5G به نقطه عطف جدیدی در شبکه های مجازی می رسد – زومیت

[ad_1]

در 28 فوریه 2022، سامسونگ اعلام کرد که با دیگر رهبران فناوری مانند Dell، HPE، Intel، Red Hat و Wind River برای ایجاد یک اکوسیستم جدید برای VRAN های 5G یا شبکه های دسترسی مجازی 5G همکاری می کند.

به گزارش Digitaltrends، این شرکت اشاره کرد که سامسونگ به عنوان اولین فروشنده بزرگ شبکه، مسئولیت توسعه تجاری vRAN ها با اپراتورهای شبکه Tier One بزرگتر در آمریکای شمالی، اروپا و آسیا را بر عهده دارد و از این فرصت برای استفاده از 5G استفاده می کند. فرم درخواست فناوری vRAN. این خبر از همکاری سامسونگ با تیم های کوچکتر، مانند راه اندازی اخیر شبکه 5G اختصاصی با نرم افزار Amdocs در دانشگاه هوارد، می آید.

شبکه Tier One بزرگتر یک شبکه پروتکل اینترنت (IP) است که می تواند به هر شبکه دیگری در اینترنت فقط از طریق یک اتصال و به صورت رایگان برای تبادل ترافیک دسترسی داشته باشد.

سامسونگ چند ماه پیش اعلام کرد که شبکه های دسترسی رادیویی مجازی 5G می توانند تا 2.25 گیگابیت بر ثانیه را برای دستگاه های میان رده تک باند C ارائه دهند و راه را برای دنیایی از اتصال تقریباً نامحدود هموار کنند.

5G VRAN یا 5G VRAN چیست؟

به طور سنتی، یکی از بزرگترین موانع در راه استقرار گسترده شبکه 5G، سیستم های سخت افزاری اختصاصی است. از آنتن‌ها گرفته تا ایستگاه‌های پایه و سیستم‌های میزبان مورد استفاده برای ساخت شبکه‌های دسترسی رادیویی (RAN). این سیستم ها می توانند اجزای لازم برای شبکه 5G را فراهم کنند.

قطعات و لوازم جانبی خودرو زمانی که متعلق به یک فروشنده باشد با قیمت بالاتری فروخته می شود. همین امر در مورد اجزای اختصاصی RAN نیز صادق است. اپراتورهای مخابراتی و اپراتورهای شبکه تلفن همراه و اپراتورهای شبکه خصوصی که روی یک پلتفرم سخت افزاری خاص خرید می کنند و در نهایت خود را در آن اکوسیستم حبس می کنند و باید برای رشد و گسترش بیشتر هزینه کنند.

برج 5 گرمی

در همین حال، با درک اینکه چگونه این اکوسیستم رشد شبکه 5G را کند می کند، گروهی از اپراتورها، فروشندگان و محققان گرد هم آمدند تا اتحاد O-RAN را برای تعیین استانداردهایی برای فناوری Open RAN تشکیل دهند.

این اتحاد اپراتورهای تلفن همراه را قادر می سازد تا اجزای سازنده را برای ارائه بهترین عملکرد و در عین حال مقرون به صرفه ترین راه حل ها را ترکیب کنند.

شبکه های دسترسی رادیویی مجازی 5G یا vRAN ها، همین کار را با حذف کامل لایه سخت افزاری تا مرحله منطقی بعدی انجام می دهند. برخی از قطعات سخت افزاری مانند آنتن هنوز مورد نیاز هستند. این شبکه ها با حفظ این سخت افزار اصلی، سایر اجزای اصلی مانند ایستگاه های پایه و کنترلرها را با نرم افزار مجازی در حال اجرا بر روی سرورهای تجاری جایگزین می کنند.

این جایگزینی به اپراتورها اجازه می دهد تا از قطعات کمتری استفاده کنند در حالی که از سخت افزار ارزان تر استفاده می کنند. بنابراین، یک سرور جداگانه که قبلاً به چندین واحد مستقل اختصاصی نیاز داشت، اکنون می‌تواند به چندین مؤلفه RAN مجازی تبدیل شود.

ساخت شبکه 5G با اجزای vRAN نیز انعطاف پذیری بیشتر و استقرار سریعتر را فراهم می کند. ظرفیت اضافی 5G و ویژگی‌های جدید را می‌توان در کسری از زمانی که برای دسترسی و نصب اجزای سخت‌افزار فیزیکی جدید لازم است، توسعه داد.

مقالات مرتبط:

شرکت هایی مانند HPE و Dell پلتفرم های سخت افزاری می سازند، در حالی که سامسونگ و سایرین مانند Red Hat و Wind River بر صنعت نرم افزار تمرکز می کنند. سامسونگ همچنین یک آزمایشگاه مرکزی برای آزمایش راه حل های vRAN برای اطمینان از تجربه یکپارچه برای اپراتورهای شبکه تلفن همراه فراهم می کند. ووجون کیم، معاون تجارت شبکه سامسونگ در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت:

نوآوری مستمر و تجربه تجاری در مقیاس بزرگ با اپراتورهای برتر در سراسر جهان به این شرکت کمک می کند تا توسعه vRAN و Open RAN را رهبری کند و وارد بازارهای تجاری بزرگتر شود.

کیم امیدوار است این اکوسیستم به طور قابل توجهی فناوری شبکه 5G را بهبود بخشد، فرصت‌های زیادی را برای فعالان صنعت شبکه ایجاد کند و به اپراتورها کمک کند تا کسب‌وکار خود را توسعه دهند.

[ad_2]


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم