چرا اسفنج های آشپزخانه بهترین مکان برای رشد باکتری ها هستند؟ – زومیت

[ad_1]

“آنها دوست دارند کجا زندگی کنند؟” اگر بپرسید “اسفنج های آشپزخانه!” آنها پاسخ می دهند. در واقع اسفنج ها پناهگاهی برای باکتری ها هستند. زیرا در هر سانتی متر مکعب می توانند 54 میلیارد باکتری را در خود نگه دارند. در 24 فوریه 2022، محققان در ژورنال Natural Chemical Biology گزارش دادند که اسفنج ها بهترین محیط فیزیکی برای رشد باکتری ها هستند، زیرا آب و هوای مرطوب، هوای کافی و مواد غذایی ذخیره شده دارند.

درست مانند انسان، باکتری ها ترجیح می دهند با همسالان خود تعامل داشته باشند. برخی اجتماعی تر هستند، در حالی که برخی دیگر تنهایی را ترجیح می دهند. لینگچانگ یو، یک محقق زیست شناسی مصنوعی در دانشگاه دوک و همکارانش تعجب کردند که چگونه جداسازی گونه های مختلف باکتری ممکن است بر پاسخ های اجتماعی آنها تأثیر بگذارد.

آنها دریافتند که تفکیک متوسط ​​(مشابه در اسفنج) تنوع جامعه را به حداکثر می رساند. محققان سویه های مختلف اشریشیا کلی (E. coli) را در صفحات 6 تا 1536 حجمی قرار دادند که به عنوان یک محیط جدا شده عمل می کردند. پس از 30 ساعت، گروه تعداد و نوع باکتری‌هایی را که در هر صفحه جمع شده بودند، بررسی کردند.

لینگچانگ یو معتقد است که هر یک از حفره ها مانند دسته ای هستند که باکتری ها به طور تصادفی وارد آن شده اند. ترکیبات مختلفی از باکتری ها در 6 حفره یافت می شود و تنها باکتری های اجتماعی زنده می مانند. در 1536 فضا، هر میکروب احتمالا به تنهایی است و باکتری های اجتماعی می میرند. اما حفره هایی با اندازه متوسط ​​نیز وجود دارد که شانس باکتری ها را برای یافتن تجمع مورد نظر به حداکثر می رساند.

هر باکتری ضد اجتماعی می تواند در گروهی که حامل باکتری های اجتماعی است بمیرد. اما شاید یک باکتری ضد اجتماعی دیگر در همین شرایط زنده بماند و در نتیجه تنوع زیستی حفظ شود. یو می گوید: «با نگاهی به گذشته، این بسیار قابل درک است. “آنچه ما شناسایی کرده ایم یک اصل علمی است که می تواند برای هر جامعه میکروبی اعمال شود.”

اسفنج های آشپزخانه با چندین سوراخ میکرو بزرگ نه تنها فضای ایده آلی برای رشد باکتری ها فراهم می کند. در عوض، آنها طیف گسترده ای از امکانات را دارند که می توانند نیازهای اکثر میکروب ها را برآورده کنند. محققان دریافتند که نتایج آزمایش برای جوامع میکروبی در یک اسفنج آشپزخانه متفاوت تر از نتایج آزمایش برای باکتری های کشته شده در مایعات است. با این حال، این یک روش رایج برای رشد باکتری ها نیز می باشد.

باکتری اسفنجی

دانشمندان انواع مختلفی از باکتری ها را جدا کردند که برای درخشش در مناطق دایره ای بزرگ طراحی شده بودند. این مطالعه نشان داد که محیطی با حفره های متوسط ​​دارای بیشترین تنوع زیستی میکروبی است.

خوشبختانه، رشد باکتری روی اسفنج های شما معمولاً بیماری زا نیست. با این حال، اگر باکتری خطرناکی مانند سالمونلا که در مرغ خام یافت می شود در اسفنج ظاهر شود، به لطف ساختار مناسب محیط می تواند زنده بماند. مارکوس اگرتیک میکروبیولوژیست از دانشگاه فورت Wگngen در Wingllingenshonngen، آلمان می گوید:

اسفنج ها برای بهداشت آشپزخانه خیلی خوب نیستند. درست است که پیدا کردن یک سطح کاملا تمیز در خانه دشوار است. اما اسفنج های آشپزخانه احتمالا کثیف ترین چیز در خانه هستند.

مقاله مرتبط:

خبر خوب این است که یک راه حل آسان برای این مشکل وجود دارد: برس های شستشو جایگزین بسیار امن تری هستند. در نهایت، اگر اسفنج خود را دوست دارید و نمی خواهید آن را با ابزار دیگری جایگزین کنید، حداقل از آن برای تمیز کردن آب استفاده نکنید. زیرا نیازی به دعوت باکتری های خطرناک به محیط مناسب اسفنج خود ندارید.

[ad_2]

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

پاربرگ سایت

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکورdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances