هزینه تجدیدنظرخواهی حقوقی – جدیدترین و دقیق ترین نظرات

همچنین هموطنان می توانند از طریق برنامه واتس آپ در طول 24 ساعت شبانه روز سوالات خود را نیز ارسال نمایند و پاسخ دریافت نمایند و همچنین مشاوران قضایی آماده تنظیم دادخواست و لایحه نیز می باشند. سرهنگ کردلو ادامه داد: باتوجه به حرفهای بودن متهمین، بدواً سعی داشتند با اظهارات ضد و نقیض، خود را بیگناه جلوه داده و مسیر تحقیقات مأموران را به انحراف بکشانند. به گزارش پلیس فتا، سرهنگ کردلو درمصاحبه تلویزیونی با صدا و سیمای مرکزاستان زنجان در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی شکایت احدی از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی از طریق فضای مجازی مراتب در دستور کار کارشناسان پلیس فتای زنجان قرار گرفت و با انجام تحقیقات گسترده و اقدامات فنی و شیوه شگردهای خاص پلیسی نسبت به شناسایی متهم اقدام گردید. یکی دیگر از راههای شکایت، شکایت از طریق پلیس فتا است.ماهیت پلیس فتا، عملیاتی است به این معنا که بهصورت تخصصی و از طریق تجهیز به منابع نیروی انسانی، دانشی و تجهیزاتی نسبت به تأمین امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات با رویکرد مقابله با جرایم از طریق پیشبینی، پیشگیری و کشف جرم اقدام مینماید. متهم در بازجوییهای اولیه منکر ارتکاب هرگونه جرمی میشد، ولی پس از روبهروشدن با مستندات، ضمن اعتراف به جرم خود اظهار کرد از طریق شبکه تلگرام با شاکی پرونده آشنا شده و پس از جلب اعتماد وی به بهانه آشنایی و ازدواج، اقدام به دریافت تصاویر خصوصی کرده و با تهدید به انتشار این تصاویر، قصد اخاذی و برقراری ارتباطات نامتعارف را داشت که توسط پلیس فتای استان زنجان دستگیر شد.

با اقدامات فنی و شیوه و شگردهای خاص پلیسی، متهم شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و ابزارهای دخیل در ارتکاب جرم توقیف و به پلیس فتا انتقال داده شد. در بررسیهای فنی و پلیسی، متهم به هویت معلوم در استان زنجان شناسایی شد. در تحقیقات اولیه کارشناسان پلیس فتا مشخص شد شاکی چندیپیش با این جوان اراکی در فضای مجازی آشنا شده و پسر ناشناس پس از مدتی با سوءاستفاده از اعتماد این دختر و وعده ازدواج، به عکسهای خصوصی او دست پیدا کرده است. پلیس فتا به صورت تخصصی ، تحقیقات مقدماتی جرایم رایانه ای را با ارجاع دادسرای جرایم رایانه ای انجام داده و نتیجه تحقیقات را برای مرجع صالح ارسال نماید. متهم وقتی تحت بازجویی قرار گرفت، به دو میلیارد ریال اخاذی از شاکی با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی وی در فضای مجازی اعتراف کرد و پرونده او نیز برای رسیدگی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت. در ادامه مشخص شد متهم با تهدید شاکی به انتشار تصاویر خصوصی وی در فضای مجازی، اقدام به اخاذی از وی کرده است.

رسیدگی شکایت پلیس فتا

سرهنگ آدینه لو رئیس پلیس فتا زنجان در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان شهرستان خرمدره مبنی بر تهدید و اخاذی از طریق انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی، مراتب بصورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت. سرهنگ محمدعلی آدینهلو در گفتوگو با ایسنا، در رابطه با ماجرای اخاذی از بانوان با شگرد درج آگهی جعلی کار در منزل، اظهار کرد: در پی شکایت تعدادی از شهروندان زنجانی مبنی بر تهدید و اخاذی از طریق انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی، مراتب به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت. محمدعلی آدینه لو اظهار کرد: در پی شکایت تعدادی از شهروندان زنجانی مبنی بر انتشار فیلم و تصاویر خصوصی در پیجهای اینستاگرامی، مراتب به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت. به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان غربی،سرهنگ اکبر نصرتی، رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی در این رابطه اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع شناسایی گردانندگان سایتهای قمار و شرطبندی بطور مستمر در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار دارد. پیگیری پیام های واتس اپ برای اثبات رابطه دو نفر امکان پذیر است؟ از مصادیق دعوای مالی میتوان از دعوای مطالبه وجه، دعوای مطالبه مهریه، دعوای اثبات مالکیت، دعوای استرداد جهیزیه، دعوای فسخ قرارداد، دعوای مطالبه سهم الارث، دعوای استرداد وثیقه، دعوای مطالبه وجه چک، دعوای مطالبه منافع، دعوای خلع ید غاصبانه، دعوای اثبات وقفیت، دعوای فک رهن، دعوای ابراء و…

سلام. چنانچه کسی از شخصی مطالبه دلاری داشته باشد و پس از طرح در مراجع قضای بدهکار مکلف به پرداخت بشود. این مجرم حرفهای با هماهنگی مراجع قضائی به همراه تجهیزات و ادلههای دیجیتالی به پلیس فتا استان انتقال داده شد. وی با بیان اینکه این متهم در تهران ساکن بود، گفت: با شناسایی متهم و پس از هماهنگی قضایی ماموران به تهران اعزام و متهم را دستگیر کردند. اما در ادامه پس از مواجههشدن با مستندات، ضمن اعتراف به جرم خود گفت: «با تبلیغات گسترده از فضای مجازی بهخصوص شبکههای اجتماعی اعتماد قربانیان را جلب میکردم. پس از طی تمام مراحل، کد پیگیری اختصاصی به شما داده می شود که میتوانید روند رسیدگی به شکایت خود را پیگیری نمایید. محو چرب زبانیشان می شوید ؛ انگار با کلامشان شما را سحر و جادو میکنند؛ بدون اینکه لحظه ای فکر کنید یا با فردی مشورت کنید به سمت دستگاه عابر بانک رفته یا با انجام عملیات بانکی « رمز» ارسال شده به گوشی تلفن همراه تان را برایشان می خوانید؛ به همین راحتی و در یک لحظه موجودی حسابتان خالی می شود؛ در یک چشم بر هم زدن!

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

تماس با ما