10 تفاوت سریال مرد عنکبوتی شگفت انگیز با دیگر فیلم های مرد عنکبوتی

[ad_1]

هر سه نسخه سینمایی Spider-Man ویژگی های خاص خود را دارند. با این حال، دو فیلم منتشر شده از سری مرد عنکبوتی شگفت انگیز به دلیل تغییراتی که ایجاد کردند به موقع مورد انتقاد قرار گرفتند.

با گذشت زمان برخی از طرفداران به سراغ مرد عنکبوتی شگفت انگیز و به خصوص اولین فیلم این مجموعه رفتند. اگرچه بسیاری از عناصر یک فیلم مورد انتظار مرد عنکبوتی در مجموعه مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز یافت می‌شود، اما این فیلم‌ها دنیای خود را خلق کرده‌اند.

در این مقاله به سراغ 10 ویژگی از سریال مرد عنکبوتی شگفت انگیز می رویم که با دیگر فیلم های مرد عنکبوتی متفاوت است.


10. آزکورپ پشت همه چیز بود

از آنجایی که سونی در آن زمان مالک اکثر کمانچه های مارول نبود، مجبور شد از همه چیزهایی که در اختیار داشت برای ساختن یک جهان استفاده کند. در نتیجه، OsCorp به تهدید اصلی پشت صحنه در هر دو فیلم تبدیل شده است. آزکورپ بود که منجر به ناپدید شدن والدین پیتر پارکر شد و حتی عنکبوت که پیتر را گاز گرفت یکی از محصولات این شرکت بود.

آزکورپ فرمول انیمیشن را برای ایجاد Lizard افزایش داد. این شرکت برای تبدیل مکس دیلون به الکترو مارماهی های الکتریکی دستکاری شده ژنتیکی ایجاد کرد. همه اینها برای کمک به بهبودی نورمن آزبورن بود که به تدریج به هری آزبورن، گرین گابلین منتقل شد. سرانجام، شش شیطان قرار بود گروهی باشند که توسط آزکورپ گرد هم آمده بودند.

محتوای پیشنهادی:10 چیز برای دیدن در سه گانه Spider-Man IIنگاهی به افق پیش روی مرد عنکبوتی در دنیای سینمایی مارول بیندازید
10 چیز برای دیدن در سه گانه Spider-Man II

9. تامسون فلش بیش از یک قلدر بود

فیلم های سام ریمی فلش تامپسون را به عنوان یک قلدر کلیشه ای به تصویر می کشد و دنیای سینمایی مارول او را به یک بچه پولدار تبدیل می کند. سریال مرد عنکبوتی شگفت انگیز تنها اثری بود که سعی داشت به فلش قوس شخصیتی کوچک اما خاص بدهد. او به عنوان یک قلدر علیه پیتر پارکر شروع می کند، اما پس از مرگ عمو بن با پیتر همدردی می کند.

نکاتی وجود دارد مبنی بر اینکه تامپسون فلش با درد خودش دست و پنجه نرم می کند و واضح است که وقتی بالاتر از دیگران است احساس آرامش می کند. در نهایت فلش و پیتر در پایان فیلم The Amazing Spider-Man با هم دوست می شوند تا انسانی ترین نسخه این شخصیت را ببینند. حتی نمایش کمیک The Flash واقعاً طرفدار مرد عنکبوتی است.

8. پدر و مادر پیتر پارکر

نه فیلم های سم ریمی و نه دنیای سینمایی مارول هیچ اظهارنظر خاصی در مورد اتفاقی که برای والدین پیتر پارکر رخ داده است، ارائه نکرده اند. اما در دنیای شگفت انگیز مرد عنکبوتی، این یکی از داستان های کلیدی پیتر بود. البته این خط داستانی بعد از ماجراهایی که برای تولید این سری فیلم ها انجام شد به جایی نرسید.

اما در هر صورت، این ایده جالبی بود که ریچارد و مری پارکر در یک توطئه آزکورپ نقش داشتند. به نوعی، این اشاره به کمیک هایی بود که در آن والدین پیتر در واقع به عنوان مامور مخفی عمل می کردند. حالا که طرفداران خواهان سومین فیلم مرد عنکبوتی اندرو گارفیلد هستند، شاید بتوان پایان رضایت بخشی برای داستان پارکرز نوشت.

محتوای پیشنهادی:10 شخصیت باهوش مارولقهرمانان و نوابغ ویولن شکل
10 شخصیت باهوش مارول

7. مرد عنکبوتی ویولن خود را ساخت

یک چیز مشترک تقریباً همه کمانچه های مرد عنکبوتی این است که هیچ ارتباط مستقیمی با پیتر پارکر یا مرد عنکبوتی ندارند. سر اسپایدی اغلب در وسط نقاشی هایش قرار دارد تا این شخصیت ها را به ویولن های خودش تبدیل کند. با این حال، داستان در سریال مرد عنکبوتی شگفت انگیز متفاوت است.

اگر تلاش های پیتر برای کشف آنچه برای والدینش اتفاق افتاده نبود، دکتر. کورتیس کانرز هرگز فرمولی که او را به یک مارمولک تبدیل می کرد، فرموله نمی کرد. بنابراین این مسئولیت پیتر پارکر بود که ویولنی را که ساخته بود متوقف کند و استادش را نجات دهد.

6. مرد عنکبوتی این مایع را نساخت

طرفداران از دیدن نحوه ساخت و استفاده از فیلم های تیراندازی توسط اسپایدرمن هیجان زده شدند. اما یک تصمیم عجیب باعث شد مرد عنکبوتی این فیبرها را نسازد. در عوض، آزکورپ در توضیح این موضوع بود که همان عنکبوت‌های طراحی شده، که یکی از آنها پیتر را گاز گرفته بود، یک تار نیز تولید کردند.

پیتر غلاف های Azcorp BioCable را سفارش داد و از آنها در تیراندازی های شبکه استفاده کرد. در حالی که این ویژگی اسپایدی اندرو گارفیلد را واقعی تر می کند، اما این سوال را ایجاد می کند که چگونه آزورپ متوجه نشده است که پیتر پارکر همان مرد عنکبوتی در این همه نظم است.

محتوای پیشنهادی:15 سریال برتر انیمیشن مارولانیمیشن های مارول فقط برای بچه ها نیستند.
15 سریال برتر انیمیشن مارول

5. اندرو گارفیلد صدای خود را تغییر می دهد

تعجب آور است که افراد بیشتری متوجه نمی شوند که پیتر پارکر مرد عنکبوتی است زیرا صدای خود را پشت ماسک تغییر نمی دهد. حتی کرکس مایکل کیتون در مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه به تشخیص صدای تام هالند اشاره می کند. اما تنها مرد عنکبوتی که صدایش را تغییر داد، اندرو گارفیلد بود.

البته این تغییر بیش از بروس وین تحت پوشش بتمن نیست، اما اندرو گارفیلد در نقش پیتر پارکر از صدای معمول آمریکایی استفاده می کند و به لهجه نیویورکی اشاره می کند. در نقش مرد عنکبوتی، گارفیلد از لهجه نیویورکی خود برای چیزی که می توان آن را کمدی قلمداد کرد استفاده می کند. در همین حال، شیوه صحبت مرد عنکبوتی نسبت به پیتر پارکرز پرانرژی و جسورتر است تا تفاوت محسوسی ایجاد کند.

4. مرد عنکبوتی بالاخره یک قهرمان نیست

در حالی که طرفداران هنوز مرد عنکبوتی اصلی تام هالند را ندیده اند، هم او و هم اسپایدی توبی مگوایر کمال گراتر به نظر می رسند. از لحظه ای که عمو بن کشته شد، توبی مفهوم قدرت بزرگ و مسئولیت بزرگ را درک کرد. اندرو گارفیلد کمی واقع بینانه تر است، زیرا فقط به خاطر این که رنج کشید از او قهرمان نشد.

وقتی قاتل عمو بن پیدا نشد، پیتر پارکر قصد قهرمان شدن نداشت. او می خواست از عمویش انتقام بگیرد، بنابراین هر جنایتکاری را که شبیه یک قاتل بود، تعقیب کرد. این نسخه از مرد عنکبوتی متوجه مسئولیت واقعی او نشد تا اینکه یک پسر بی گناه را نجات داد و به پدرش تحویل داد. پس از آن قهرمان نیویورک شد. این یک راه تاریک تر و قابل باورتر برای نشان دادن تکامل پیتر است.

محتوای پیشنهادی:10 ویولن دنیای مارول و همتایان آنها در دنیای انیمهاو شبیه چه کسی است؟
10 ویولن دنیای مارول و همتایان آنها در دنیای انیمه

3. یک معشوقه را بکشید

این در واقع یک تفاوت بزرگ با بسیاری از فیلم های ابرقهرمانی است. در 90 درصد مواقع، قهرمانان همیشه معشوقه های خود را نجات می دهند و زندگی فوق العاده ای را با هم دارند. در حالی که پیتر پارکر و گوئن استیسی را به عنوان یک زوج موفق و شاد به تصویر می‌کشیدند، دیدن شکست مرد عنکبوتی و مرگ در آغوش گوئن حرکتی جسورانه بود.

The Amazing Spider-Man 2 کاری را انجام داد که هیچ فیلم دیگری از مرد عنکبوتی انجام نداد. در حالی که هم تام هالند و هم توبی مگوایر همیشه از عزیزان خود محافظت کرده اند، اندرو گارفیلد جاسوسی بدترین آسیب را متحمل شده است.

۲. زن عمو تیرباران شد

هر دو نسخه همسر عمو می، مری تامی و رزماری هریس، نقش مادری کامل را برای پیتر ایفا کردند. این همان نقشی است که طرفداران از همسر عموی محبوبشان انتظار دارند. با این حال، پسر عموی می سالی فیلد نشان داد که علاوه بر این موقعیت، به همان اندازه که به پیتر نیاز دارد، به پیتر نیز نیاز دارد.

در حالی که سایر همسران عمو می تقریباً به راحتی از مرگ عمو بن جان سالم به در بردند، نسخه سالی فیلد ضربه خورد. او مدام نگران پیتر بود، کمتر می خوابید، دارو مصرف می کرد و حتی با پیتر بحث می کرد. او البته در همان زمان نقش پسر عموی قوی و مهربان پیتر را بازی کرد.

محتوای پیشنهادی:5 ویژگی خاص بدنه Black Videoبیوه سیاه ممکن است انسان به نظر برسد، اما وضعیت جسمانی او متفاوت است.
5 ویژگی خاص بدنه Black Video

1. بیانیه مسئولیت

در فیلم های سام ریمی از جمله معروف «قدرت بیش از حد مسئولیت بیش از حد می آید» بدون دستکاری استفاده می شود. با این حال، طرفداران احساسات متناقضی در مورد تغییر در فیلم های مارک وب داشتند. احتمالاً این تغییری است که با فیلم های قبلی تداخل نداشته باشد.

وقتی پیتر فراموش می‌کند همسر عمو می را از سر کار به خانه بیاورد، عمو بن به پیتر می‌گوید که ریچارد پارکر با این فلسفه زندگی می‌کند که همه موظف هستند به افراد نیازمند کمک کنند. “این یک گزینه نیست. مسئولیت.” این تغییر دیگری بود که نقدهای متفاوتی دریافت کرد، اما مطابق با قوس داستانی متفاوت پیتر پارکر بود.


به خواندن در مورد مرد عنکبوتی ادامه دهید

  • 10 بازی ویدیویی مرد عنکبوتی
  • 10 چیز برای دیدن در دومین سه گانه مرد عنکبوتی
  • مرد عنکبوتی چگونه با بحران هویت خودش کنار آمد؟
  • دکتر. 10 تفاوت بزرگ اختاپوس با کمیک و فیلم
  • فروش یک صفحه از کمیک های مرد عنکبوتی به ارزش بیش از 3 میلیون دلار در حراج

[ad_2]

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

Digital currencyبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین مشاور کنکورGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channeldigital currency tutorialدانشگاه
تماس با ما