ناسا علیرغم تحریم های جدید دیجیاتو آمریکا به همکاری با روسیه در فضا ادامه خواهد داد

[ad_1]

با حمله روسیه به اوکراین، ایالات متحده آمریکا وی از تحریم های جدید علیه این کشور خبر داد. از نو ناسا دو کشور همکاری خود را در زمینه برنامه ها اعلام کردند ایستگاه فضایی بین المللی مثل قبل ادامه می دهند.

درگیری نظامی بین روسیه و اوکراین تا کنون تشدید شده است. این اقدام مورد انتقاد بسیاری از کشورهای جهان و آمریکا مانند سایر کشورها قرار گرفت. تحریم ها او یک خط جدید و سخت در برابر روسیه کشید. با این حال، ناسا تاکید کرد که همکاری بین دو کشور روی زمین است. فضا و به ویژه ایستگاه فضایی بین المللی ادامه خواهد داشت.

ناسا در بیانیه ای نوشت:

ناسا با تمام شرکای بین المللی خود از جمله همکاری خواهد کرد آژانس فضایی فدرال روسیه (روسکاسموس) به فعالیت در ایستگاه فضایی بین المللی ادامه می دهد. [هنوز] هیچ تغییری در پشتیبانی آژانس برای عملیات در حال انجام مداری و ایستگاه زمینی برنامه ریزی نشده است.

ناسا

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در بیانیه اخیر تلویزیون عمومی درباره تحریم های جدید گفت: «محدودیت های جدیدی بر صادرات به روسیه اعمال خواهد شد».

وی در بیانیه ای گفت:

ما انتظار داریم بیش از نیمی از واردات فناوری پیشرفته روسیه کاهش یابد. این همچنین بر توانایی آنها برای مدرنیزه کردن ارتش خود تأثیر می گذارد. صنعت هوانوردی گنجاندن برنامه فضایی بر آنها تأثیر می گذارد.

روسیه تهدید به قطع همکاری با ناسا کرد

ناسا

در حالی که بایدن در اظهارات خود به پایان همکاری ناسا با روسیه اشاره ای نکرد، دیمیتری روگوزین، مدیر آژانس فضایی روسیه پس از سخنرانی خود فرض کرد که تحریم های جدید با مشارکت فضایی دو کشور تداخل خواهد داشت. در یک سری توییت نوشت:

آیا می خواهید به همکاری ISS خود پایان دهید؟ اگر همکاری با ما را متوقف کنید، چه کسی مانع از چرخش و سقوط ایستگاه فضایی بین‌المللی به ایالات متحده یا اروپا می‌شود؟ در هند و چین امکان کاهش ساختار 500 تنی وجود دارد. آیا می خواهید آنها را در معرض چنین تهدیدی قرار دهید؟ ایستگاه فضایی بین المللی بر فراز روسیه پرواز نمی کند، بنابراین تمام خطرات متوجه شماست. آیا برای آنها آماده اید؟[ad_2]


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم