وقتی در تعطیلات هستید چه اتفاقی برای مغز شما می افتد؟ دیجیاتو

[ad_1]

مطالعه انجام شده توسط محققان دانشگاه تگزاس و سایت اجاره تعطیلات HomeAway این فرصت را برای کار و سفر در تعطیلات، حتی برای مدت کوتاه، ارائه می دهد. یک ساعت در روز می تواند به همان اندازه باشد 43% مشکل در یادآوری خاطرات تعطیلات

شاید بررسی کنید ایمیل های کاری یا پاسخ دادن به تلفن در تعطیلات و سفرهای تعطیلات ممکن است یک امر پیش پا افتاده و ساده به نظر برسد، اما انجام این کارهای به ظاهر ساده می تواند تاثیر منفی بر یادآوری خاطرات تعطیلات داشته باشد.

آرت مارکمن، استاد روانشناسی در دانشگاه تگزاس و محقق اصلی این مطالعه، می گوید متفاوت بودن یکی از عواملی است که باعث متفاوت شدن برخی افراد می شود. خاطرات فراموش نکن. فردی که تمام سال کار می کند و دنبال کارش می رود، وقتی در تعطیلات دوباره مضطرب می شود، در مسیر زندگی اش تفاوتی ایجاد نکرده است.

در روزهای تعطیل با کار خداحافظی کنید

آرت مارکمن می‌گوید که بسیاری از افراد حتی در تعطیلات به سختی از کار خود دور می‌شوند و تمایل دارند که کار کنند. یک دلیل این است که چنین افرادی به نوعی به کار خود معتاد هستند. مارکمن می گوید اکثر مردم معمولا در طول تعطیلات از خواب بیدار می شوند. سیار خودشان را کنترل می کنند. آنها ممکن است پیام های کاری خود را بررسی کنند یا بارها در طول روز به ایمیل کاری خود مراجعه کنند. برای برخی افراد، ناتوانی در خواندن پیام های تجاری خود به مدت 15 دقیقه یک چالش است. اما ممکن است همین وسوسه به ضرر آن شخص تمام شود.

موضوعات مطالعه مارکمن فشار و در طول تعطیلات بهتر است از چنین استرس هایی اجتناب کنید. می گوید:

در تعطیلات می توانید کارهای مختلفی انجام دهید و بهتر است آنها را دنبال کنید و احساسات مختلفی از جمله شادی و آرامش را تجربه کنید.

استفاده از فناوری را محدود کنید

مارکمن می‌گوید: اگر نیاز دارید در تماس باشید، حداقل به تلفن همراه خود وصل شوید، اما لپ‌تاپ را به حال خود رها کنید. او گفت: «کسانی که در طول تعطیلات خود از لپ‌تاپ استفاده می‌کنند، نسبت به کسانی که فقط از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند، در به خاطر سپردن تعطیلات مشکل بیشتری دارند.

وقتی در تعطیلات است لپ تاپ ما از آن استفاده می کنیم، گاهی اوقات شرایط تغییر می کند. به عنوان مثال، شما تصمیم می گیرید فقط ایمیل ها را بررسی کنید، اما زمانی که متوجه می شوید کارهای دیگری انجام می دهید. کار با کیبورد و لپ‌تاپ قطعا آسان‌تر است و یک بررسی ایمیل ساده آن را به بررسی سایر وظایف تبدیل می‌کند.

بهتر است تا حد امکان در تعطیلات باشید فن آوری دور بمانید یا اگر واقعاً به آن نیاز دارید با همان تلفن همراه کاری انجام دهید. و به درستی از آن استفاده کنید.

حتی مارکمن می گوید تمام وقت خود را در تعطیلات صرف فیلم و عکس با تلفن خود نکنید. در عوض از محیط و فضایی که در آن هستید لذت ببرید. بسیاری از مردم بیشتر نگران گوشی های خود هستند تا محیط اطرافشان. بین دیدن چیزی و عکاسی از آن تفاوت کیفی وجود دارد.

کسانی که با گوشی خود عکس و سلفی می گیرند، 40 درصد اکثر کسانی که خاطره خوبی از تعطیلات خود ندارند.

مارکمن معتقد است در روزهای تعطیل نباید بیش از دو ساعت در روز با تلفن همراه خود کار کنید. می گوید:

استفاده طولانی مدت از تلفن همراه می تواند یادآوری خاطرات سفر را دشوار کند.

[ad_2]

Makayla Massey

کاشف برنده جایزه کل معتاد زامبی. متعصب فرهنگ پاپ بی عذرخواهی. تواهولیک.

Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکورGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاه
تماس با ما