چرا محمدعلی و جورج فورمن بعد از «غرش در جنگل» دوباره با هم دعوا نکردند؟

[ad_1]

فیلم بیوگرافی جورج فورمن بزرگ (جورج فورمن بزرگ) مسابقه بوکس نمادین غرش در جنگل (Rumble in the Jungle) با حضور فورمن و محمد علی کلی. اما چه کسی در آن نبرد پیروز شد؟

این فیلم کل داستان زندگی جورج فورمن را پوشش می دهد. از دوران کودکی فقیرانه‌اش تا تجربه‌ای نزدیک به مرگ که باعث شد او دستکش‌های بوکس خود را ببندد و سپس به رینگ بازگشت تا مسن‌ترین قهرمان سنگین‌وزن شود.

در این فیلم، مبارزه افسانه‌ای «غرش در جنگل» که به «نبرد غول‌ها» نیز معروف است، به‌عنوان مهم‌ترین اپیزود زندگی حرفه‌ای فورمن به تصویر کشیده شده است.

این صحنه مبارزه جاودانه از فیلم بزرگ جورج فورمن، محمدعلی را به عنوان یک مرد جوان با اعتماد به نفس نشان می دهد که در هر دور به گوش فورمن توهین می کند. در حالی که این زاویه پویایی دو مبارز در آن زمان را به تصویر می کشد – فورمن به عنوان مدافع قهرمانی و علی به عنوان خون جدیدی که تلاش می کند تا شکوه او را غصب کند – برای محمد علی چاپلوسی نمی کند.

در آن زمان انتظار می رفت که فورمن برنده Jungle Rumble شود زیرا قبل از آن جو فریزر این شکست اولین باخت حرفه ای علی را رقم زد. اما واقعا چه کسی در این نبرد پیروز شد؟

محمد علی جورج فورمن را شکست داد

در سال 1974 در مبارزه ای با 60 هزار تماشاگر که به پربیننده ترین مبارزه تاریخ بوکس تبدیل شد، فورمن و علی مقابل هم قرار گرفتند. از آنجایی که فورمن قهرمان شکست ناپذیر و بلامنازع سنگین وزن بود و علی فقط یک بوکسور تازه کار اما پیشرو بود، شانس به نفع فورمن بود. اما در نهایت کسی که می‌بازد برنده شد. علی در این مبارزه از تکنیک معروف طناب دوپ خود استفاده کرد و برای اولین بار فورمن را شکست داد. محمد علی در راند هشتم جورج فورمن را ناک اوت کرد.

Jungle Rumble یکی از نمادین ترین مسابقات بوکس در تمام دوران است و به عنوان یکی از مهم ترین رویدادهای ورزشی قرن بیستم ذکر شده است. این مبارزه نزدیک به 100 میلیون دلار درآمد داشت و موضوع فیلم مستند برنده اسکار When We Were Kings بود. مبارزه کامل محمد علی علیه جورج فورمن را اینجا ببینید.

چرا محمد علی و جورج فورمن یک بار دیگر دعوا نکردند؟

پس از موفقیت رور در جنگ جنگلی، مسابقه مجدد بین فورمن و علی اجتناب ناپذیر به نظر می رسید. هواداران خواهان آن بودند، فورمن از آن استقبال کرد و علی هم از بازی برگشت با رزمندگان خبرزی خبر داد. سانی لیستون، فلوید پترسون و جو فریزر اما فورمن و علی دیگر هرگز در رینگ مقابل هم قرار نگرفتند.

علی به فورمن نزدیک شد و به او گفت که فقط در صورت مسابقه مجدد آماده خواهد بود دیک سادلر به عنوان مربی استخدام کنید. فورمن نپذیرفت، علی تلفن را قطع کرد و مسابقه برگشت هرگز برگزار نشد. فورمن معتقد بود که سدلر در طول مسابقه خواسته است که در گوشه رینگ به او حمله کنند، انگار که می خواهد عمدا ببازد.

[ad_2]

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما