم در حالت های احتراق کنترل شده با احتراق کنترل شده با احتراق (SCCI) و هم در حالت احتراق با احتراق زیاد معمولی با قدرت موتور کمتر کار می کند.

موتور اکتیو مزدا اسکای

با اضافه شدن یک سیستم تزریق مستقیم سوخت و یک دمنده هوا (سوپرشارژر) که توسط تسمه از میل لنگ تغذیه می شود. این فرصت را برای افزایش قدرت و احتراق کامل فراهم می کند.

موتور مزدا در دورهای پایین موتور (SCCI) بسیار مقرون به صرفه است و در صورت لزوم با فعال کردن احتراق می توان آن را به یک موتور پرقدرت تبدیل کرد.

سیستم زمان بندی متغیر سوپاپ (VVT) همچنین اجازه می دهد تا هوای اضافی قبل از فشرده سازی از محفظه خارج شود. این خود باعث کاهش نسبت تراکم موتور می شود.

Sky Active Engine

VVT همچنین به هر دو سوپاپ اجازه می دهد تا به عنوان اگزوز عمل کنند. این امر از ورود گازها به ورودی پس از احتراق جلوگیری می کند.

سیستم های احتراق داخلی معمولاً روی یک سیلندر آزمایش می شوند. با این حال، مزدا اعلام کرده است که با این سیستم جدید می تواند هر تعداد سیلندر که نیاز دارد استفاده کند.

مزدا در حال حاضر برنامه ای برای استفاده از این موتور جدید ندارد. با این حال انتظار می رود این موتور نقش یک ژنراتور را ایفا کند.

همچنین می تواند یک پیشرانه سبک وزن 2 زمانه مدرن و به روز با عمر طولانی تر، آلایندگی کمتر و مصرف سوخت کمتر بر خلاف گذشته باشد.

قبلاً در مورد فناوری های جدید به کار رفته در موتورهای مزدا صحبت کرده ایم که می توانید در مورد آنها بیشتر بخوانید.

رشستشوی بی نظیر مزدا که عملکرد موتور احتراق داخلی را تغییر می دهد

فناوری Skyactiv-X مزدا؛ ترفندی عجیب برای کاهش مصرف سوخت

3.7 لیتر در صد کیلومتر؛ یک شگفتی مهندسی در نسل بعدی مزدا 3

[ad_2]

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده