10 رویداد تاریخی جذاب که باید در اسرع وقت به فیلم تبدیل شوند

[ad_1]

هالیوود از همان روزهای ابتدایی تأسیس خود علاقه خاصی به بیان داستان های تاریخی داشته است. برای دهه‌ها، مخاطبان از ایده تماشای یک داستان واقعی بر روی صفحه فیلم، درست مانند زندگی واقعی، هیجان‌زده بودند. متأسفانه تاریخ جهان به قدری گسترده است که ساختن تمام داستان هایی که ارزش گفتن در پرده بزرگ را داشته باشد، صرف نظر از تعداد فیلم های ساخته شده غیرممکن است. در حالی که بسیاری از داستان‌های واقعی در قالب فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی در قرن گذشته ارائه شده‌اند، چندین داستان تاریخی هیجان‌انگیز وجود دارد که در طول سال‌ها در انتظار اقتباس‌های سینمایی بوده‌اند و اگر تبدیل به فیلم شوند، ممکن است بهترین باشند. جذاب ترین و پروژه های سینمایی فراموش نشدنی در ادامه این مقاله می خواهیم شما را با 10 رویداد تاریخی جذاب و باورنکردنی آشنا کنیم که باید هر چه زودتر به فیلم تبدیل شوند و بدون شک نتیجه آن جالب خواهد بود.

10 رویداد تاریخی جذاب که باید در اسرع وقت به فیلم تبدیل شوند

1- جنگ زمستانی

جنگ زمستانی یکی از اولین درگیری های مهم جنگ جهانی اول بین فنلاند و اتحاد جماهیر شوروی بود و داستانی بسیار هیجان انگیز اما کمتر شناخته شده است. اگرچه ارتش نامنظم فنلاند از نیروهای منظم کافی برخوردار نبود و از نظر تجهیزات نظامی و آموزش با شوروی قابل مقایسه نبود، اما بیش از سه ماه در برابر ارتش سرخ شوروی مقاومت کرد که اختلاف بین دو طرف صدها هزار نفر بود. سربازان فنلاندی از استراتژی‌های چریکی هوشمندانه‌ای برای مبارزه با دشمنان قدرتمند و پرشمار خود استفاده کرده‌اند و این جنگ را به یک پروژه بلندپروازانه با نبردهای هیجان‌انگیز و اقتباس سینمایی احتمالی تبدیل خواهند کرد. برخی از سربازان فنلاندی که در این جنگ می جنگند از جمله سیموس که به عنوان مرگبارترین تک تیرانداز و تک تیرانداز تاریخ جنگ ها شناخته می شود نیز می تواند گزینه خوبی برای ساخت فیلم های جنگی بر اساس یک شخصیت قهرمان واقعی باشد. تاکنون چندین فیلم فنلاندی درباره جنگ زمستانی ساخته شده است، اما هالیوود همچنان از اقتباس از این داستان مهیج و غنی تاریخی خودداری می کند.

2- زیارت منصی موسی

اگرچه این قاره دارای داستان های تاریخی باشکوه فراوانی است، تاریخ آفریقا، به استثنای مصر باستان، به ندرت در دنیای سینما مورد مطالعه قرار گرفته است. یکی از جذاب ترین داستان ها به داستان مانسا موسی، پادشاه امپراتوری مالی بازمی گردد. بسیاری مانسا موسی را ثروتمندترین مردی می‌دانستند که تا به حال به دنیا راه یافته است و این ثروت هنگفت او را در زیارت معروفش به مکه آزار می‌دهد. موسی در طول سفر خود به مصر آنقدر طلا از دست داد که اقتصاد مصر را بی ثبات کرد و تقریباً کل اقتصاد مصر را در راه بازگشت بازسازی کرد. این روایت حیرت انگیز از زیارت ثروتمندترین مرد تاریخ می تواند ابزار خوبی برای ساخت فیلمی تاریخی درباره سفری با داستان واقعی باشد.

10 رویداد تاریخی جذاب که باید در اسرع وقت به فیلم تبدیل شوند

3- انقلاب هائیتی

انقلاب هائیتی توسط بسیاری به عنوان یک نقطه عطف مهم در تاریخ جهان تلقی می شود، اما متاسفانه به ندرت درباره آن صحبت می شود. انقلاب هائیتی در سال 1791 آغاز شد، زمانی که هزاران نفر از شهروندان هائیتی که به بردگی گرفته شده بودند علیه رژیم وحشی فرانسه که بر کشور حکومت می کرد قیام کردند. در مقایسه با کاری که اسپارتاکوس در روم باستان انجام داد، این یکی از موفق ترین شورش های بردگان در تاریخ جهان است. شورش بردگان در هائیتی نه تنها منجر به تشکیل کشور جدیدی مستقل از حاکمیت فرانسه شد، بلکه بقیه جهان را نیز به شکلی بی سابقه و شفاف با مشکل برده داری مواجه کرد. در حالی که انقلاب هائیتی یک تجربه دیدنی از یک داستان خونین و تکان دهنده برای مخاطبان خواهد بود، اما همچنین یک داستان الهام بخش ارزش گفتن خواهد داشت. بسیاری از ستارگان هالیوود از جمله دنی گلاور تلاش کرده اند فیلمی بر اساس انقلاب هائیتی بسازند اما تلاش آنها تاکنون نتیجه ای نداشته است.

10 رویداد تاریخی جذاب که باید در اسرع وقت به فیلم تبدیل شوند

4- جنگ قلعه اتر

یکی دیگر از داستان های عجیب و غریب در مورد جنگ جهانی دوم، نبرد قلعه اتر است که در کمال تعجب، به دلیل جذابیت و عجیب بودن و همچنین شخصیت های درگیر در آن، هنوز به یک فیلم جنگی و حماسی تبدیل نشده است. . نبرد اتر یکی از چندین نمونه است که در آن سربازان آمریکایی، سربازان آلمانی و اسرای جنگی فرانسوی در کنار یکدیگر برای محافظت از خود و اتر در برابر حملات اس اس نازی می جنگیدند. تنها 36 سرباز در قلعه توانستند تمام روز در برابر حمله نازی ها مقاومت کنند تا اینکه تنیسور مشهور فرانسوی به نام ژان بوروتا که در قلعه زندانی بود خطوط آلمانی ها را شکست و با نیروهای کمکی وارد قلعه شد. برگشت. نبرد قلعه اتر، جنگ جهانی دوم این یکی از عجیب ترین نبردهای جنگ جهانی دوم است و بنابراین بهترین داستان برای ساخت یک فیلم است.

10 رویداد تاریخی جذاب که باید در اسرع وقت به فیلم تبدیل شوند

5. یوری گاگارین و مسابقه فضایی

رقابت فضایی ایالات متحده آمریکا و روسیه اگرچه بارها در قالب سریال ها و فیلم های تلویزیونی به نمایش درآمده است، اما همواره مورد توجه آمریکایی ها بوده است. فرود ماه و حتی بحران آپولو سوژه فیلم هایی با محوریت فضانوردان بوده است، برخی از فیلم های فضایی فضانوردان واقعی را به تصویر می کشند، اما به ندرت فیلمی درباره آن ساخته می شود. پرده اهنین. در زمان اتحاد جماهیر شوروی، روس‌ها اولین مسافت بزرگ را در این رقابت طی کردند، از جمله اولین ماهواره مصنوعی یا از همه مهمتر اولین کسانی بودند که به فضا رفتند. فیلمی درباره رقابت فضایی از منظر روسیه می تواند نگاهی جذاب به یکی از مهم ترین و هیجان انگیزترین لحظات سیاسی و علمی در تاریخ مدرن باشد و حتی ممکن است اولین پرواز جسورانه یوری گاگارین به فضا را به نمایش بگذارد.

10 رویداد تاریخی جذاب که باید در اسرع وقت به فیلم تبدیل شوند

6- نبرد استمفورد بریج

عصر وایکینگ ها در چند سال گذشته تنها چند بار به صورت فیلم نمایش داده شده است، اما اگر قرار باشد این قطعه از تاریخ کمتر ثبت شده به فیلم تبدیل شود، نبرد استمفورد بریج معروف ترین و هیجان انگیزترین خواهد بود. پاساژ. این نبرد بین نیروهای هارالد هادرادا، پادشاه وایکینگ ها، و پادشاه وقت انگلیس، هارالد هادرادا، که مکانی افسانه ای بین وایکینگ ها پیدا کرد، رخ داد. این نبرد به عنوان شجاع ترین آخرین ایستاده وایکینگ ها در تاریخ ثبت شد و افسانه ها می گویند که تنها یک وایکینگ توانسته پل را نگه دارد و راه عبور کل ارتش انگلیس را مسدود کند. ترکیب تاریخ و افسانه مرتبط با این جنگ می تواند منجر به ساخت بهترین فیلم وایکینگ در تاریخ سینما شود و پایان دوره وایکینگ ها می تواند پس زمینه ای عالی برای این داستان باشد.

10 رویداد تاریخی جذاب که باید در اسرع وقت به فیلم تبدیل شوند

7- جنگ ایمو

داستانی که بارها مورد تمسخر و انتقاد قرار گرفته است، جنگ Emu یک عملیات نظامی واقعی در سال 1932 بود که جمعیت شترمرغ های استرالیایی (ایمو) در غرب کشور بسیار افزایش یافت. به یک تهدید بزرگ برای مزارع و مردم تبدیل شد، بنابراین ارتش وارد عمل شد. سه سرباز مسلح به مسلسل های سنگین وظیفه کشتن هر چه بیشتر از این ایموجی ها را داشتند، اما خیلی زود مشخص شد که آنها نمی توانند به راحتی این پرندگان غول پیکر را شکست دهند. شترمرغ ها آنقدر سریع و انعطاف پذیر بودند که ثابت کردند بدون جنگ تسلیم نمی شوند و در نهایت ارتش مجبور شد به عملیات پایان دهد. این داستان به قدری گیرا و خنده دار است که می تواند مبنای خوبی برای یک کمدی سیاه عالی یا به طور کلی طنز فیلم های جنگی باشد.

10 رویداد تاریخی جذاب که باید در اسرع وقت به فیلم تبدیل شوند

8- مشعل هارلم

جنگ جهانی اول تقریباً به اندازه جنگ جهانی دوم به شکل فیلم به تصویر کشیده می شود، اما داستان های بسیار خوبی نیز دارد که هرگز به فیلم تبدیل نشدند. یکی از الهام‌بخش‌ترین و نادیده گرفته‌شده‌ترین این داستان‌ها به هارلم هال‌فایت بازمی‌گردد. هلیکوپترهای هارلم یکی از اولین گروه های سیاهپوست بودند که در خارج از کشور فعالیت کردند و بیش از هر گروه دیگری در خط مقدم جنگ جهانی اول برای ایالات متحده جنگیدند. جنگ های جهنمی به دلیل شجاعت و مهارت خود مشهور شدند و هیچ یک از اعضای آنها به اسارت دشمن درآمدند و محل خدمت آنها نیز به تصرف دشمن درآمد. با وجود این همه شهرت در میدان جنگ، این سربازان شجاع با تبعیض نژادی مواجه شدند و حتی پس از پایان جنگ و بازگشت به آمریکا، این تبعیض از بین نرفت. به تصویر کشیدن شجاعت و سرسختی مبارزان هارلم هولتر بدون شک می تواند اثری تاثیرگذار و ماندگار از سینما باشد.

10 رویداد تاریخی جذاب که باید در اسرع وقت به فیلم تبدیل شوند

9- ماراتن المپیک 1904

در ماراتن های المپیک 1904 در سنت لوئیس، کمدی از همان ابتدا اشتباهات زیادی را مرتکب شد و آن را به یکی از عجیب ترین رویدادهای ورزشی تاریخ تبدیل کرد. در خط شروع چند ورزشکار مرد بودند که تا به حال در ماراتن شرکت نکرده بودند، برخی بدون کفش، برخی بدون پیراهن، و شلوارهای خود را به پیراهن های ورزشی بریدند. اتفاق افتاد در طول مسابقه، چندین شرکت کننده از تشنگی و تشنگی بیهوش شدند، زیرا آب به ندرت در اختیار دوندگان قرار می گرفت، یکی به دلیل گرد و غبار زیاد در هوا دچار گاستریت شد و دیگری در طول مسابقه مورد حمله سگ های وحشی قرار گرفت. هنگامی که ماراتن به پایان رسید، برنده برای سوار شدن در بخشی از مسیر حذف شد و برنده بعدی به دلیل استفاده از استریکنین، یک آلکالوئید محرک بسیار سمی، به عنوان عامل دوپینگ بود. در این ماراتن اتفاقات عجیبی افتاد که حتی خلاق ترین نویسندگان هم هرگز به آن فکر نمی کردند و بدون شک به یک کمدی خنده دار و ماندگار تبدیل خواهد شد.

10. آتش بس کریسمس

آتش بس کریسمس یکی از دلگرم کننده ترین داستان های هر جنگی است و می تواند نگاهی تلخ و شیرین به انسانیت افرادی باشد که حتی در بدترین و تاریک ترین شرایط به دنبال بهانه ای برای صلح و خوشبختی هستند. در طول جنگ جهانی اول، نیروهای آلمانی و متفقین سلاح های خود را زمین گذاشتند و کریسمس را در محلی بین به اصطلاح دو طرف دو طرف جشن گرفتند. سرزمین هیچکس معلوم بود دور هم جمع شدند. طرفین متخاصم با هم سرودهای کریسمس می خواندند، به یکدیگر هدایای کریسمس می دادند و حتی بازی های دوستانه مانند فوتبال انجام می دادند. در بحبوحه یک جنگ ویرانگر، لحظات احساسی و شادی زیادی وجود داشت، و این یکی از آخرین بارهایی بود که طرفین درگیر جنگ، نه به عنوان سرباز، بلکه به عنوان مردم، رو در رو و رو در رو با یکدیگر ملاقات کردند. فیلمی بر اساس این داستان می تواند اهمیت انسانیت را حتی در زمان جنگ یادآوری کند و در نتیجه حتی ممکن است یکی از بهترین فیلم های جنگی تاریخ سینما باشد که در واقع داستان صلح است.

[ad_2]

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

تماس با ما