یورش پلیس هلند به مهمانی شبانه ستاره پاریس – ورزش 3

[ad_1]

کد خبر: 1814680 |
28 اسفند 1400، 21:46 |
8657 نتیجه |

3
نظرات

بنزما – دوناروما; بازتاب جهانی یک صحنه مشکوک

حتی وجود VAR نیز تنش های پیرامون تصمیمات داوران را به طور کامل برطرف نکرده است.

به گزارش “ورزش سه”، رئال مادرید به قدری باشگاه بزرگی است که تماشاگران فوتبال را به دو گروه جداگانه تقسیم می کند; هوادار واقعی یا رقیب رقیب واقعی! فرقی نمی کند که تیم مقابل حریفان سنتی مثل بارسا، اتلتیکو، بایرن مونیخ یا پیاتزی قرار بگیرد. پس از بازگشت رویایی رئال مادرید به سانتیاگو برنابئو و شکست پاری سن ژرمن، شرایط به همین شکل بود و تماشاگران در دو گروه متفاوت قرار گرفتند. با این حال، دیدگاه ها و واکنش های هر دو گروه حول یک محور مشترک می چرخید. کریم مصطفی بنزما.
هواداران رئال مادرید خوشحال شدند و از شوخ طبعی و هت تریک فوق ستاره وفادار خود ستایش کردند. اما تیم حریف با کلیدواژه بنزما داور بازی دیشب را زیر سوال برد. آنها معتقدند که بنزما در صحنه ای که رئال اولین گل خود را مقابل پاری سن ژرمن به ثمر رساند قطعا روی دوناروما اشتباه کرده است. فیلم‌های اسلوموشن بسیار بحث برانگیز هستند، اگرچه دستیار ویدیوی بازی این اشتباه را باور نکرد و حتی نقدی هم دریافت نکرد. در حالی که این موضوع باعث اظهار نظر بسیاری از مسئولان و بازیکنان مسابقه دیشب شد، در شبکه های اجتماعی شاهد واکنش خبرنگاران و کاربران نیز بودیم. پس از دیدن صحنه مورد نظر در زیر برخی از واکنش ها را با هم بررسی می کنیم.

نکته جالب در مورد داور 39 ساله هلندی دنی ماکیلی این است که وی در فینال جام جهانی 2018 و فینال جام باشگاه های جهان 2018 کمک داور ویدیویی بود. این موضوع باعث می شود که این صحنه در VAR فیلمبرداری نشده باشد، جالب تر.
تصمیم داور هلندی ناصر الخلیفی مالک پاری سن ژرمن را نیز به مرز جنون رساند تا جایی که قصد داشت پس از پایان مسابقه در رختکن داوران حاضر شود و آنها را شخصاً تنبیه کند! اتفاقی که باعث شد فردی نزدیک به صحنه دوربین گوشی را باز کند و فیلم بگیرد ناصر الخلیفه در پاسخ به تیراندازی ها به او گفت که می خواهد او را بکشد!

البته این حاشیه سازی دنی مک کیلی با قضاوت های خودش در سال های اخیر نیست. او پیش از این با انتقادات شدیدی مواجه شده بود و از پنالتی های مشکوک به نفع انگلیس مقابل دانمارک در نیمه نهایی جام ملت های اروپا 2021 خبر داده بود. هنگامی که پرتغال در دیدار مقدماتی جام جهانی 2022 در ماه مارس، زمانی که توپ کریستیانو رونالدو خارج از زمین بود، مقابل صربستان بازی کرد، پلیس هلند گلی به فوق ستاره پرتغالی دریافت نکرد..رونالدو که پس از این اتفاق بازوبند کاپیتانی خود را به زمین انداخته بود، با عصبانیت زمین را ترک کرد و ماچیلی پس از بازی در مصاحبه با روزنامه پرتغالی A Bola از این تصمیم عذرخواهی کرد.


گفت: “تنها چیزی که می توانم به فرناندو سانتوس سرمربی پرتغال بگویم این است که متاسفم. ما به عنوان تیم داوری سخت تلاش می کنیم تا تصمیمات درستی بگیریم. وقتی اینطور در مرکز توجه باشیم هرگز راضی نخواهیم بود.”حال باید منتظر ماند و دید که آیا ماسیلی خود را برای این نتیجه مقصر می داند و از پوچتینو و پاریسی ها عذرخواهی می کند یا تصمیم خود را توجیه می کند.

اما آنچه مسلم است این است که بحث داوری حتی با VAR ادامه دارد. زیرا تفاسیر مختلف در مورد جدیت و نوع خطا همواره متفاوت بوده و موضوع اعتراض به داوری اجتناب ناپذیر خواهد بود.

میگل دلینی، سردبیر فوتبال ایندیپندنت در مورد پوچتینو گفت: “این بی انصافی است. این صحنه اشتباه بنزما بود.”

صفحه مادرید اکسترا نیز اظهارات کریم بنزما را در این صحنه منتشر کرد: “دوناروما اشتباهی شده؟ نه… سوال بود.”

سیاوش فلاحی گزارشگر ورزشی یورو اسپورت نیز به تصمیم داور معترض است: «هر چه بیشتر نگاه می کنم، اشتباه بنزما در دوناروما دیوانه تر می شود. هیچکس اهمیتی نمی دهد!

واکنش پوچتینو در سایت Indiatodi نیز منتشر شده است: من نمی خواهم بهانه بیاورم، اما این یک واقعیت است. او خیلی به ما ضربه زد و خیلی به ما صدمه زد.»

کریم در مصاحبه ای به کانال پلاس گفت: “دوناروما باید توپ را منفجر می کرد. او صبر کرد و صبر کرد و در نهایت توپ را از دست داد.”

کایل بون، گزارشگر CBS گفت: “هر چه بیشتر به آن نگاه می کنم، بیشتر گل اول رئال مادرید یک خطای 100 درصدی بنزما بود که روی پاس دوناروما تاثیر گذاشت، این واقعیت که VAR حتی از داور هم نخواست که به آن نگاه کند.” پوچتینو حق دارد عصبانی باشد.

فابریزیو رومانو مشهورترین گزارشگر فوتبال جهان گفت: بنزما در دوناروما یک اشتباه آشکار دارد، واضح است که اشتباه بوده است، اما دیگر نیازی به بهانه نداریم، باید راه حلی پیدا کنیم. در اسرع وقت.”

[ad_2]


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم