نتایج ناامیدکننده برای پردازنده گرافیکی Intel Arc A380 در مقایسه اولیه – Zomit

[ad_1]

اطلاعات در مورد پردازنده های گرافیکی Intel Arc (Alchemist) هنوز به طور کامل فاش نشده است. علاوه بر این، انتظارات کاربران از پردازنده‌های گرافیکی به دلیل کمبود مداوم تراشه و شایعاتی مبنی بر کندی شرکت‌ها در ساخت درایورها کاهش یافته است. این شرکت می گوید که از ماه آینده شاهد استفاده از اولین مدل های GPU در لپ تاپ ها خواهیم بود. اما تا کنون جز چند افشای اطلاعات و تیزرهای تبلیغاتی کوچک، جزئیات زیادی درباره محصول آینده اینتل منتشر نشده است.

توسط TekSpot، توسط SiSoftware Review قبل از اینکه روی سخت افزار جدید اینتل راه اندازی شود، اکنون ایده استما دید بهتری از قابلیت کارت گرافیک سطح پایه A380 در بسته Alchemist داریم. از نظر مشخصات، ظاهرا A380 به 6 گیگابایت GDDR6 با 128 واحد محاسباتی برای مجموع 1024 سایه زن مجهز شده است. با سرعت 14 گیگابیت بر ثانیه مطابقت دارد. همچنین 16 واحد ماتریس Xe (XMX) در آن هم هست

همچنین لازم به ذکر است که SiSoftware تنها از معیارهای OpenCL در تست های خود استفاده می کرد. بنابراین، نتایج ممکن است نشان دهنده عملکرد در محیط بازی نباشد. علیرغم داشتن یک گذرگاه حافظه 96 بیتی، Intel A380 کمی کندتر از Radeon RX 6500 XT AMD با یک گذرگاه حافظه 64 بیتی ساختار یافته تر بود. همچنین عملکرد آن بسیار کندتر از کارت‌های گرافیک پایه RTX 3050 و GTX 1660 Ti انویدیا بود.

نتایج بنچمارک پردازنده گرافیکی Intel Arc A380

به غیر از مصرف برق 75 وات که به طور قابل توجهی کمتر از 107 وات RX 6500 XT و 120 وات GTX 1660 Ti است، بقیه نتایج برای پردازنده گرافیکی اینتل رضایت بخش نیستند. این احتمال وجود دارد که Intel A380 برای رایانه های شخصی کوچک به بازار عرضه شود که عملکرد کم حرارت و آرام آن می تواند نقاط ضعف باقی مانده را جبران کند.

مقاله مرتبط:

انتظار می رود پردازنده های گرافیکی سری A500 و A700 عملکرد بهتری داشته باشند. SiSoftware هنوز آنها را آزمایش نکرده است. پس باید بیشتر منتظر بمانیم تا نتیجه بگیریم. سری A700 از 512 واحد محاسباتی با 166 گیگابایت GDDR6 در گذرگاه 256 بیتی بهره می‌برد و آزمایش‌های فاش شده نشان می‌دهند که عملکرد آن می‌تواند نزدیک به GeForce RTX 3070 Ti باشد.

نیازی به گفتن نیست که A500 میان رده با RTX 3060 انتظار می رود. یا RTX 3060 Ti قابل مقایسه است. اینتل می گوید اولین کارت گرافیک های دسکتاپ Arc در سه ماهه دوم سال جاری وارد بازار خواهند شد، بنابراین زمان زیادی نمی گذرد تا بتوانیم عملکرد آنها را در عمل آزمایش کنیم.

[ad_2]

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکورGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاه
تماس با ما