کارت‌های گرافیک RTX 4000 حافظه نهان L2 زیادی خواهند داشت – Zomit

[ad_1]

در چند روز اخیر اطلاعات زیادی در مورد محصولات فعلی و معرفی نشده انویدیا به بیرون درز کرده است و با تلاش تیم گرین برای درک نحوه دسترسی افشاگران به این حجم از اطلاعات، اطلاعات بیشتر و بیشتری به وب می رسد. . در مورد دوم، جزئیات قابل توجهی در مورد معماری گرافیکی بعدی انویدیا با نام رمز Ada ظاهر شده است.

طبق گفته های VideoCards، پردازنده های گرافیکی سری RTX 4000 انویدیا حداکثر 96 مگابایت کش سطح دوم (L2 Cache) داشته باشند. این 90 مگابایت بیشتر از پردازنده‌های گرافیکی سری RTX 3000 مبتنی بر معماری Ampere است.

داده های لو رفته تایید می کند که پردازنده های سری Ada دارای 16 مگابایت کش در هر گذرگاه حافظه 64 بیتی هستند. از سوی دیگر، پردازنده های سری Ampere از 512 کیلوبایت کش در هر گذرگاه حافظه 32 بیتی استفاده می کنند.

مقالات مرتبط:

ظاهرا پردازنده گرافیکی پرچمدار خانواده Ada با کد AD102 قرار است از 96 مگابایت حافظه نهان L2 استفاده کند. پردازنده های AD103 و AD104 هر دو دارای 64 مگابایت حافظه کش خواهند بود. در همین حال، انتظار می رود AD106 و AD107 به ترتیب با 48 مگابایت و 32 مگابایت کش عرضه شوند.

اطلاعات جدید به همراه داده های منتشر شده توسط یکی از آشنایان برای تایید طراحی غیررسمی بلوک پردازنده گرافیکی سری Ada کافی است. این طراحی مربوط به پردازنده AD102 است. گفته می شود AD102 از یک قالب مربع 600 میلی متری استفاده می کند که تقریباً به اندازه GA102 است.

طراحی بلوک گرافیکی غیررسمی Nvdiai RTX 4000

پردازنده‌های گرافیکی سری RTX 4000 احتمالاً 71 درصد هسته‌های بیشتری نسبت به سری RTX 3000 دارند. البته با فرض اینکه تیم سبز از نسخه کامل هر چیپ روی کارت گرافیک مورد نظر استفاده می کند. بسیاری از اطلاعات مهم در مورد پردازنده های مورد انتظار Nvidia، از جمله سرعت ساعت و قدرت، هنوز در دسترس نیست. همانطور که گفته شد، از قبل واضح است که RTX 4000 در آستانه پیشرفت چشمگیری است.

احتمالاً شاهد جهشی مشابه برای کارت‌های گرافیک جدید AMD مبتنی بر معماری RDNA 3 خواهیم بود.

[ad_2]

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکورGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاه
تماس با ما