نقد عصام الشوالی بر دو جنگ – ورزش سه

[ad_1]

شماره خبر: 1814124 |
16 مرداد 1400 شهریور 10:55 |
722 بازدید |

0
نظرات

فلسطین و اوکراین؛ آنچه را که دوست ندارند حرام می کنند

از آغاز اشغال نظامی اوکراین، بحث های زیادی در مورد نحوه پوشش رسانه ها از جنگ اوکراین و سایر درگیری های نظامی جهان وجود داشته است.

به گزارش “ورزش سه”، روز گذشته پیش از آغاز دربی منچستر، هواداران و بازیکنان انگلیسی با پرچم های بزرگ حمله نظامی به اوکراین را محکوم کردند که این موضوع با اعتراض عصام الشوالی، خبرنگار مشهور و محبوب تونسی این شبکه مواجه شد. ورزش بود

اعتراض الشوالی به حادثه مشابه پنج سال پیش و جریمه ای که اخیراً از طرفداران و باشگاه سلتیک اسکاتلند دریافت کرد، مربوط می شود. در یکی از بازی های پلی آف لیگ قهرمانان اروپا در اسکاتلند و در خانه، سلتیک میزبان هاپوئل بیر شیوا بود که با نتیجه 5-2 به سود تیم اسکاتلندی به پایان رسید.
این مسابقه خیلی زود رنگ و بوی سیاسی گرفت. هواداران سلتیک با پرچم های فلسطین و بنرهای اعتراضی برای دفاع از حقوق مردم فلسطین به سمت ورزشگاه سلتیک پارک حرکت کردند و این سلام نه چندان گرم با گل سلتیک به حریف صهیونیستی همراه بود.

پس از آن بود که یوفا اعلام کرد که سلتیک را به دلیل نمایش غیرقانونی پرچم تحت پیگرد انضباطی قرار داده است. این واکنش با واکنش‌های متفاوتی مواجه شد، از جمله اینکه هواداران اسکاتلندی برای اعتراض به اقدامات انضباطی یوفا اقدام به جمع‌آوری کمک مالی کردند و قول ارسال پول به مردم فلسطین را دادند.
از آنجایی که حمله به شهرهای اوکراین و همدردی مردم در سراسر جهان مهمترین خبر در جهان امروز است. شوال که از سوی باین اسپورت برای پوشش دربی منچستر انتخاب شده بود، در حالی که دوربین پرچم اوکراین را بالای هواداران ورزشگاه نشان می داد، گفت: معیارهای دوگانه به آنها اجازه می دهد چه چیزی را دوست داشته باشند و چه چیزی را دوست ندارند. زنده باد اسلیتیگ گلاسکو، پرچمدار و عاشق آرمان فلسطین، اگرچه دموکراسی غربی نسبت به آرمان فلسطین بی تفاوت است.
این اظهار نظر بازتاب گسترده ای در اخبار سراسر جهان داشت.

[ad_2]


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم