کرم روباتیک جنرال الکتریک بازرسی و تعمیر موتور جت را بسیار آسان می کند [تماشا کنید]


شرکت هوافضا جنرال الکتریک از روبات کرم مانندی رونمایی کرده است که می تواند موتورهای جت را در آینده بازرسی و تعمیر کند. این کلید ربات کرم سنسی SenseiWorm نامیده می شود و به عنوان یک جفت چشم و گوش اضافی برای اپراتورهای خطوط هوایی عمل می کند. طبق اعلام جنرال الکتریک، این ربات نرم می تواند زمان خرابی را کاهش دهد و بازرسی های تهاجمی کمتری انجام دهد. این ربات می تواند در آینده موتور را به تنهایی تعمیر کند.

Sensiworm مخفف این عبارت است کرم رباتیک نوروکوتانوس الکترونیکی نرم (کرم رباتیک عصب دهی شده به پوست الکترونیکی نرم). شرکت جنرال الکتریک نقش این ربات را در مهندسی هوافضا با نقش روبات های نرم غیرتهاجمی در جراحی بیماران مقایسه می کند.

بازرسی و تعمیر آسان موتورهای جت با کرم روباتیک جنرال الکتریک

این شرکت نوشت: «این فناوری امکان بازرسی و تعمیرات کمتر تهاجمی موتورهای نصب شده روی بال جت را فراهم می کند و زمان خرابی را کاهش می دهد. جنرال الکتریک می گوید ربات SenseWorm می تواند دسترسی تقریبا نامحدودی را بدون باز کردن موتور به اپراتورها بدهد.

اپراتورها SensiWorm را از راه دور کنترل می کنند. این ربات بین قسمت های مختلف موتور حرکت می کند. با پره های چرخان توربین. SenseWorm می تواند به طور خودکار موانع را تشخیص دهد و از آنها اجتناب کند، با پایه های مکنده هوا بر گرانش غلبه کند و ضخامت یک پوشش مانع حرارتی را اندازه گیری کند. جنرال الکتریک می گوید رباتش حتی می تواند بوی نشت گاز را حس کند.

کرم سنسی
کرم حسی می تواند موانع موجود در مسیر خود را شناسایی کرده و از آنها اجتناب کند.
GE Aerospace

این شرکت نوشت:[این ربات] با طراحی انعطاف‌پذیر و انعطاف‌پذیر خود، می‌تواند هر اینچ از موتور جت را بازرسی کند و ویدئوی زنده و داده‌های بلادرنگ را در مورد وضعیت قطعاتی که اپراتور به طور معمول بررسی می‌کند، ارسال کند.

شرکت هوافضای جنرال الکتریک این کرم رباتیک را با فناوری SEMI Flex طراحی کرد که حاصل همکاری بخش دولتی و خصوصی ارتش آمریکا با تمرکز بر دستگاه های الکترونیکی انعطاف پذیر است. جنرال الکتریک اشاره ای نکرده است که SenseWorm تا چه زمانی توسعه یافته و چه زمانی وارد میدان خواهد شد.

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانdigital currency tutorialdigital currency channelدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliances