گوگل باید رسانه دولتی روسیه را از نتایج جستجوی دیجیاتو حذف کند

[ad_1]

با ارسال نامه ای به کمیسیون اروپا گوگلغول فناوری می خواست رسانه دولتی روسیه برای حذف از نتایج جستجوی اتحادیه اروپا.

مقامات اتحادیه اروپا با ارسال نامه ای به گوگل توضیح دادند که تصمیم رسمی کمیسیون، رسانه های دولتی روسیه را ممنوع می کند. راشاتودی (RT) و اسپوتنیک همچنین برای موتورهای جستجو و به طور کلی شرکت های اینترنتی کاربرد دارد.

تنها چند روز پس از آغاز حمله روسیه به اوکراین، اتحادیه اروپا با صدور فرمانی رسانه های دولتی را ممنوع کرد. اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا در آن زمان گفت که این “از انتشار دروغ‌هایی برای توجیه جنگ پوتین جلوگیری می‌کند”. بعد ها فیس بوک، توییتر و یوتیوب دسترسی محدود به رسانه های روسیه در سراسر اروپا.

نقش موتور جستجوی گوگل در انتشار محتوا

اکنون در این نامه، مقامات اتحادیه اروپا توضیح داده اند موتورهای جستجو آنها نقش مهمی در انتشار محتوا دارند و اگر این رسانه ها از آنها حذف نشود، دسترسی به آنها برای عموم آسان تر خواهد شد. در بخشی از این نامه آمده است:

“فعالیت موتورهای جستجو نقش بسیار مهمی در انتشار عمومی محتوا ایفا می کند، زیرا محتوا را با توجه به عبارات جستجوی مرتبط در دسترس همه کاربران اینترنت قرار می دهد. در نتیجه، اگر موتورهای جستجو مانند گوگل راشاتودی و اسپوتنیک را از لیست خود حذف نکنند. ، دسترسی کاربران به محتوای خود را آسان تر می کنند.

از موارد فوق می توان نتیجه گرفت که بر اساس مقررات، ارائه دهندگان خدمات جستجوی اینترنتی باید هر گونه پیوند به وب سایت های راشاتودی و اسپوتینک و هر گونه محتوای این سایت ها اعم از توضیحات متنی کوتاه، عناصر بصری و پیوند به وب سایت مربوطه خود را ارائه دهند. نتایج جستجو “به کاربران در اتحادیه اروپا نشان داده نمی شود.”

در این نامه همچنین آمده است که این دستور «برای پست های افرادی است که مطالب راشاتودی و اسپوتنیک را منتشر می کنند». بازنشر شد آنها نیز معتبر هستند شبکه های اجتماعی آنها باید این پست ها را در صورت انتشار حذف کنند. البته در قانون واقعی تحریم ها به چنین شرایطی اشاره ای نشده است، لذا می توان از نظرات مسئولین در این نامه در دادگاه استفاده کرد. چالش کشیده شده.

[ad_2]


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم