وزیر ارتباطات: کیفیت اینترنت در 6 ماه گذشته افزایش یافته است

[ad_1]

وزیر ارتباطات با بیان اینکه محدودیتی برای ارائه پهنای باند وجود ندارد، گفت: اینترنت بین المللی نداریم، با اشاره به روند افزایشی سرعت و کیفیت اینترنت در 6 ماه اخیر، توضیح داد که فاصله سرعت اینترنت در ایران با میانگین جهانی کاهش یافته است.

عیسی زارع پور سرعت و کیفیت را مورد توجه قرار داد اینترنت وی ادامه داد: در این مدت روند صعودی را تجربه کردیم، در این مدت سرعت 25.18 مگابیت بر ثانیه را در اینترنت موبایل تجربه کردیم و این عدد با میانگین جهانی (29.60) فاصله زیادی ندارد.

به رئیس جمهور دستور داد که تامین کند اینترنت بین المللی وی با اشاره به برنامه های انجام شده توسط رئیس جمهور گفت: ما اینترنت بین المللی ارائه می دهیم و بدون این وضعیت اکنون بدتر می شود.

به گفته وی، ایران تقریبا در میانه جدول سرعت اینترنت جهانی قرار دارد و وضعیت چندان بد نیست.

میانگین سرعت اینترنت پایدار جهانی؛ 60 مگابیت بر ثانیه

بیانیه زارع پور تا شهریورماه امسال و در راس وزارت ارتباطات سرعت اینترنت همراه ایران در شهریورماه 21.8 مگابیت بر ثانیه بود و در این ماه (اسفند 1400) به 23.1 مگابیت بر ثانیه رسید که نشان از روند صعودی دارد. »

البته وی همچنین تاکید کرد که این سرعت با سرعتی که شایسته مردم ایران است فاصله زیادی دارد.

از سوی دیگر، وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه میانگین سرعت اینترنت ثابت در جهان اکنون 60 مگابیت بر ثانیه است، گفت: سرعت ایران 10.39 است که تقریباً یک دهم میانگین جهانی است و البته گلوگاه همه مشکلات شبکه اینترنت ثابت توسعه نامتوازن است. ارتباطات ثابت و سیار در کشور».

وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه نسخه رو به بهبود وضعیت اینترنت در ایران توسعه شبکه ثابت است، گفت: اینترنت همراه فقط برای زمان انتقال طراحی شده است و نمی توان کل سیستم اینترنت را بر این اساس در نظر گرفت.

برای افزایش سرعت و کیفیت این بخش در اینترنت همراه، باید به سمت فناوری های نوینی مانند 4G و 5G برویم.

وزیر ارتباطات با اشاره به تلاش این وزارتخانه برای رفع مشکلات ضروری و حیاتی شرکت مخابرات، افزایش ارتباط با شرکت مخابرات سیار را یکی از موضوعات مورد توجه عنوان کرد و گفت: همچنین تجهیزات لازم برای این امر تجهیز شده است. کار از منابع وزارت ترانسپورت تهیه شده است.”

با اشاره به تصویب رقمی از بند (ی) تبصره 6 قانون بودجه 1400 و تخصیص بودجه به سازمان مخابرات، به زودی این مبلغ برای توسعه مخابرات در اختیار سازمان مخابرات قرار خواهد گرفت. سیستم. -شبکه انتقال شهر.”

آینده مبهم اینترنت کشور

اظهارات وزیر ارتباطات در شرایطی است که وضعیت اینترنت همچنان کند است و برخی گزارش ها حاکی از عمدی بودن کاهش کیفیت اینترنت است. از سوی دیگر شرکت های اینترنتی ثابت نیز خواهان افزایش 100 درصدی تعرفه برای سال آینده شدند. این در حالی است که کاربران اینترنت چشم انداز روشنی برای آینده اینترنت کشور ندارند.

همچنین کسب و کارهای مرتبط با اینترنت این روزها با مشکلات جدی مواجه هستند و روند افزایشی کیفیت اینترنت در زندگی روزمره آنطور که باید به چشم نمی آید. این البته در زمانی اتفاق می‌افتد که ما کندی ارتباطات بانکی مبتنی بر اینترنت، از کارت‌خوان‌ها گرفته تا انتقال‌های اینترنتی را تحمل می‌کنیم.

[ad_2]


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم