مولکول های ضد پیری سلول های پیر موش دیجیاتو را با موفقیت جوان می کند

[ad_1]

یکی از روش هایی که محققان تاکنون برای ساخت داروهای ضد پیری از آن استفاده کرده اند، این است: عوامل یاماناکا (عوامل یاماناکا). آنها با این عوامل توانستند سلول های قدیمی را بازسازی کنند، ماهیچه ها را بازسازی کنند و بیماری ها را درمان کنند. آب سیاه جنگیدن. در یک مطالعه جدید در موسسه Salk، محققان این مولکول ها را روی موش های میانسال و مسن آزمایش کردند تا ببینند آیا سلول های آنها می توانند به سلول های جوان تر بازگردند یا خیر.

عوامل Yamanaka چهار مولکول هستند که می توانند ساعت مولکولی سلول های بدن را تنظیم مجدد کنند. این مولکول ها الگوهای خاصی دارند. نشانگرهای اپی ژنتیک آنها با افزایش سن به شکل اولیه خود باز می گردند.

این روش قبلاً برای تبدیل سلول های بزرگتر استفاده شده است. سلولهای بنیادی سپس برای تولید انواع مختلف سلول استفاده شد. این تیم قبلاً از این روش برای بازسازی سلول‌های پیر در موش‌های پیری زودرس استفاده کرده بود و توانسته بود عملکرد قلب و بافت‌های مغز را بهبود بخشد. سال گذشته محققان دانشگاه استنفورد از این روش برای افزایش و تقویت عضلات موش های مسن استفاده کردند.

هدف از این مطالعه جدید بررسی اثرات این مولکول ها بر حیوانات سالمی بود که به پایان عمرشان نزدیک می شود. محققان به دنبال یافتن هر گونه تأثیر مثبت بر سلامت موش‌ها بودند که کاملاً مستقل از فواید آن بود. ضد پیری اینها مولکول بودند.

مطالعه اطلاعات روی موش ها

گروهی از موش های میانسال 15 تا 22 ماهه، معادل 50 تا 70 سال در انسان. عوامل یاماناکا اخذ شده. گروه دیگری 12 تا 22 ماهه یعنی 35 تا 70 سال نیز این فاکتورها را دریافت کردند. گروهی از موش‌های 25 ماهه یا انسان‌های 80 ساله به همراه دو گروه دیگر با این عوامل مورد مطالعه قرار گرفتند.

موش‌ها هیچ تغییری در سلول‌های خونی، اعصاب و علائم سرطان نشان ندادند و دقیقاً شبیه موش‌های جوان‌تر بودند. الگوهای اپی ژنتیکی در کلیه ها و پوست آنها مشاهده شد و سلول های پوستی توانستند اثرات پیری را کاهش دهند و پوست را بازسازی کنند. علاوه بر این، هیچ تغییر وابسته به سن در مولکول‌های متابولیک موش‌ها مشاهده نشد. از جمله این اثرات است 7 تا 10 ماه در موش‌ها دیده شد، اما در موش‌های 25 ماهه تغییر چندانی نداشت. در این مطالعه، محققان دریافتند که هر چه مدت درمان طولانی‌تر باشد، اثرات مفیدی روی موش‌ها بیشتر می‌شود.

با توجه به اینکه این روش هیچ اثر نامطلوبی بر سلامت موش های سالم نداشته است، محققان در این مطالعه امیدوارند با این ابزار جدید بتوانند بیماری های مرتبط با افزایش سن را درمان کرده و بافت از دست رفته را بازسازی کنند و حتی عملکرد و استقامت سلولی را افزایش دهند. پزشکان می توانند از این روش برای درمان بیماری هایی استفاده کنند که باعث: فساد اذیت شده در دسترس.

[ad_2]

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

تماس با ما