مقدس ترین فیلم سریلانکا راجا می میرد

[ad_1]

مقدس ترین فیل سریلانکا، راجا، در سن 68 سالگی درگذشت و رئیس جمهور سریلانکا را که دستور مالیات و مراقبت از فیل در آینده را صادر کرد، بسیار ناراحت کرد. روز دوشنبه گروه زیادی از عزاداران شامل دانش آموزان، روحانیون بودایی زعفرانی پوش و زنان سالخورده به مقام شامخ راجا ادای احترام کردند و عاج را به نشانه تبرک و احترام لمس کردند. رئیس جمهور سریلانکا، گوتابایا راجاپاکسا، راجا را یک گنج ملی اعلام کرد و دستور داد که جسد او برای نسل های آینده حفظ شود. پس از مراسم عزاداری بوداییان، پیکر راجا به تاکسیدرمی تحویل داده شد.

مقدس ترین فیلم سریلانکا راجا می میرد

مقدس ترین فیلم سریلانکا راجا می میرد

نادونگامووا راجا برجسته ترین از 100 فیل بود که در مقابل مراسم سالانه بودایی در سریلانکا بین آتش نشانان و طبل زن رژه می رفتند. این مراسم که به مراسم سالانه Asala Prahara معروف است، یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری شهر کندی بود که راجا از سال 2006 تا 2021 در آن نقش مهمی داشت. حتی پس از برخورد با موتورسوار راجا در یک تور معبد در سال 2015، تیمی از کماندوهای سرشناس سریلانکایی به طور مرتب فیلم را همراهی می کردند. قبل از راجا، فیل دیگری که جعبه طلایی حاوی جواهرات بودایی باستانی را حمل می کرد، که به نام راجا نیز شناخته می شود، جعبه طلا را به مدت 34 سال بین سال های 1953 و 1986 حمل می کرد.

مقدس ترین فیلم سریلانکا راجا می میرد

مقدس ترین فیلم سریلانکا راجا می میرد

هنگامی که رجایی بزرگ در سال 1988 در سن 72 سالگی درگذشت، مردم سریلانکا بسیار اندوهگین شدند و دولت یک روز عزای عمومی اعلام کرد. راجا بزرگ همچنین تاکسیدرمی می کرد و موزه خود را در معبد دندان در آب نبات دارد، جایی که دندان های مربوط به بودا نگهداری می شود. انتخاب جانشین رجا یک پروسه بسیار طولانی خواهد بود. فیل انتخاب شده باید از کلاس خاصی از فیل ها باشد و ویژگی های فیزیکی خاصی داشته باشد. یکی از شرایط فیل منتخب این است که هنگام ایستادن هفت قسمت بدن، چهار پا، بینی، دوم و آلت تناسلی او با زمین تماس داشته باشد. حیوان همچنین باید دارای پشت صاف، عاج گرد و مقعر و حدود 3.7 متر طول داشته باشد.

مقدس ترین فیلم سریلانکا راجا می میرد

مقدس ترین فیلم سریلانکا راجا می میرد

اما تنها استثنا برای راجا این بود که او تنها 3.2 متر قد داشت و بلندترین فیل سریلانکا بود. راجا در هند به دنیا آمد و توسط یک شاهزاده هندی به سریلانکا هدیه شد. فیل ها از گونه های حفاظت شده در کشور هستند، اما برخی از آنها به عنوان یک حیوان خانگی نگهداری می کنند زیرا آنها را نمادی تاریخی، سنتی و مذهبی می دانند. در سال های اخیر قوانین سخت گیرانه تری در سریلانکا برای گرفتن فیل های وحشی و مجازات متخلفان تا حد مرگ وضع شده است.

بیشتر بخوانید:

آیا می دانستید علت چین و چروک روی پوست فیل های آفریقایی چیست؟

خرید تا 1.000.000 تومان و پرداخت ماه آینده

[ad_2]

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکورGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاه
تماس با ما