10 بازی رقت انگیز که میلیون ها می فروشند!

[ad_1]

امروزه بسیاری از بازی ها سعی می کنند کیفیت بالایی داشته باشند تا فروش خوبی داشته باشند. اهمیت این موضوع با گذشت زمان افزایش یافته است و یکی از دلایلی است که بسیاری از بازی های ویدیویی به عنوان یک صنعت بزرگ در نظر گرفته می شوند. فرنچایزهای معروف، صرف نظر از کیفیت، اغلب جزو عناوین پرفروش هستند. بازی هایی مانند سری Call of Duty که دیگر مهم نیست بازی های خوبی هستند یا خیر. این عنوان به یکی از پرفروش ترین ها تبدیل شده است.

در طول تاریخ بازی هایی بوده اند که کیفیت قابل قبولی نداشته و عملکرد ضعیفی نداشته اند اما در زمان مناسبی عرضه شده اند. معمولا زمانی که شروع یک نسل جدید است یا زمانی که بازی های بزرگ جدیدی منتشر نمی شوند. بنابراین، برخی از این کتاب های بی کیفیت ممکن است در بازار فروش خوبی داشته باشند. البته برخی از بازی‌ها به دلیل نام‌های بزرگشان توانستند فروش خوبی داشته باشند، اگرچه اصلاً بازی‌های خوبی نبودند.

در این لیست درباره 10 بازی که کیفیت پایین اما فروش بسیار خوبی دارند و در بازار موفق بوده اند صحبت خواهیم کرد:

Wii Music


عناوین مبتنی بر موسیقی در بین بازی ها چندان محبوب نیستند. حتی تعداد عناوین این سبک بسیار کم بود. تا حدودی بازی‌های Guitar Hero و Rock Band بودند که توانستند برای بازیکنان فانتزی‌های موسیقایی ایجاد کنند و در این صنعت موفق شوند. البته از نظر فروش نیز این عنوان ساخته شده توسط تیم نینتندو فروش میلیونی داشت.

کنسول Nintendo Wii یکی از دستگاه هایی بود که بازیکنان می توانستند به طور مستقیم با آن تعامل داشته باشند. در ابتدا، Wii Sports بازی را بسیار خوب فروخت زیرا بازیکنان می توانستند از راه دور با بازی تعامل داشته باشند. به دنبال موفقیت Hero Guitar Games، نینتندو همچنین قصد داشت یک بازی مبتنی بر موسیقی بسازد. عنوانی که می تواند از امکانات کنسول Wii نیز بهره ببرد.

نتیجه نینتندو وی موزیک بود. عنوانی با سبک خاص اما کیفیت بسیار پایین. موسیقی متن های مجاز بازی چندان جذاب نبود و محتوای بازی به مرور زمان تمام شد. بعد از مدتی بازی چیز جدیدی ارائه نکرد و تبدیل به یک افکت خسته کننده شد. این بازی اگرچه کیفیت بالایی ندارد، اما به دلیل اینکه اثری جدید در خانواده نینتندو است، توانسته فروش خوبی داشته باشد. اما بازی به هیچ وجه حس قهرمانی گیتار و گروه راک را تداعی نمی کند.

جوجه تیغی سایه


Shadow The Hedgehog عنوان فرعی سری Sonic بود. این فیلم توسط استودیو سگا در سال 2005 تولید شد. بسیاری معتقدند این بازی بدترین بازی ساخته شده برای سری سونیک است. بازی ای که هدف خاصی ندارد و بازیکنان را به یکی از ویولن های دنیای سونیک تبدیل می کند. دشمنی که با پیشروی به یک شخصیت مثبت تبدیل می شود.

یکی از دلایل شکست بازی، مشکلات فنی فراوان آن بود. باگ های زیادی در بازی وجود داشت. علاوه بر این موقعیت دوربین در بازی اصلا مناسب نبود و تجربه بازی تقریباً قطع می شد. کنترل شخصیت ها نیز مشکلات زیادی دارد. وجود باروت در بازی نیز با مشکلات زیادی همراه بود. گانوپلی مدام با دوربین بازی درگیر بود و هیچ جذابیتی نداشت.

با این حال، برداشت متفاوت سگا از دنیای سونیک باعث شد تا بازی فروش خوبی داشته باشد. در دنیای سونیک، کنترل شخصیتی غیر از سونیک یک ویژگی نادر است. همین موضوع Shadow The Hedgehog را به یکی از پرفروش ترین بازی ها تبدیل کرد، اما از کیفیت پایینی برخوردار بود.

بیگانگان: تفنگداران دریایی استعماری


Aliens: Colonial Marines یک بازی تیراندازی اول شخص است که همچنین اقتباسی از عنوان Aliens است. این بازی توسط استودیو Gearbox Software ساخته و در سال 2013 منتشر شده است.

مانند اکثر بازی های ناموفق، این بازی نیز دارای مشکلات فنی است. هوش مصنوعی دشمنان نوسانات زیادی داشته و تجربه بازی را خراب کرده است. گاهی اوقات خطاهایی در بازی رخ می داد که بازیکن را متقاعد می کرد که بازی را ترک کند و دوباره شروع کند. استودیوی انتقال حتی با گذشت زمان نیز نتوانسته مشکلات فنی بازی را برطرف کند. البته با گذشت زمان برخی از بازیکنان به سیستم های بازی نفوذ کردند و متوجه شدند که خطای هوش مصنوعی بیشتر یک اشتباه تایپی بوده است. اشتباه تایپی در کد منبع جای تعجب است که چگونه گیربکس متوجه این مشکل نشده و آن را حل کرده است.

اما نمایش های بازی بسیار هیجان انگیز بودند و نوید یک نام جالب را می دادند. در نتیجه این بازی فروش خوبی داشت. اما بهینه سازی استودیو انتقال همه چیز را خراب کرد و بازیکنان را ناامید کرد.

هی تو، پیکاچو


Hey You Pikachu یک اسپین آف از فرنچایز Pokémon است. این بازی برای کنسول نینتندو 64 ساخته شد و در سال 1998 در ژاپن و در سال 2000 در ایالات متحده و اروپا منتشر شد.

این بازی سعی در ارائه یک نوآوری جدید از بازی داشت. درست مثل سایر بازی های نینتندو که معمولا نوآوری های زیادی دارند و بازی های موفقی هستند. با این حال، این بازی نتوانست موفقیت نینتندو را تکرار کند. این بازی هیچ نکته جالبی نداشت. وقتی برای انجام کاری مجبورید مدام سر یک موش زرد فریاد بزنید و موش دستورات شما را اجرا نکند، نمی تواند یک بازی سرگرم کننده باشد.

این بازی توانست صدای بازیکنان را تشخیص دهد، حرکتی جدید برای نینتندو. اما نکته منفی این بود که سازندگان فقط واژگان 200 کلمه ای را برای پیکاچو طراحی کردند. این بازی در آن زمان توانست حدود دو میلیون نسخه بفروشد. بازی ای که به طور متوسط ​​دو ساعت محتوا نیاز دارد. البته این بازی هرگز منفور نشد، اما موفقیت ضعیفی برای کنسول نینتندو بود.

جلوی خانه


Homefront یکی از آن بازی هایی بود که موضوع جدیدی را معرفی کرد. این بازی توسط استودیو Kaos ساخته و توسط THQ منتشر شده است. با این حال، یکی از نقاط ضعف بازی این بود که سعی می کرد کپی بدی از Call of Duty باشد، با وجود اینکه سعی می کرد فضای جدیدی را به بازیکنان نشان دهد.

در حالی که ایده Homefront یک ایده جالب و جدید بود، اما سعی داشت چیزی شبیه به Call of Duty باشد. این بازی یک تجربه کاملاً خطی بود در حالی که سعی داشت به بازیکن احساس آزادی بدهد. صحنه های اکشن بازی تصویر جدیدی ارائه نمی کرد و بسیاری از آن ها شبیه سازی بازی های اکشن دیگر بودند.

داستان بازی درباره این بود که اگر آمریکا به کره شمالی حمله کند چه اتفاقی می افتد. سپس بازیکن نقش یک آزادی خواه را به عهده می گیرد که سعی دارد به عنوان عضوی از یک جنبش با ارتش کره شمالی مقابله کند. همین ایده باعث فروش خوب بازی شد. این بازی حتی دنباله‌ای به نام Homefront The Revolution داشت که یک بازی تقریباً خراب است.

Call of Duty: Ghosts


البته همه نسخه‌های Call of Duty میلیون‌ها فروش باورنکردنی دارند، اما حساب نسخه Ghosts جداگانه است. این بازی در بین دیگر بازی های Call of Duty تاثیر بدی به جا گذاشت و اصلاً انتظارات را برآورده نکرد. اگرچه بازی توسط Infinity Ward در حال توسعه است، اما این استودیو بسیاری از طرفداران این سری را ناامید کرد.

قبل از انتشار، سازندگان تاکید کردند که بازی تمرکز زیادی بر حفظ حریم خصوصی دارد. این چیزی است که بازیکنان را برای یک تجربه متفاوت آماده کرد. اما نه تنها در ابتدای بازی هیچ عنصر پنهانی وجود نداشت، بلکه یکی از آشفته ترین شروع های سری Call of Duty بود. تعداد صحنه های اکشن در ابتدای بازی فوق العاده زیاد بود. موضوعی که برخلاف انتظار هواداران است.

این بازی همچنین در ابتدای نسل هشتم به عنوان یک بازی میان رده عرضه شد. بسیاری معتقد بودند که این بازی با عجله ساخته شده و یک اثر ناقص است. ایده هایی در بازی وجود داشت که چندان جذاب نبودند. به عنوان مثال، در قسمت Extinction که جایگزین قسمت زامبی شد، زامبی ها با بیگانگان جایگزین شدند. این ایده بعداً کنار گذاشته شد و بخش زامبی به بازی بازگشت. بازی فروش خوبی داشت، اما Activision و Infinity متوجه شدند که بازی شکست خورد زیرا هیچ‌وقت دنباله آن ساخته نشد.

بازی Resident Evil 6


نسخه ششم Resident Evil یکی از عجیب ترین اتفاقات این سری بود. به نظر می رسد کپکام فراموش کرده است که Resident Evil زمانی نماینده بازی های ترسناک و بقا بوده است. چندین نکته کلیدی داستانی در این بازی وجود داشت. البته در حال حاضر نمی دانیم که آیا کپکام به فکر نابودی نسخه های بازی با انتشار ریمیکس است یا خیر، اما در هر صورت این بازی از نظر داستانی نام مهمی برای این سری بود.

در این نسخه، بازیکنان در هر زمان می توانند چهار فصل مختلف داستانی را تجربه کنند که همگی به نوعی به هم مرتبط هستند و گاهی داستان هایشان کاملاً با هم برخورد می کند. برخلاف نسخه های دیگر در این بازی، اکثر شخصیت های اصلی سری حضور داشتند و این اتفاق جالبی به نظر می رسید. اما نسخه ششم رزیدنت اویل عملا یک بازی اکشن تمام عیار بود.

گیم پلی جیک و شری یکی از بدترین تجربه های این سری است. قسمتی که بازیکن می تواند مبارزه کند با زامبی ها حرکت می کند. یا در قسمت کریس باید با زامبی هایی که کلاشینکف در دست دارند سر و کار داشته باشید. وقتی این نکات را با نسخه های کلاسیک بازی مقایسه می کنیم، می بینیم که این نسخه کاملا در مسیر اشتباه قرار گرفته است. این بازی فروش خوبی داشت. حضور تمامی شخصیت ها و شاید اکشن بیش از حد باعث شد که بازی به فروش قابل توجهی دست پیدا کند. با این حال، هنوز هم بسیاری معتقدند این نسخه یکی از بدترین بازی های این سری است.

ماجراهای کینکت


مسلما مایکروسافت کینکت ایده جذابی بود، اما متأسفانه برای گیمرها آنطور که باید کار نکرد. کینکت دستگاهی بود که از پروژکتورهای مادون قرمز برای تشخیص حرکات انسان و اجرای آنها در بازی استفاده می کرد. اما ضعف سنسورهای این دستگاه باعث شد تا پس از مدتی به درستی کار نکند.

بازی های این دستگاه نیز در ابتدا بسیار مورد توجه قرار گرفت، اما با پیشرفت آن، ضعف ها و ناکارآمدی کینکت نمایان شد. Kinect Adventures یک بازی همراه با Kinect بود. به نوعی ماجراجویی های بازی شبیه به Wii Sports و کنسول Wii بود. این بازی مجموعه ای از مینی گیم ها بود که سعی در نشان دادن استعداد این کنسول داشت.

بازی در ابتدا با استقبال بسیار خوبی روبرو شد، اما پس از آن چیزی برای ارائه نداشت. البته بعدها نسخه های دیگری از این بازی منتشر شد که فعالیت های ورزشی دیگری را انجام می داد. اما مشکل جای دیگری بود و سخت افزار کینکت مشکلات زیادی داشت.

GTA The Trilogy Definitive Edition


یکی از جدیدترین بازی های ارزان قیمت و پرفروش GTA Classic Triple Remaster است. ریمستر که از ابتدا با حاشیه همراه بود. خیلی ها فکر می کردند ما یک ریمستر با کیفیت خواهیم داشت، اما Rockstar می خواست به بازیکنان یک تجربه کلاسیک بدهد. با این حال، این تجربه کلاسیک نیز با حواشی بسیاری همراه بود.

Rockstar فرآیند ریمستر سه نسخه برتر GTA را به شرکتی ناآشنا به نام Grove Street Games واگذار کرد. بازی ایرادات فنی زیادی داشت. نکته دیگر این بود که این ریمستر، ریمستر چندان خوبی نبود. کیفیت و بافت گرافیکی بازی بهبود چندانی نداشت و این موضوع در کنار ایرادات فنی بسیاری از طرفداران را ناامید کرد.

تیک تو با تصور اینکه این ریمستر ناموفق بوده و اصلاً بازی باکیفیتی نیست، اعلام کرد که این بازی حدود 10 میلیون نسخه فروخته است. این آمار بسیار چشمگیر و غیر قابل باور است. بدیهی است که نام GTA باعث می شود تا بازیکنان به عملکرد ضعیف بازی اهمیتی ندهند و دوباره بازی را خریداری کنند. با این حال، اعتماد بازیکنان به Rockstar و Tic Tac Toe متزلزل شده است.

نسخه قدیمی فیفا


اول از همه بگوییم که این نسخه از فیفا با فیفا معمولی متفاوت است. این نسخه از فیفا یکی از بازی هایی است که برای کنسول های نینتندو منتشر شده است. این بازی نسبت به نسخه 2020 تغییری نکرده و فقط تیم ها آپدیت شده اند. با این حال کیفیت بازی خیلی بالا نیست.

کیفیت بازی تقریباً برابر با FIFA 17 است. با این حال، این واقعیت که بازی های فوتبال زیادی روی کنسول های نینتندو وجود ندارد باعث شد این بازی در کنسول های نینتندو فروش خوبی داشته باشد. البته در سال های اخیر کاربران انتقادات زیادی نسبت به الکترونیک آرتز داشته اند. در اعتراضی، برخی از منتقدان نیز از نسخه سال قبل بازی برای نسخه جدید انتقاد کردند و گفتند که دقیقاً همین کار را با الکترونیک آرتز انجام دادند و از انتقادات نسخه سال گذشته کپی کردند.

هنوز مشخص نیست که آیا الکترونیک آرتز نسخه پیشرفته ای را برای نینتندو منتشر خواهد کرد یا خیر. اما بعید است که سایر بازیکنان به اندازه بازی های قبلی از نسخه بعدی بازی استقبال کنند.

محتوای پیشنهادی:5 شایعه برتر در مورد Call of Duty و New Battlefieldرتبه بندی دو حریف بلند مدت
5 شایعه برتر در مورد Call of Duty و New Battlefield

[ad_2]

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.